Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Spettacolo Sportivo Alfa Romeo 29-30.08

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie Spettacolo Sportivo Alfa Romeo 29-30.08

    witam wszystkich!!!

    w dniach 29-30 sierpnia,czyli w tym samym czasie co zlot AR w częstochowie odbył się ogólnoeuropejski zlot AR w holandii.
    SPETTACOLO SPORTIVO zorganizowano w mieście zandvoort (tuż nad samym morzem) na torze wyścigowym CIRCUITPARK ZANDVOORT.
    byłem na tej imprezie i chciałbym podzielić się wrażeniami nad tym co tam się działo,a działo się bardzo dużo.

    cała dwudniowa impreza została zorganizowana z wielkim rozmachem i starannością.ale po kolei...

    na miejsce przybyłem w sobotę około godziny 10 rano,obsługa skierowała mnie na parking przy biurze obiektu gdzie można było kupić bilety.po zapoznaniu się z programem kupiłem bilet na cały wekend 15€ plus 35€ za możliwość wiechania swoją alfą na teren zlotu i przejazdów po torze.
    po kilku minutach znalazlem się w centrum wydażeń,i znowu wszędobylska obsługa skierowała mnie do odpowiedniego sektoru dla 156.

    byłem w totalnym szoku! w życiu nie widziałem tylu alf romeo w jednym miejscu.zaparkowałem więc jak najszybciej i udałem się na rozpoznanie z nadzieją spotkania rodaków z polski...

    o dziwo udało mi się spotkać całkiem przypadkowo kolegę z naszego forum "luciano",który jest posiadaczem AR 33 i podobnie jak ja czasowo przebywa w holandii.
    tak więc razem mogliśmy podziwiać to co było do podziwiania...
    oglądając te wszystkie samochody nie przypuszczałem że marka alfa romeo ma tak bogatą historię i mnogość modeli.niektóre auta wyglądały jakby dopiero co wyjechały z fabryki,pieknie odnowione i zadbane.

    o godzinie 12:15 w sobotę odbyło się krótkie szkolenie odnośnie zachowania się i jazdy na torze.potem podzielono auta na kilka grup i stopniowo wpuszczano na tor.

    zabawa była przednia miałem możliwość jeździć w towarzystwie wielu różnych alf... tych starszych i tych nowszych.

    przyznam że taka jazda po torze uczy pokory w stosunku do samochodu,tu naprawdę można poznać właściwości auta w dozowany i bezpieczny sposób.widziałem sytuacje jak nie jednemu kierowcy hamulce odmówiły posłuszeństwa i na zakręcie pojechał prosto w pas bezpieczeństwa.
    zaraz pojawiał się wóz obsługi technicznej i udzielano takiemu nieszczęśnikowi pomocy.
    moja 156-tka spisała się bez zarzutu i nie sprawiła mi zawodu.

    takich przejazdów dla chętnych było kilka w ciągu dwóch dni,poza tym niezależnie odbywały się wyścigi różnych klas.uczestniczyły w nich różne modele AR oraz fiaty 500,pierwsze mini i jeszcze wiele innych których nie pamiętam.

    w boksach i grażach rozlokowali się sprzedawcy różnych gadżetów i akcesoriów.główny przedstawiciel AR miał tam również swoje stoisko.

    wyścigi oraz inne atrakcje można było podziwiać z tarasu widokowego który mieścił się na dachu siedziby dyrekcji całego ośrodka,roztaczał się z tamtąd wspaniały widok na tor i park maszyn...

    w niedzielę,drugiego dnia imprezy ogłoszono konkurs CONCORSO d'ELEGANZA na najładniejszą alfę zlotu.ja również wystawiłem swoją bellę do tegoż konkursu,niestety nic z tego nie wyszło.
    nagrody zdobyły dwie pięknie odnowione alfy "junior",jedna 33 i jedna 156 po kompleksowym tuningu.

    podsumowując impreza bardzo mi się podobała,mnogość modeli i atrakcji jakie tam się pojawiły mogły przyprawić o istny zawrót głowy.

    brakowało mi tam tylko jednej rzeczy,tej wspaniałej atmosfery,tego luzu i spontaniczności którą można przeżyć i doświadczyć na takich zlotach w polsce...

    zapraszam do obejrzenia zdjęć z tej imprezy,poniżej link.

    http://andro34.fotosik.pl/albumy/681283.html


    moja druga ulubienica...

  2. #2
    luciano
    Gość

    Domyślnie

    Witam!

    Pragnę potwierdzić to co napisał Andrzej. Milo było go tam spotkać, przy okazji mam nowego kolegę który tez jest Alfistą
    Podobnie jak on pojechałem z czystej ciekawości, a jazda po torze była szybka decyzja, ba bo dawno już po torze Poznaniu nie jeździłem Zlot był zorganizowany z dużym rozmachem, dużo ludzi i mnóstwo Alfa Romeo w jednym miejscu!
    Zrobiłem mnóstwo zdjęć które postaram sie wrzucić na fotosika w najbliższym czasie, lista zabytkowych modeli Alfy Romeo jest długa jak i historia tej marki. To co widzieliśmy nie jest sie w stanie opisać to trzeba zobaczyć.
    Holendrzy z miłym zaskoczeniem przyjęli mnie, dużo rozmawiałem z nimi choć bariera językowa dala o sobie znac.
    Milo wspominam ten czas i oczywiście tor który wymaga nie lada doświadczenia by rywalizować wraz z innymi użytkownikami. Oczywiście jazda po nitce nie była na czas tylko tak dla frajdy, emocji za to dostarczyły wyścigi rajdowych samochodów Alfy Romeo i nie tylko!

    Dziękuje koledze Andrzejowi za towarzyszenie mi w tym zlocie, bo to on mnie zauważył jak wjeżdżałem na zlot...

  3. #3
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    foty powalają na kolana .. fajnie, że ktoś tam był i podzielił się wrażeniami
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  4. #4
    cin_ek
    Gość

    Domyślnie

    na tej imprezie swoje 90 lecie obchodziło Zagato, i same władze firmy sie tam pojawiły osobiście

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał cin_ek Zobacz post
    na tej imprezie swoje 90 lecie obchodziło Zagato, i same władze firmy sie tam pojawiły osobiście
    zgadza się!było kilka aut opatrzonych ich logiem...
    a tak przy okazji kolego cin_ek mógłbyś napisać kilka słów o działalności zagato?oczywiście jeśli posiadasz taką wiedzę.

    Cytat Napisał luciano Zobacz post
    Dziękuje koledze Andrzejowi za towarzyszenie mi w tym zlocie, bo to on mnie zauważył jak wjeżdżałem na zlot...

    dzięki łukasz za miłe słowa!!!

    pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez andro34 ; 06-09-2009 o 22:57


    moja druga ulubienica...

  6. #6
    cin_ek
    Gość

    Domyślnie

    nie wiem co byś chciał dokładnie wiedzieć, poza tym myślę że fiergloo ma pewnie sporą wiedzę na ten temat i będzie bardziej kompetentną osobą

  7. #7
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Naprawdę zazdroszczę...bycia w takim miejscu, to się nazywa zlot. I rozwaliła mnie ilość, a raczej tabun RZ'etek.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał JFC Zobacz post
    I rozwaliła mnie ilość, a raczej tabun RZ'etek.
    na ten zlot przyjechało ponad 50 sztuk tego modelu,to nowy światowy rekord!
    SZ-tek było najwięcej,RZ-tki były trzy lub cztery.


    moja druga ulubienica...

  9. #9
    Doman
    Gość

    Domyślnie

    mega fotki, mega zlot moze i luzu nie ma ale w polsce tyle modeli i Alf bys nigdy nie zobaczyl warto tam byc
    za rok sie musze postarac
    pozdro

  10. #10
    cin_ek
    Gość

    Domyślnie

    http://www.spettacolosportivo.eu/index2.php?t=1 strona imprezy. Całość była organizowana przez Klub Holenderski SCARB. Zagato pojawiło się tam ponieważ SCARB ma najliczniejszą listę użytkowników RZ/SZ

Podobne wątki

  1. Spettacolo Sportivo 2014 (23-24.08)
    Utworzone przez sh33p w dziale Emigranci
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 18:34
  2. [Zapowiedź] Spettacolo Sportivo Alfa Romeo 2014 - Zandvoort
    Utworzone przez wieczny2002 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 14:13
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 13:24
  4. [Relacja] Spettacolo Sportivo 2010
    Utworzone przez qbas w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-11-2010, 15:50
  5. [Zapowiedź] Spettacolo Sportiwo Alfa Romeo 2009!
    Utworzone przez andro34 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 00:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory