Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Temat: Event z SJS 2013 - Konstruktywne uwagi na temat szkolenia i jazdy na torze w Kielcach

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Post Event z SJS 2013 - Konstruktywne uwagi na temat szkolenia i jazdy na torze w Kielcach

    Każdy kto miał okazję pojeździć wie, że zabawa na torze była świetna a szkolenie wielu pomogło lepiej wyczuć auto, ale zawsze znajdzie się coś co można poprawić.

    Dlatego też tak jak Ligar prosił jest to temat, w którym można napisać co mogło się nie spodobać na event'cie organizowanym przez SJS.
    Ewentualne uwagi mogą pomóc w przyszłych latach przy organizacji podobnych imprez tego typu.


    Ja od siebie powiem, że nie podobało mi się podejście instruktorów na odcinku leśnym i dużym łuku.
    Kwestia była kompletnego zakazu używania gazu w zakręcie do kontrolowania toru jazdy co w przypadku niektórych o dziwo dość nadsterownych Alf nie dawało spodziewanego efektu.

    Miałem też wrażenie, że podchodzą do naszych aut jako nie do przednionapędowych.

    No i to co chyba każdemu przeszkadzało, czyli mała liczba przejazdów. 1 powolny przejazd zapoznawczy za samochodem SJS po bardzo krętym i wykorzystanym prawie w 100% torze z dużą i ilością zakrętów to trochę mało. Po tym przejeździe duża część kierowców nie była pewne jak ma właściwie jechać.
    Pierwszy mierzony przejazd był właściwie zapoznawczym, a po jego przejechaniu nadal niektórzy nie wiedzieli jak i którędy.
    4 mierzone przejazdy, z których 3 były liczone to zdecydowanie za mało jak na całodniowy event. Fakt faktem wcześniej było kilka przejazdów po mniejszym kartingowym torze, ale to tylko było w ramach szkolenia ażeby wyczuć auto.

    Ewentualnie event można by zacząć o godzinę wcześniej wykorzystując w miarę możliwości jak najwięcej czasu na upalanie.


    To by było chyba tyle jeśli chodzi o sugestie.
    Ogólnie zabawa świetna, jakość toru perfekcyjna a szkolenie bardzo pomocne. Oby na następny rok było co najmniej tak dobrze jak w tym


    Pozdro
    Tomek

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zonkil Zobacz post
    Każdy kto miał okazję pojeździć wie, że zabawa na torze była świetna a szkolenie wielu pomogło lepiej wyczuć auto, ale zawsze znajdzie się coś co można poprawić.
    Dlatego też tak jak Ligar prosił jest to temat, w którym można napisać co mogło się nie spodobać na event'cie organizowanym przez SJS.
    Ewentualne uwagi mogą pomóc w przyszłych latach przy organizacji podobnych imprez tego typu.

    Ja od siebie powiem, że nie podobało mi się podejście instruktorów na odcinku leśnym i dużym łuku.
    Kwestia była kompletnego zakazu używania gazu w zakręcie do kontrolowania toru jazdy co w przypadku niektórych o dziwo dość nadsterownych Alf nie dawało spodziewanego efektu.
    Wydaje mi się, że tutaj chodziło nie o jazdę łukiem w poślizgu, tylko maksymalnie szybkie pokonanie łuku. Idea była taka, by dopasować prędkość wejścia w zakręt - aby po ujęciu gazu, dohamowaniu i rozpoczęciu skrętu nie stawiało auta bokiem, tylko na granicy poślizgu pokonać wyznaczony tor i wyjść z zakrętu. Gdybys miał tylkonapędówkę i wyrzuciłoby Ci tył na zewnątrz - to może byłoby to i widowiskowe, ale nie miałoby nic wspólnego z szybkim pokonaniem zakrętu.

    Cytat Napisał Zonkil Zobacz post
    Miałem też wrażenie, że podchodzą do naszych aut jako nie do przednionapędowych.
    Dlaczego? Jeśli zrobiło się dokładnie to, co sugerował instruktor - to auto chętniej skręcało i dzielnie podążało za wyznaczonym torem jazdy. Zbyt wolny lub zbyt szybki najazd na zakręt oznaczał nie wykorzystanie potencjału silnika/przyczepności i pokonanie zakrętu mniej efektywnie, niż by się dało. Oczywiście samochody bardzo podatne na wylot tyłu z toru jazdy wymagają innego traktowania, niż auta w których postawienie samochodu bokiem graniczy z cudem. Przyznaj się Zonkil - pierwszy raz tak naprawdę sprawdzałeś _bezpiecznie_ graniczne możliwości swoje i samochodu? Takie doświadczenia zawsze są zaskakujące
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Co do pokonywania łuku - trochę miałem wrażenie, że uwagi instruktora były tak jakby z góry skierowane do przednionapędówek. Chociażby wtedy gdy mnie obróciło bokiem. Odcinek leśny też bardzo fajny, ale czasami nie rozumiałem czemu nie można pocisnąć do podłogi? Pominę już sprawę krótkofalówek, które ciężko było zrozumieć (szczególnie odcinek leśny i test łosia - musiałem mieć 'tłumacza' na prawym fotelu ).

    Generalnie organizacja była świetna i wszystko w pełni profesjonalne, nawet można było sobie pogadać na luzie z instruktorami, ale jak dla mnie także było za mało jazdy na czas, bo nie czuje się 'wyjeżdżony' jak na tyle miesięcy oczekiwania... Tym bardziej, że był to pierwszy grubszy wyjazd 'nowym' samochodem, którego w zasadzie jeszcze nie udało mi się do końca poznać
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Przyznaj się Zonkil - pierwszy raz tak naprawdę sprawdzałeś _bezpiecznie_ graniczne możliwości swoje i samochodu? Takie doświadczenia zawsze są zaskakujące
    No pewnie, że dopiero wyczuwam auto w końcu mam je dopiero od 2 miesięcy a zrobiłem nim może z 900km, z których większość to był średnio szybki powrót do domu i dojazd na zlot z "Nawigacją" co chwilę przypominającą "...zwolnij...zwolnij...".
    A to, że jestem zaskoczony to jest mało powiedziane, bo auto zachowywało się inaczej niż cokolwiek co do tej pory miałem w rękach i równocześnie zaskakująco przyjemnie.

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Wydaje mi się, że tutaj chodziło nie o jazdę łukiem w poślizgu, tylko maksymalnie szybkie pokonanie łuku.
    No tak, o to głównie chodziło, ale kwestia jest tego, że różnymi autami jest wymagana różna technika do pokonania tego samego zakrętu z w miarę możliwości najwyższą prędkością.
    Ostatnio edytowane przez Zonkil ; 19-08-2013 o 13:53

  5. #5
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Słuchajcie nie komentujemy tu swoich postów i cudzych odczuć tylko piszemy konstruktywną krytykę. Post Tomek_KRK jest pierwszym i ostatnim.
    Dyskusję proszę prowadzić w temacie smieciowym czyli tu -> http://www.forum.alfaholicy.org/zlot...a_gora-66.html
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    szkolenie fajne, ale moim zdaniem trochę powtarzały się manewry na poszczególnych próbach. Odcinek leśny był podobny do pokonywania łuku, a jazdę po torze kartingowym ciężko nazwać szkoleniem. Zamiast 4 ćwiczeń zrobiłbym dwa z większą ilością powtórzeń a zyskany czas poświęciłbym na to, żeby zrobić 6 przejazdów na czas i oczywiście dwa zapoznawcze kółka. Po za tym dla mnie bomba szkoda, że po powrocie do domu wydech zdechł całe szczęści, że nie na torze, bo ogień z rury idzie!
    Born to be wild.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Ze swojej strony kilka konstruktywnych uwag przekazałem bezpośrednio chłopakom z SJS, przyjęli je pozytywnie nie unosząc się więc mają za to duży plus.
    W temacie opinii na temat całokształtu to:
    po 1 faktycznie szkoleniem nie nazwał bym kartingu co nie zmienia faktu że był bardzo fajny,
    po 2 jazda z uślizgiem tyłu na łuku - dla mnie największa porażka ponieważ ten akurat instruktor jakby nie zwracał w ogóle uwagi na to jak zachowuje się dane auto czego efektem był mój i Rafała wylot z toru przy czym jego był bardziej bolesny,
    po 3 zabrakło trochę wolnego czasu żeby po każdym ćwiczeniu na spokojnie porozmawiać z instruktorem, nie mówię tu o analizie na poziomie J.Gmocha o reprezentacji ale dosłownie 5-10 minut dla grupy, w końcu pytania na pewno by się powtarzały,
    po 4 faktycznie można było dać 5 przejazd, a tak wyszło jakbyśmy z zegarkiem w ręku mieli skończyć o konkretnej godzinie

    Reasumując wg mnie można zrobić jakieś 2-3 ćwiczenia ale więcej je wyćwiczyć, do tego zacząć trochę wcześniej i mamy wtedy więcej czasówek- taki złoty środek.
    Poza tymi w sumie niewielkimi mankamentami szkolenie było bardzo profesjonalne, w moim przypadku kilka komentarzy aż mnie zatkało, gość powiedział mi metr po metrze co zrobiłem źle i wszystko było prawdą co dla mnie świadczy o doświadczeniu i profesjonalizmie skoro facet stał kilkanaście metrów od auta
    Chętnie wezmę udział w kolejnej zabawie z SJS.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    - tyle przejazdów torem kartingowym to raczej stracony czas, który można było wykorzystać na jazdę na czas bo tego było za mało.
    - jakość krótkofalówek wołała o pomstę do nieba, w końcu mamy XXI wiek a użyty tam sprzęt to chyba z muzeum.
    - ogólnie to zbyt króki czas aby coś opanować, szczególnie test łosia.
    - czasami zbyt długie czasy miedzy startami poszczególnych zawodników, to chyba organizacyjnie kulało.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Odcinek leśny dla mnie i mojej Alfa Romeo bez sensu.Szkoda było się męczyć pod górę
    Reszta szkolenie jak dla Mnie super!
    6 przejazdów na czas i dwa za sejfti carem żeby tor zapamiętać i było by idealnie.
    Chcę tam wrócić za rok! spotkać się z Wami wszystkimi i pośmigać po torze,tym razem V6 oczywiście Alfa Romeo 155

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Klika słów odemnie:
    - Za mało jeżdzenia, za dużo stania.
    - Szkoda, że poranny trenning nie miał za wiele wspólnego z tym co później jeździliśmy na czasówce
    - Fajnie by było, jak by czasówka zaczynała się tam gdzie się zaczynała, przelatywała przez gokartowy i kończyła na leśnym odcinku, a powrót na start drogą krajową
    - W porównaniu to TPTD brakuje tej płynności w jeździe - aczkolwiek tutaj to głównie obiekt nie daje takiej możliwości
    - Miałem wrażenie, że test łosia to taka zapchaj dziura, u mnie przy 60 nic się nie działo
    - Czasami instuktorom brakowało konsekwecji w tym co robią - jednym przez radio mówił "gaz gaz, hamuj hamuj" a u mnie była cisza, a potem tylko "hamuj, oo za późno hamowałeś"
    - Za mało zapoznania - czego dowodem jest to, że pierwszych X osób źle pojechało tor (w tym ja)
    - IMHO powinien się liczyć tylko najlepszy czas, bo ilość prób była znikoma.
    - Moglibyśmy zacząć o 8, skończyć trenning o 12 i pojechać 2 próby więcej

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Track day na torze "Kielce" - Event z SJS 2014
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 546
    Ostatni post / autor: 30-06-2014, 22:04
  2. [Zapowiedź] 2013.06.22 - 8 Event SKM Zlot 250HP+
    Utworzone przez maciejszypulski w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 15:51
  3. 2013.06.22 - 8 Event SKM Zlot 250HP+
    Utworzone przez maciejszypulski w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 15:50
  4. [Zapowiedź] Moto Event East- Chełm 2013
    Utworzone przez Konrad156 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 09:32
  5. 2013.04.28 - 7 EVENT SKM Rozpoczęcie Sezonu Makowice
    Utworzone przez maciejszypulski w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 10:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory