Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Puchar ForzaItalia.pl w ramach CA Cup 2019

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar qbas
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Mrągowo / Warszawa
    Postów
    111

    Domyślnie Puchar ForzaItalia.pl w ramach CA Cup 2019

    Startuje kolejny sezon CA Cup a wraz z nim puchar ForzaItalia.pl

    Zapraszam nie tylko wozy klasyczne ale także współczesne, które mogą zmieścić się w klasie Modern Classics

    https://forzaitalia.pl/news/pierwsza...italia-pl-2019

    Pierwsza runda w Modlinie już 14 kwietnia, do końca marca obowiązuje promocyjna cena!
    QbaS
    75 3.0 V6 Corsa, Giulia '68

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Herbie
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Międzyrzec Podlaski
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V
    Postów
    0

    Domyślnie

    Przyłączam się do zaproszenia
    W ubiegłym roku udało mi się zupełnie niechcący odrobinę namieszać w tym pucharze
    Zapewniam że zabawa jest przednia. Można w bezpiecznych warunkach zweryfikować swoje umiejętności, poznać lepiej swoje auto a najważniejsze... Świetnie się tym bawić.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Byłeś uparty, konsekwentny i systematyczny jeżdżąc po całym kraju (łącznie z rajdem tyskim ) za CAC - to nie jest niechcący ! ( bo wygrywają Ci co zawsze dojeżdżają . W przypadku jazdy Alfą to ... odważna taktyka )

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Miałem oblecieć wszystkie daty, ale od razu pierwsza w zad

    Cytat Napisał Herbie Zobacz post
    Przyłączam się do zaproszenia
    W ubiegłym roku udało mi się zupełnie niechcący odrobinę namieszać w tym pucharze
    Zapewniam że zabawa jest przednia. Można w bezpiecznych warunkach zweryfikować swoje umiejętności, poznać lepiej swoje auto a najważniejsze... Świetnie się tym bawić.
    Śmiem powiedzieć ze to kompletna bzdura i niezły slogan
    Nie ma nawet o tym mowy w opcji 8 przejazdów na danym obiekcie 40 kółek w ciągu roku. Niczego się nikt nie nauczy (tak jak te szkolenia na ITD- jak ktoś myśli że wieloletnie nawyki odejdą po 10 minutach ćwiczeń to raczej nie, wiem po sobie), ba nawet auta nie trzeba specjalnie przygotowywać, bo do czego- dwóch minut deptania
    Żeby poznać lepiej swoje auto można jechać raz, zrobić tyle co w tym cyklu w ciągu dwóch lat w dużo bardziej bezpiecznych warunkach i zapłacić tyle co tu na strzała. To nie jest impreza do nauki, ba nawet ten trening to jak spojrzałem że po Race Dayu bezpośrednio go planują to serio konkret.
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 03-04-2019 o 17:07

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Herbie
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Międzyrzec Podlaski
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V
    Postów
    0

    Domyślnie

    "Miałem oblecieć wszystkie daty, ale od razu pierwsza w zad"

    Cóż...
    Nie będzie łatwo ale w końcu jakoś się pogodzimy z tą stratą.

    Masz racje. Najbezpieczniej w garażu

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Uuu się zaczyna rywalizacja od prowokacji

    (ja na szczęście nie miałem wszystkich oblecieć , zwłaszcza dalekiego Modlina z krawężnikami, więc uff... )
    Ale swoją drogą faktycznie - jeden dzień RaceDay, drugi CAC na jednym torze, można się wyjeździć i porywalizować o ile wóz da radę. Ja raz się na dwudniówkę wybrałem i na koniec pierwszego był hardwarowo koniec, raczej na 2dniówki bym się nie wybierał, zwłąszcza wymagające wpisowego wcześniej, a wszystkie chyba wymagają.

    Herbie to czy w tym roku jeździsz ? bo wyniki śledził będę naq pewno ! Kolega od Primery ją odelżył - znaczy pordzewiała trochę stojąc zimą, więc trzeba na niego uważać , ale haka i butli nie wyrzucił jeszcze , jeszcze jest potencjał

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Herbie
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Międzyrzec Podlaski
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V
    Postów
    0

    Domyślnie

    Modlin... Nie lubię. Ale właśnie z tego powodu chcę się nauczyć tego toru. Krawężniki też 99% uczestników omija bezkolizyjnie...
    Fakt że jak masz za dużo treningu to łatwo półośkę czy hamulce "przetrenować"
    Co do moich planów na ten sezon: Classicauto Cup planuję przejechać w całości moim czarnym bolidem z 1,7TS pod maską.
    A tą drugą serię... Pierwsze dwie eliminacje też Alfą a później być może uda mi się poskładać do kupy mój nowy wynalazek i na Słomczyn pokażę co tam ulepiłem A może uda się na ten Rajd turystyczny w okolicach Spały dokończyć ten projekt
    Mariusz to i bez odelżania i na LPG dawał mi nieźle popalić swoimi czasami Może zrobią Puchar Nissmo. Pozostałe japońce już mają. No poza dajhadsu.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Andrzej ma rację, po co zaczynać serie jak wygrywa ten co na każdą datę jedzie, a nie ten co sporadycznie
    Cytat Napisał Herbie Zobacz post
    "Miałem oblecieć wszystkie daty, ale od razu pierwsza w zad"

    Cóż...
    Nie będzie łatwo ale w końcu jakoś się pogodzimy z tą stratą.

    Masz racje. Najbezpieczniej w garażu
    Narazie bedziesz musiał, ale mam nadzieję sie spotkać kiedyś skoro tak dobrze mnie znasz. Będzie okazja, bo nie wyobrażam sobie żeby ITD sie odbyło bez takiej tuzy

    Bo jak wywody sobie o mnie snujesz nie znając mnie to chłopie masz problem, ja w zeszłym roku zrobiłem 4 imprezy po 80 kilometrów, bez żadnych wybebeszeń auta i żadnego pucharka, bo poza jednym gdzie robiłem za taxi po połowie to klasyfikacji nie było. Ty latasz tylko po pucharki z tego co widzę

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    No bo sobie opony poprzebijacie
    I tak w innych klasach będziecie , więc spokojnie !

    Co do tych całych serii całych to są różne podejścia, ja osobiście się nie poddaję temu (trochę marketingowi, bo Organizatorowi zależy, więc kusi zniżkami, czy dodatkowymi punktami za ileśtam eliminacji itp), ale głównie ze wzgl na niemiłe doświadczenia z wycieczką do Białej Podlaskiej i wtpoą Alfy na starcie. Wtedy powiedziałem sobie że dalej niż obrót w ciągu dnia nie jadę.
    Choć takie podejście - jechać wszędzie i dokończyć wszystko jednak szacunek budzi, bo to nie jest łatwe (logistycznie , odlełgości, sprawny wóz , nieznane często tory itd).
    Inne - kilometry grube ćwiczenia faktycznego i faktycznej nauki jak Kylo - Wojtek pisze , wymaga mega sprawnego auta, bo jedna impreza to czasem jak cały sezon. I w takich jazdach dopiero faktycznie można poznać auto czy się uczyć. Chyba że się ma doświadczenie, to do czego się nie wsiądzie to można jechać szybko - jak Instruktorzy z Jastrzębia na przykład.
    Najlepiej byłoby mieć jeden wóz treningowy, trwałym niewysilony, a drugi na wyskoki po pucharki . I jeszcze zespół mechaników i ...

    Co do Modlina - dla mieszkańców Stolicy na pewno idealnie , ale 1 % krawężnika to też zdecydowanie za dużo. Inaczej kompletnie się jedzie wiedząc ze za granicą toru jest jeszcze tark, później trawa, a inaczej jak tam jest krawężnik, jakiś mostek, stos opon czy inna lampa.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 04-04-2019 o 22:19

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Wrzucę tu, bo za tydzień na CAC pewnie znów objedzie wszystko - Tomi się rozkręcił i dziś porządził na Modlinie :

    https://my1.raceresult.com/118669/RR...test=0&lang=pl

    (klasa 90 performance , objechał Lotusa który dotąd generalki Drivecup czy Classicauto b często wygrywał).

    Co do ilości jazdy - jak widać 8 przejazdów (sprytnie to rozwiązali bo 2 trasy jechały równolegle) . + 2 zapoznawcze na każdej. Więc w sumie sporo jazdy jak na zawody.

    No, dziś było powyższe i Timeattack na Ułężu, piękne warunki, sucho, nie za gorąco, ech fajnie mieli Ci co dzis pojeździli...

Podobne wątki

  1. Włoska Wiosna 2019??
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-07-2020, 08:24
  2. [Zapowiedź] Puchar ForzaItalia.pl w ramach Classicauto Cup 2018
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 12-02-2019, 07:25
  3. Spot Gdańsk - Puchar z ForzaItalia 10-12 Października
    Utworzone przez Juro w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory