Strona 10 z 27 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 261

Temat: Classicauto Cup 2016

  1. #91
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Wtrącę swoje 3 grosze co do jazdy. Poćwicz zakręty, łapanie styku w szczycie zakrętu, tak żebyś w szczycie zakrętu wychodził z gazem, napędzając się. Obecnie to w zakręcie do jego szczytu a nawet za wytracasz prędkość i masz spóźnione wyjścia z zakrętów i uciekają sekundy mimo że nie napadasz mocno na zakręty to je jakoś przestrzelasz.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  2. #92
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Wtrącę swoje 3 grosze co do jazdy. Poćwicz zakręty, łapanie styku w szczycie zakrętu, tak żebyś w szczycie zakrętu wychodził z gazem, napędzając się. Obecnie to w zakręcie do jego szczytu a nawet za wytracasz prędkość i masz spóźnione wyjścia z zakrętów i uciekają sekundy mimo że nie napadasz mocno na zakręty to je jakoś przestrzelasz.

    No, jak oglądam czy po czasie przypominam sobie wszystko to też to takie rzeczy też widzę. A co ciekawe w czasie jazdy to jestem przekonany (w większości, bo czasem ewidentnie wiem że nie) że ocieram o słupek opon niemal już będąc z gazem od daaawna i z wyprostowanymi kołami. A wcale tak nie jest co widzę na nagraniu. Poćwicz, łatwo powiedzieć
    Ciut się obronię - na Ułężu nie potrafię tak na styk jechać (w sensie do szczytu zawsze) - no po prostu nie . Nie ma krawężnika płaskiego i równego terenu za, to nawet nie podświadomie, a całkiem świadomie cośtam marginesu zostawiam, bo w takich miejscach są dziury, uskoki itd. I ogrooooomne kary za potrącenie słupka! nie ukrywam, że po przygodzie z bandą to było priorytetem , nadrzędną sprawą - niczego nie potrącić i utrzymać się w trasie, i udało się poza jednym miejscem w lasku.

    Ale kurcze kilka zakrętów robiłem jak piszesz (na pewno nie szykany na pasie startowym) - koniec pasa startowego z długim zakrętem 180st - wyjście z niego, czy te zakręty 90 stopni przed płytą poślizgową, no tu chyba nie tak najgorzej , nie załamuj

    Zupełnie inaczej za to czołówka jak widzę jechała zakręt 180st wokół płyty poślizgowej- rozszerzając najpierw, a ja na wprost i tam faktycznie się późno rozpędzałem.
    Jak na Jastrzębiu jeździłem to te zakręty mają swoje krawężniki płaskie, zresztą można je kilkadziesiąt razy przejechać to i popróbować różnie, tamtejszy 180st uważam że nienajgorzej robię bo właśnie jeszcze przed szczytem mam prawie wyprostowane koła i rozpędza się wóz.
    Ale szykany to były dla mnie męką na tym pasie startowym bo raz że nie do końca wiedziałem co będzie, dwa - widzę słupki ale nie widzę linii jazdy tak jasno i klarownie jak na zwykłym torze nawet też ze słupkami ale nie _tyko_ ze słupkami.

  3. #93
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja jak oglądam te moje poczynania to tam same błędy widzę, za wcześnie hamuję- ostatni Jastrząb tylko raz mi się ABS włączył (przy ulewie), przed ostatnio też. Wyjścia też niekiedy chaotyczne, prędkość w zakręcie mogła by być dużo lepsza itd.

  4. #94
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Jak na Jastrzębiu jeździłem to te zakręty mają swoje krawężniki płaskie
    To już nieaktualne. Sporo zakrętów ma tarki.

    https://www.youtube.com/watch?v=6a1mNfvYTSA&hd=1

    Przykładowo w 0:30s

    Sukcesywnie dochodzą nowe np. na patelni.
    Ostatnio edytowane przez culmen ; 07-04-2016 o 11:35

  5. #95
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A to jeszcze lepiej, czuć że się wjechało i są szersze niż krawężnik więc jeszcze głębiej można ciąć. A i tak nie ma za nimi takich uskoków jak na Ułężu.

  6. #96
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Tak jak widać na filmiku. Czuć że się wjechało ale płynnie. Jedyne nieporozumienie z tarką na zakręcie przy depo pod górę. Wysoki krawężnik i ogólne dziwne miejsce. Poza tym OK

    Co najważniejsze tyle syfu nie wywala na tor. Wiesz bywały osoby którym jak zwróciłeś uwagę że je wypieprza i syf nanoszą to bulwersa waliły że mają szperę i ich musi.
    Po czym dodały że jestem fałszywy bo mam 4x4 to se mogę szaleć I powiedzą kolegom to więcej tu nie przyjadą.
    Tak mniej więcej kiedyś potraktował mnie Pan z czerwono- zielonej integry.

  7. #97
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Tam to zawsze jacyś indywidualiści są, ten miszcz kiery z Celiki- stary wyjadacz, nie to co my raczkujący w temacie

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Andrzejsr, pozdrawiam uczestnika pucharu FCA Na następną imprezę trochę podłubię przy zawieszeniu, lepsze gumy i postaram się dociągnąć do czołówki. Wrzucam onboard z mojego samochodu. Nie patrzcie na prędkość bo coś GPS w kamerze fiksował pod stalowym dachem.

  9. #99
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No proszę, tak podejrzewałem że coś jak na 1,6TS za szybko a tu widzę i kierowca wie co robi i ukryte turbo nono
    Pozdrawiam również Mechanika Roku !
    Ale zawieszeniu już chyba coś jest zrobione, bo za bardzo się nie przechyla ? czy 147 tak ma?

  10. #100
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jest już film rallyvideo z "momentami" :

    https://www.youtube.com/watch?v=Pna7JJ7N5KI

    To tak, żeby nie powstało przeświadczenie, że było ot tak sobie lajtowo

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Julka 2016
    Utworzone przez dziadzia82 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 15:57
  2. Zlot 2016
    Utworzone przez SŁOWIK w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 22:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory