Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 151

Temat: Italian Track Day'18

  1. #141
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał mgrMafia Zobacz post
    Suzumushi

    Mała porada ode mnie,

    Co do elektroniki, tutaj ogromny wplyw maja rowniez umiejętności a idąc za ciosem również poznanie własnego auta by wyeliminować potencjonalne ograniczenia elektroniki, ponieważ idealne auto nie istnieje (przynajmniej w teorii), ważne że widzisz błędy które możesz popełnić i niedoskonałość auta, w takich momentach gdy czujesz ala efekt turbo dziury jak opisałeś czekając na moc auta po wyjściu, złotym środkiem jest idealne wtrafienie się z dozowaniem mocy zaraz przed wyjściem z zakretu, tak aby moc na którą czekałeś była dostępna przy wyjściu, jest to walka z bestią o setne sekund ale z czasem to zaowocuje uczęszczając na track day'ach (sorry za odmianę).

    Niestety nie bylo mnie na ITD w tym roku ale na przyszly juz można mi zaklepać miejsce



    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

    nie zrozumielismy sie , tutaj nie chodzi o turbo dziure, w tym aucie co jest dziwne ja jej w ogole nie odczuwam.
    chodzi o efekt zadzialania kontroli trakcji przy lekkim uslizgu tylu (ktory w "race" spokojnie jestes w stanie skontrowac) w szcycie zakretu, gdzie normalnie juz chesz przyspieszac... a jak zadziala elektronika to deptasz gaz i czekasz i czekasz....

    [MENTION=3978]tomi[/MENTION], dzieki nie wiedzialem ze jestem tak wyczekiwana persona DDD ... taki zarcik... ale tez sie ciesze ze sie udalo sobote i niedziele przelezalem jak kloda w lozku , takze prosze tez o zrozumienie braku integrowania sie z ludzmi na miejscu, ale najmniej bolalo jak sie nie ruszalem siedzac na 4 literach w aucie.


    w




    w

  2. #142
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomi Zobacz post
    Andrzej - dlatego właśnie że były imiona i nazwiska Kamil je wymazał - o RODO ....
    Cos mi sie obiło, ale nie dajmy sie zwariować, to żadna dana wrażliwą, i podawana dobrowolnie, po rodo na tap i raceday jeździłem , wyniki CAC niedzielnego choćby - wszystko z nazwiskami. Ale nieważne.

    Właśnie - sie zastanawiałem co tak kierownica działasz jak w hondzie jakiejś gdzie 3 onroty od konca do konca

  3. #143
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    U mnie też 3 obroty od końca do końca bo mam przekładnie z seja ze wspomaganiem elektrycznym, właśnie jutro będzie wymieniona na nową, bo już się jeździć nie da z tym luzem. Byłaby wcześniej wymieniona, ale ciężko to ustrzelić.

  4. #144
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Zysk z tego na kilogramach? czy jakiś inny jest?

  5. #145
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Tak przypuszczam, brak pompy, plynu, rurek.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  6. #146
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Cos mi sie obiło, ale nie dajmy sie zwariować, to żadna dana wrażliwą, i podawana dobrowolnie, po rodo na tap i raceday jeździłem , wyniki CAC niedzielnego choćby - wszystko z nazwiskami. Ale nieważne.

    Właśnie - sie zastanawiałem co tak kierownica działasz jak w hondzie jakiejś gdzie 3 onroty od konca do konca
    Lepiej wywalić jak się ktoś ma przywalić do mnie za jakiś czas. Dwa nie wszyscy podawali nicki przy rejestracji.
    [MENTION=25836]Suzumushi[/MENTION] rozmawialiśmy chwilę i wspominałem że sam dopiero co skończyłem leczyć kręgosłup. Dobrze że przyjechałeś i pogoniłeś kuraka

    Trochę fotek z rozdania nagród










  7. #147
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Dzięki za imprezę, choć w tym roku nic sobie 'nie użyłem' po awarii sprzęgła Na przyszły rok już zostanę przy jednej zabawce.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  8. #148
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Cos mi sie obiło, ale nie dajmy sie zwariować, to żadna dana wrażliwą, i podawana dobrowolnie, po rodo na tap i raceday jeździłem , wyniki CAC niedzielnego choćby - wszystko z nazwiskami. Ale nieważne.

    Właśnie - sie zastanawiałem co tak kierownica działasz jak w hondzie jakiejś gdzie 3 onroty od konca do konca

    No nie jest tak, to wbrew pozorom dane wrażliwe od najmniej spodziewanej strony - ubezpieczycieli. Lubią czesać takie strony a potem łupić podwyzki składek z tytułu niezgłoszenia podwyzszonego ryzyka. Było w prasie.
    Dowodem dla nich jest internet. Ze nie ma to podstaw - kogo to obchodzi - ubezpieczyciel ma prawo weryfikowac składki. To tak jak z ZUSem . Idziesz na zwolnienie , jedziesz na Majorke , chwalisz sie na facebooku i juz Cie mają. Płacisz za głupotę. A ZUS naprawdę sprawdza i nie są to bajki.

  9. #149
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    No nie jest tak, to wbrew pozorom dane wrażliwe od najmniej spodziewanej strony - ubezpieczycieli. Lubią czesać takie strony a potem łupić podwyzki składek z tytułu niezgłoszenia podwyzszonego ryzyka. Było w prasie.
    Dowodem dla nich jest internet. Ze nie ma to podstaw - kogo to obchodzi - ubezpieczyciel ma prawo weryfikowac składki. To tak jak z ZUSem . Idziesz na zwolnienie , jedziesz na Majorke , chwalisz sie na facebooku i juz Cie mają. Płacisz za głupotę. A ZUS naprawdę sprawdza i nie są to bajki.
    Darujmy sobie ten temat wykasowałem a samych zainteresowanych na miejscu zapytałem żebym nie miał szopek z filmem czy zdjeciami bo z gotowego materiału cięzko się wycina rejestracje etc. jak dorosnę do tego żeby to bardziej sformalizować to może jakiś regulamin stworzę i zapisanie się będzie z automatu przyjęciem regulaminu. Zobaczymy
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 25-07-2018 o 11:48

  10. #150
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Dokładnie, a co do auta to przecież zdjęcie tablicy z ramek i zaklejenie taśmą naklejki na szybie to moment i RODO mamy ogarnięte we własnym zakresie

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Italian Track Day '17 - dyskusja
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 283
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 14:58
  2. [Zapowiedź] Italian Track Day '17
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2017, 09:56
  3. [Zapowiedź] Dobry bo Włoski - Italian Track Day 2016
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 275
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory