Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [33] Przekładka 1.4IE na 1.7 16V

  1. #1
    Łysy
    Gość

    Domyślnie [33] Przekładka 1.4IE na 1.7 16V

    kupiłem własnie silnik 1,7 16V od 146, chce go przełożyć w miejsce 1,4 na wtrysku mirelli. Generalnie do silnika mam przepustnice kolektor, czujnik połózenia przepustnic wtryski itp. da sie zrobić jakąś chybryde z kompem magneti marelli?? czy raczej poszukać podwójnych idf/drla (bo widze ze podstawy przepustnic/wtrysku w 16v sa takie same jak w ww gaźnikach. w przypadku gaźników dodatkowym problemem jest brak rozdzielacza. Domyslam sie ze padna głosy ze wsadz orginalny wtrysk... ale zdobycie tego całego tołatajstwa to nie jest hej siup. pozatym niewiem czego dokłądnie mi brakuje moze lepiej sprzedać 16?? :wink: Przerabiał to ktoś??

  2. #2
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Nic nie zrobisz z komputerem od 1.4 . Znów jak być chciał dać od 145/146 to też bo one miały imo.

  3. #3
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Dokładnie raczej nic nie zrobisz z komputerem od 1.4 nawet jakbyś spiął wszystko do kupy to nie będzie działać inne czasy wtrysku, zapłonu itp
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  4. #4
    Łysy
    Gość

    Domyślnie

    niby tak. ale myslałem nad instalacja lpg na blosie która dało by sie wysterować. benzyna była by do odpalania i awaryjnego podjechania. LPG mam na pokładzie. chociaż pochodziło miesiac i jest czesciowo zdemontowane, bo nie chodzi to fajnie jak dla mnie

    ale poważnie zastanawiam sie nad gaźnikami. to bybyła najprostsza ale i najdroższa opcja. Źródełko sobie znajde, a strojenie... kolegów od drla/idf mam :wink:

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łysy
    ale poważnie zastanawiam sie nad gaźnikami. to bybyła najprostsza ale i najdroższa opcja. Źródełko sobie znajde, a strojenie... kolegów od drla/idf mam :wink:
    Pamiętaj o tym, że gazior będzie przepływał przez wszystkie kanały gaznika przez które normalnie przepływa powietrze. Z gazu wytrąca się mazut i może osadzać się w różnych zakamarkach gaznika. Czy to nie spowoduje rozregulowywania się gaźników i nie uniemożliwi pracy na benzynie? W standardowych gaźnikach mozna olać temat, ale tutaj chyba szkoda takiego auta/silnika na takie kombinacje?

    Wprawdzie już temat na forum gazowe, ale ponieważ zmierzam w strone odwiedzenia Cie od tego pomysłu to chyba mimo wszystko dobre miejsce :wink:

  6. #6
    Łysy
    Gość

    Domyślnie

    jesli pokusił bym sie na drla/idf nie założył bym gazu. czytaj uwaznie. nie po to sie kombinuje takie pożadne gaźniki aby później puszczac przez nie gaz

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łysy
    jesli pokusił bym sie na drla/idf nie założył bym gazu. czytaj uwaznie. nie po to sie kombinuje takie pożadne gaźniki aby później puszczac przez nie gaz
    Hehe, ja bym powiedział, że nie po to kombinuje się boxera 16V, żeby zmuszać go do pracy na gazie :wink: .
    Co do tego układu wtryskowego od 33 16V to naprawde taki kłopot? Dziwię się, bo te silniki są na ogół zajeżdżone, więc teoretycznie nie powinno być problemu znalezienie od nich instalacji, kompa, wtrysków itp.

  8. #8
    Łysy
    Gość

    Domyślnie

    gaz byłby tylko w przypadku zasilania wtrryskiem mirelli. nieznam sie na instalacjach wtryskowych. do kompletu napewno brakuje mi kompa przepływomierza rozdzielacza i instalacji elektrycznej. Nieznam nikogo kto by miał zarznieta 16v na czesci. ale jeszcze przed remontem silnika wiec troche sie zejdzie

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łysy
    gaz byłby tylko w przypadku zasilania wtrryskiem mirelli. nieznam sie na instalacjach wtryskowych. do kompletu napewno brakuje mi kompa przepływomierza rozdzielacza i instalacji elektrycznej. Nieznam nikogo kto by miał zarznieta 16v na czesci. ale jeszcze przed remontem silnika wiec troche sie zejdzie
    Te źródła sprawdzałeś?
    >Klik 1< i >Klik 2<
    Qmpel kiedyś szukał dla swojej boxera 16V ale nie udało mu się znaleźć żadnego bez usterki pt. "coś w nim stuka", stąd moje wnioski :wink: .

  10. #10
    Łysy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK
    Qmpel kiedyś szukał dla swojej boxera 16V ale nie udało mu się znaleźć żadnego bez usterki pt. "coś w nim stuka", stąd moje wnioski :wink: .
    ten co kupiłem tez z tej serii. ale to w tych silnikach normalne. szlif, nowe panewki i bedzie po sprawie. przerabiałem to juz w 8v

Podobne wątki

  1. Przekładka ECU
    Utworzone przez GPrzemek101 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 08:19
  2. Przekładka 1.6 T.S. na 2.0 T.S.
    Utworzone przez Konrado147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 13:37
  3. [155] przekładka na 8v z 16v....:)
    Utworzone przez pawlo12 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 21:47
  4. przekładka 1,8 na 1,8
    Utworzone przez PiotrDymek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 22:58
  5. [145] przekładka z 1.4 na JTD ??
    Utworzone przez Siner w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 18:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory