Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67

Temat: Jastrząb 21.11.2015 - koniec sezonu? śpieszyć się trzeba :)

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Szkoda benzyny, lepiej na gokarty pójść (to odnośnie "ulicznego upalania") .
    U nasz jeszcze jest STW gdzie możesz pokatować swój samochód albo wypożyczyć od nich i naprawdę pokatować i Tor Żerań gdzie możesz stanąć z kimś na kresce,polatać bokiem i już niedługo mają zrobić jakiś odcinek KJ-esowy.Mając taką pucharówkę miałbym co robić cały sezon

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Widzisz, urwane koło, coś tam, coś tam i tu leży pies pogrzebany, każdy ma auto do jazdy na co dzień albo typowo do lansu i mu szkoda. Pamietasz jak napinaliśmy swoimi 155 na Kielcach na zlocie? No i to by było tyle, ja po prostu doszedłem do wniosku że szkoda mi tego auta po prostu rozbić na zabawie bo za dużo serca i czasu w nie włożyłem a na drugie nie mam czasu, ba nawet nie mam czasu tego szybko skończyć...
    Kurwica mnie strzela jak widzę takie filmidła, jeździłby...

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No to tym bardziej.
    U nas nie ma nic takiego :-/

    Były ze 2 wrakrace z możliwością "wypożyczenia" samochodu, raz pojechałem :
    https://www.youtube.com/watch?v=2zodg_wIUzI

    Fajna zabawa i szło nieźle dopóki tylko 3ka nie została, ale dojechałem i nawet do nast. etapu Uno mnie wwiozło, a później w ogóle się silnik od kół odłączył
    Ale przynajmniej prawdziwy wyścig "ramię w ramię"

    A zrobione wozy są tu co jakiś czas ciekawe w ogłoszeniach:
    http://www.siescigam.pl/gielda-samoc...owych/?start=0

    - - - Updated - - -

    @ Kasztelan - koszty potrafią być , oczywiście. I nie można pozwolić sobie aby zabawa rujnowała budżet, bo już nie ma zabawy wtedy.
    Jednak przekrój finansowych możliwości Alfisti jest zróżnicowany, tak samo jak BMWisti, Hondisti czy Toyotisti a jakoś tylko Alf na asfaltach i w sporcie, ba nawet na treningach brak.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Bo się psują
    A tak na poważnie to pomyśl czym Alfy nadające się do startów się wyróżniają? Ja oprócz zawieszenia nie widzę nic więcej, silniki nie dość że się sypią same z siebie to nie są rozwojowe a te które są kosztują kupę kasy. Czysta logika, po co jeździć Alfą której nikt nie zna (w sensie upgrade'u i słabych punktów) skoro można łyknąć BMW czy Opla - tańszy, wytrzymalszy, bardziej rozwojowy i... pewnie jeszcze kilka innych przymiotników.
    Na te zabawy nie jeżdżą hobbyści którzy mają worek kasy tylko ludzie którzy mimo wszystko w jakiś sposób kalkulują koszty a w tych kalkulacjach podejrzewam że Alfa jest nawet za Dużym Fiatem, bo ten ma chociaż napęd na tył więc pobawić się idzie.
    Spójrz na to co startuje z AR jeśli już się coś pojawi na torze - 155, 145, 75, może mistrzami w swoich klasach nie są ale są wytrzymałe i proste w budowie, 75 może nie ale ma tzw. "performance" na wysokim poziomie, z nowszych 156 czy GTV ale w zasadzie tylko V6, czyli aspekt o którym wspomniałem - wytrzymałość.

    Zdarzało się że niektóre TS'y 16V w drodze na tor padały

  5. #15
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Tak tak, te TSy 16V to w ogóle zabiły Alfę Romeo.
    Padają jak muchy jeden za drugim, ale kurcze chyba je wciąż ktoś ukradkiem produkuje i podmienia bo jeździ tego w cholerę i nie znikają. Za to TS'ów 8V po prostu jak mrówków na trackday;ach i wszędzie. Zaczyna mnie denerwować to uwznioślanie 8V a deprecjonowanie 16V. Nie przesadzajmy. Bardzo fajna, fajnie brzmiąca rzędówka , nie zapominajmy z jakich lat, jak na te czasy bardzo ok.
    Właśnie co do TSa 16V - śmiem wątpić co do jego niskiej wytrzymałości jako "samego z siebie" a nie z winy użytkownika/serwisu.
    Jakoś przez 10 lat użytkowania w wersji 1,6 nie zauważyłem tego, pali, chodzi, fajnie się wkreca i schodzi z obrotów, miał babola ale to nie z winy silnika a serwisowania/części. Dwulitrowe bywały robione na >200 koni. Nie wiem czy bezpiecznie ale tak. W sporcie wystarczy jak na kilka imprez to wystarczy. Do tych 200 to pewnie i bezpiecznie na dużej pilnując oleju.
    A mają parę zalet - są lekkie, nisko dużą część ciężaru zlokalizowaną, nie trzeba im dorabiać przegród w miskach olejowych , paliwa nie brakuje na zakrętach, dolot i wydech mają fabrycznie już bardzo ok. I używany za grosze można kupić . Może bez wodotrysków silnik, ale jest ok. Na zabawy dla amatora bardzo ok.
    Wracając do awaryjności - na tych imprezach co było mi dane być to się spsuła jedna Alfa - puściła olej gdzieś na dokładanej chłodnicy oleju w 156tce z przekładką V6 3.0. Cóż - partactwo przy robocie raczej.
    Chyba nie było przedstawiciela marki która się nie psuła i wracała lawetą - z konieczności nie wyboru - (z pamięci z tego roku -lexus, BMW, 350z, Subaru, Mazda mx5, Mitsubishi evo) . Mi się odpukać nie zdarzyło .
    O, przechodząc obok grupki użytkowników subaru, trudno nie usłyszeć słów "panewka" i " około 20-30tys zł" dziwnie blisko siebie wypowiadanych
    W każdym wozie w takim użytkowaniu to pewne że prędzej czy później coś klęknie. I w każdym wozie jakieś minusy można by znaleźć. A te z "dużym potencjałem" i możliwymi upgradami - zawsze ktoś będzie się chcialo coś lepszego i co - wciąż warsztat i upgrady zamiast jazdy.
    Ostatnio z włascielem mazdy RX7 rozmawiałem i się przejechałem - pytam jak te wankle?, olej biorą, remontu co chwilę wymagają itp. - prawda to ? - no prawie owszem, ale co z tego ? po sezonie idzie na warsztat przegląd i jak trzeba to remont i tyle. Ale za to jak nisko leży ten silnik! ja mały jest i jak do tyłu za przednią osią! coś za coś.
    To tak jakby się martwić że bezyny z baku ubywa czy ze opony się ścierają. Tych kosztów potrafi być więcej niż remontu czy wymiany TSa .
    I na asfalt z RWD z zalet to może w bardzo mocnych wozach, tak to z tego co widzę tylko przeszkadza, zawijanie tykiem tylko spowalnia lub wytrąca z toru i papa cenne wcześniej zbierane po kawałkach sekundy . Jednym i drugim i tak najszybciej jest jak się na okrągło jedzie. Zabawa ? Zaletą jest na pewno odłączenie kierowania od napędu (ale to przy dużych mocach) i rozkład masy, na pewno.

    Czym się Alfy wyróżniają - o 156 mogę powiedzieć - ceną niską, stosunkiem ceny do frajdy, zawieszeniem ( łatwe i znane modyfikacje) , układem kierowniczym - jedziemy bez odrywania rąk od kierownicy jak w gokarcie prawie, i właśnie z TwinSparkiem całkiem dobrym rozkładem masy, a przynajmniej nie tragicznym.
    V6 niestety bez dużych przeróbek konstrukcji auta aby zmienić wyważenie to nie widzę w takich zastosowaniach, za cieżki jest po prostu. Może jakby się komuś udało go do tyłu przemieścić , akku do tyłu itd. Ale z mocą rosną koszty już mocno - większe hamulce = większe felgi = droższe opony itd.

    Ale przecież są na forum i bardziej egzotyczne właśnie tansaxle, jakieś 155Q4, turba , spiderki (przed Gtv) , 4C itd.
    Nie muszą robić rekordów torów tylko istnieć na nich czasami.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    ...

    Ale przecież są na forum i bardziej egzotyczne właśnie tansaxle, jakieś 155Q4, turba , spiderki (przed Gtv) , 4C itd.
    Nie muszą robić rekordów torów tylko istnieć na nich czasami.
    I w związku z tym, jak tylko mechanicznie i finansowo jestem w stanie - przyjeżdżam. Może bez wyników, ale zawsze z radochą ;-) W przyszłym sezonie jeszcze nie wiem czy nie poszukam jakiejś alternatywy dla dość delikatnych 75tek pod względem przeniesienia napędu, bo dla radości to sobie mogę pojeździć byle czym.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    I byłeś jednym z bodźców tego że i ja się zapisuję i jadę w miarę możliwości. I niniejszym Ci dziękuję ! bo byłbym siedział i detailngował alfy zamiast nimi jeździć, nawet rzadko ale jednak.

    Na wyniki jadąc to już się raczej zabawa konczy a napinka się zaczyna (widzę czasem patrząc na to co po kartingowych zawodach się dzieje - kłotnie , wyrzuty, obrażanie itd) i koszty rosną, nerwy itd. Dla frajdy właśnie ważny jest stosunek cen/kosztów/komplikacji do efektów. Jak w prostym wozie będzie nudno to można nad 'upgradami' kombinować . Ale jestem pewien że przy częstotliwości kilku trackday'ów na rok cywilną Alfę żeby swoją własną dobrze opanować i do jej granic dojść to lat trzeba, więc z upgradów to opony i hamulce i tyle na pewno wystarczy że hoho.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    No to jeśli nie będzie nikt komentował czasów (tak, tak, starzeję się i zwyczajnie zaczynają mnie wk... mniej lub bardziej świadome prowokacje) to obiecuję że w przyszłym sezonie będę przetaczał swoje 4 kółka po torze razem z Wami. Nawet na chwilę obecną dało by to lepszy wynik bo wnętrza brak

  9. #19
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Dotąd na Jastrzębiu pomiarów czasu nie było (jakieś racechrono , po fakcie liczenie z nagrania) , a od następnego roku zapowiadają że będą

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Widzisz, urwane koło, coś tam, coś tam i tu leży pies pogrzebany, każdy ma auto do jazdy na co dzień albo typowo do lansu i mu szkoda. Pamietasz jak napinaliśmy swoimi 155 na Kielcach na zlocie? No i to by było tyle, ja po prostu doszedłem do wniosku że szkoda mi tego auta po prostu rozbić na zabawie bo za dużo serca i czasu w nie włożyłem
    Mam to samo.A taki zlot to bym z chęcią powtórzył

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Kurwica mnie strzela jak widzę takie filmidła, jeździłby...
    No właśnie...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tak tak, te TSy 16V to w ogóle zabiły Alfę Romeo.
    Padają jak muchy jeden za drugim, ale kurcze chyba je wciąż ktoś ukradkiem produkuje i podmienia bo jeździ tego w cholerę i nie znikają. Za to TS'ów 8V po prostu jak mrówków na trackday;ach i wszędzie. Zaczyna mnie denerwować to uwznioślanie 8V a deprecjonowanie 16V. Nie przesadzajmy. Bardzo fajna, fajnie brzmiąca rzędówka , nie zapominajmy z jakich lat, jak na te czasy bardzo ok.
    Właśnie co do TSa 16V - śmiem wątpić co do jego niskiej wytrzymałości jako "samego z siebie" a nie z winy użytkownika/serwisu.
    Dlatego ja wolę TS-a 16V od 8V

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    I w związku z tym, jak tylko mechanicznie i finansowo jestem w stanie - przyjeżdżam. Może bez wyników, ale zawsze z radochą ;-) W przyszłym sezonie jeszcze nie wiem czy nie poszukam jakiejś alternatywy dla dość delikatnych 75tek pod względem przeniesienia napędu, bo dla radości to sobie mogę pojeździć byle czym.
    I tego się trzymajmy.Dobra zabawa ponad wszystko

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    No to jeśli nie będzie nikt komentował czasów (tak, tak, starzeję się i zwyczajnie zaczynają mnie wk... mniej lub bardziej świadome prowokacje) to obiecuję że w przyszłym sezonie będę przetaczał swoje 4 kółka po torze razem z Wami.
    Trzymam za słowo!!!

    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Dotąd na Jastrzębiu pomiarów czasu nie było (jakieś racechrono , po fakcie liczenie z nagrania) , a od następnego roku zapowiadają że będą
    To po pierwszej rundzie CA Cup będzie można się ustawić na jakieś spotkanie na Jastrzębiu
    Ostatnio edytowane przez Artas 155 ; 12-11-2015 o 10:19

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 24.10.15 trening
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 13:19
  2. [Zapowiedź] Zakończenie sezonu 2015 Youngtimer Warsaw
    Utworzone przez Bartek77 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 10:27
  3. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  4. 2012.10.07 - Spot SKM 6 Koniec Sezonu ZachPom
    Utworzone przez maciejszypulski w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 13:39
  5. Koniec Alfa Romeo, koniec legendy, koniec pasji....
    Utworzone przez simeone w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 22:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory