Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Rust check - zabezpieczenie antykorozyjne

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Chciałbym w najbliższym czasie zrobić zabezpieczenie antykorozyjne podwozia i profili zamkniętych metodą rust check http://www.rustcheckcorolon.pl/ w warsztacie na Generała Bema 17 w Nowogardzie.
    Macie jakieś doświadczenia z tą metodą i np. z tym warsztatem ? Ewentualnie możecie mi polecić inny warsztat robiący dobrze zabezpieczenia antykorozyjne ?

    Dodano po 5 minutes:

    Zależy mi na tym żeby został użyty preparat reagujący z rdzą a nie przykrywający ją. Sanki konserwowali mi już 2 razy i ruda wylazła po kilku miesiącach.
    Ostatnio edytowane przez marcingoleniow ; 09-05-2014 o 21:46 Powód: Dodano

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar yeye
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4
    Postów
    266

    Domyślnie

    Poczytałem trochę informacji z linka, którego podałeś i jakoś mnie to nie przekonuje. Środek taki sam jak połowa na rynku.
    Jeżeli masz czas to polecam - szczotka na wiertarce i ściągamy rudą następnie podkład epoksydowy lub też Brunox na rdzę i na to Tectyl Bodysafe na pędzlu lub sprayu, a do profili Tectyl ML oba z Valvoline i powinieneś mieć spokój.
    Ja tak wszystkie swoje auta konserwuje i mam święty spokój na lata.




  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    Gorzej z profilami zamkniętymi , tam wiertarki nie wsadzi a np jeśli ma lekki nalot rdzy powiedzmy na progach od wew i zew to nic mu nie da zrobienie z zew bo i tak rdza od wewnątrz wyjdzie,

    ~ taka była piękna ! :C




  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki za odpowiedź. Też zastanawiam się czy tradycyjne metody (szczotka i brunox) nie będą lepsze. Najchętniej zrobił bym to sam ale za bardzo nie mam gdzie. Ten gość z Nowogardu podobno robi zabezpieczenia od wielu lat. Dosyć sensownie opowiadał o zrobieniu tego. Auto zostawiam na 2 dni. Preparatami zabezpiecza cały spód auta i nadwozie pod uszczelkami. Profile wewnętrzne też zabezpiecza przez otwory fabryczne a jak ich nie ma to nawierca np drzwi i potem wstawia korek. Po 2 latach trzeba zabieg powtórzyć a potem już rzadziej co 3, 4 lata. Usługa kosztuje 500 zł z materiałami.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Na youtube znalazłem filmik o tej metodzie
    http://www.youtube.com/watch?v=QSwYbY2XP3M

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 Q-tronic SW JTDM 2008 była jest Lexus GS
    Postów
    216

    Domyślnie

    Ja taki zabieg robiłem rok temu tylko w szczecinie i płaciłem coś koło 350 zł. Pytałem się w tym roku to kosztuje już 500 zł. Preparat ma konsystencje wodnistą o podobno reaguje z rdzą. Powiem szczerze, że po 1,5 roku od zabiegu mam mieszane uczucia...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał darojaro Zobacz post
    Ja taki zabieg robiłem rok temu tylko w szczecinie i płaciłem coś koło 350 zł. Pytałem się w tym roku to kosztuje już 500 zł. Preparat ma konsystencje wodnistą o podobno reaguje z rdzą. Powiem szczerze, że po 1,5 roku od zabiegu mam mieszane uczucia...
    Mógłbyś napisać dlaczego masz mieszane uczucia? Co jest słabą stroną tej metody?

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 Q-tronic SW JTDM 2008 była jest Lexus GS
    Postów
    216

    Domyślnie

    Zaskoczyło mnie to, że nadkola gościu zakonserwował czymś czarnym. Dlaczego nie rustcheck-em, nie wiem?
    Poza tym w jednym miejscu znalazłem ognisko rdzy i powiem szczerze, że trzeba będzie dać brunox plus podkład i będzie cacy.
    Może trzeba poczekać z 10 lat i porównać z autem, które nie było konserwowane?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał darojaro Zobacz post
    Zaskoczyło mnie to, że nadkola gościu zakonserwował czymś czarnym. Dlaczego nie rustcheck-em, nie wiem?
    Poza tym w jednym miejscu znalazłem ognisko rdzy i powiem szczerze, że trzeba będzie dać brunox plus podkład i będzie cacy.
    Może trzeba poczekać z 10 lat i porównać z autem, które nie było konserwowane?
    W jakim stanie była Twoja 159 jak ją oddawałeś do konserwacji? Były na niej już ślady korozji? Głównie chodzi mi o spód samochodu. Moja ma trochę pordzewiałe sanki i elementy tylnego zawieszenia. To jest powierzchowna korozja.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 Q-tronic SW JTDM 2008 była jest Lexus GS
    Postów
    216

    Domyślnie

    Powiem ci, że nie było chyba nic. Sanki mam w dobrym stanie natomiast tylne zawieszenie też mam z nalotem pomimo konserwacji.

Podobne wątki

  1. Fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne
    Utworzone przez Wujek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 09:38
  2. [159] Zabezpieczenie antykorozyjne
    Utworzone przez Mardziandaone w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 08:52
  3. Zabezpieczenie antykorozyjne, podwozia, co i jak
    Utworzone przez wheelerwasp02 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 00:26
  4. Zabezpieczenie antykorozyjne...
    Utworzone przez Sebastoss w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-01-2008, 19:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory