Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: 06.01 Kielce Trening - mroźny chyba ?

  1. #1
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie 06.01 Kielce Trening - mroźny chyba ?

    Pojawił się termin na trening w Kielcach 06.01 (szczegóły na forum www.evo.org.pl temat sport) .
    W mrozie nie było mi dane jeździć jeszcze po torach , może czas spróbować ?
    Jakby bez opadów prognoza była to chętnie się wybiorę, ktoś jeszcze ?
    Pojęcia nie mam jakie opony na takie warunki ? chyba zwykłe drogowe ale czy zimowe to nie wiem, chyba letnie raczej ale miękkie jakieś?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Na szczęście 6 pracuję, ale i tak bym się nie pisał, Kielce to latem może, jak tylko pomyślę o tym miejscu to odrazu widzę mój samochód na barierkach albo w krzakach
    Nie masz nigdzie w pobliżu jeziora, które zamarza zimą?????/
    My już 3 zimę czekamy aż coś zamarznie, ale warto warunki jazdy masz najgorsze z możliwych, bo przyczepności prawie nie ma, hałda śniegu tu i tam, ale miejsca tyle że raczej dzwona nie będzie- ewentualnie zderzak i osłony polecą, a jak się topi to chociaż auto umyjesz przy okazji
    Co do opon to zależy od warunków, jak coś będzie leżało i -5 lub mniej to nie ma sensu wkładać nic innego- według mnie. Na tych wirażach w dołku to i tak zawsze jest ślisko, wtedy będzie lodowisko
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 30-12-2015 o 21:14

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Nie, nic nie zmarza przynajmniej nic o tym nie wiem, w ogóle kawalka drogi czy parkingu żeby slalom szykany poćwiczyć tez nie mogę namierzyć :-/ czy leśny odc będzie otwarty to nie wiem? A dol śliski tym bardziej w mrozie to powoli i bezpiecznie raczej.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja na ich miejscu bym leśnego nie otwierał jak będzie tak jak w prognozach, ale z drugiej strony, jak będzie mocny skład to mogą otworzyć, bo czterołapy tam najlepszą zabawę będą miały.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Jak bylem 4 czerwca , u tego samego organizatora, to byl taki układ trasy sprytny, ze mozna bylo tylko na dole jezdzic i kiedy kto chciał - pojechac w las i wrocic droga. Ale bez takiej konieczności. I wiekszosc głównie na dole jeździła.

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Uff, zimowy Trackday jest ... hm zimowy

    Dziś w skrócie - znacznie więcej można było pojeździć niż na Jastrzębiu, kto mógł a nie był może żałować.
    Warunki bardzo zmienne w ciągu dnia - najpierw świeży cienkowarstwowowy śnieg, później ten śnieg wyjeżdżony miejscami na lustro, później mokry asfalt (sól+piach po przerwie krótkiej) w torze jazdy, ale po brzegach już nie, później miejscami to przymarzające/ślizgające bardziej - a nie wyglądało. Plus te brzegi śliskie o czym się boleśnie Alfa przekonała
    Choć może to nie najszczęśliwiej ustawiona meta przy próbach czasowych (muszę na coś zwalić ) To wszystko razem plus niby nie, ale jednak - jakieś tam parcie na czas (no bo skoro mierzą no to hmm trzeba prawda.. ) - skutkowało p... w bandę moim z dewastacją przodu pucharówki, ale na szczęście na sam koniec praktycznie dnia na torze.

    Aut coś około 15 , w tym ze 3 czy 4 FWD, reszta 4x4 Evo i Subara głównie. Jak ktoś miał blisko, miał czas a nie był - to niech żałuje i to bardzo żałuje, kręcenie się po parkingach to ciut inne doświadczenie i możliwości zderzenia z fizyką zimową.
    Na jeziorze nie wiem, ale przypuszczam że pewnie jak w pierwszej części - przed posoleniem.
    Opony zimowe cywilne były ok , tak jak mi radzili mądrzejsi - bez cudowania w takich warunkach.

    Przez las nie było. I dobrze

    edit : pierwszy film, więcej w temacie o poPucharówce wstawie :

    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 07-01-2016 o 09:54

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Trening Tor Jastrząb 16.08.14
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 22:29
  2. [Zapowiedź] ^^ "FJS" - TRENING POJEZDZAWKA- 4 LIPCA 2011<pon> TOR KIELCE- zapraszam !! ^^
    Utworzone przez fitnes w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 10:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory