Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Tor Jastrząb 16.10.2016

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Może jakaś Alfa ?

    Alfy na tory !!!

    Nie wiem jak na otomoto, ale szperaj raczej tu:

    www.siescigam.pl - > giełda -- > samochody

    a tu są fajniejsze ale trzeba determinacji :
    http://www.motorsport-sales.com/inde...romeo&x=31&y=2

  2. #12
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Brera się nie nadaje, na 4c mnie nie stać, 75 to rzadki okaz więc myślę o czym innym raczej seryjnym na początek jako dobra baza do dalszego dłubania mam parę typów ale to zobaczymy po zimie.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    E tam, wcale nie po cichaczu , tu też pisaliśmy o nim
    Natomiast co do wozu stricte trackday'owego to trzeba kurde ciężkie wydechy montować chyba, bo w Poznaniu jest pomiar Db, na tym nowym w Kamieniu Śląskim też, gdzieś mi się obiło o uszy że może to spotkać i Kielce
    Choć ma tam być jakiś miejscowy superOS czy coś w tym rodzaju też rozgrywane, a w takich imprezach wszystko huczy i buczy, jak to pogodzą ? - zobaczymy.
    Akurat na wydecha jest kilka metod, ja niedługo będę miał przepustnicę przed katalizatorem i dwa obiegi, cichy i du du du du du du

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Długość, szerokość, zabezpieczania, nawierzchnia. Popatrz sobie jak wyglądają tory na świecie, a później porównaj do tego co u nas jest tak nazywane. Pamiętasz co Ci pisałem kiedyś o Kielcach? A później po powrocie w którymś poście sam potwierdziłeś średnią jakość tego toru Taki nowo otwarty tor w łodzi o którym wszędzie głośno było ma ledwie 1,5km nitki szerokość od 8-12 metrów, Silesia ring minimum 12 do 15m szerokości i ponad 3,6km, a przyznam, ze nigdy wcześniej o nim nie słyszałem (pod tą nazwa bo o samym kamieniu tak).

    P.S No cenowo wypada podobnie jak TPTD ale może być bardzo ciekawa alternatywą. Już się z ciekawości rozglądam na otomoto za czymś niewielkim i zwinnym
    Fakt długość (to nam daje 3 tory na ta chwilę w Polsce- Kielce, Poznań i Kamień), z tym że to dla tych co umieją jeździć, ale w celach szkoleniowych to ta długość raczej nie do końca jest potrzebna, bo tak sobie zrobię zakręt na Jastrzębiu 10 razy w czasie wyjazdy, na długim torze w teorii 5 razy, a się na Poznaniu w upale okazało ze 3 razy maks.
    Poznań to jest takie miejsce, gdzie można sobie sprawdzić jak idzie, bo są czasu itd. jeszcze pojadę, bo tak naprawdę to zaczynałem z 2:11, skończyłem na 2:03.... i następny wyjazd był by też szybszy, bo ja jeszcze się tych zakrętów nie nauczyłem, nie było czasu, z tym że pojadę na wiosnę lub jesienią, a to z tego powodu że turbo mi puchło w takie upały jak były w Sierpniu. Specjalnego wrażenia to on na mnie nie zrobił, poza tym że standardowo na chamów w Subaru się wkur.....
    Kielce i tu tak narzekałem po przyjeździe i na tym torze, ale to mi przeszło po kilku dniach i raczej było spowodowane tym że gówniano poszło, ale z mojej winy, gdyby założył obecne opony było by dużo lepiej. Nawierzchnia na kartingu to pozostałości po asfalcie- wystarczyła szklanka płynu chłodzącego wylana na nim i wszyscy szli w trawę, ale dalej to już nie jest źle, ten las który tak wielką panikę sieje jest spoko. Dużo bardziej chce mi się tam jechać niż do Poznania
    Jastrząb pozostałe warunki spełnia oprócz tej długości, za to konfiguracji jest multum, chyba nie ma innego toru tak wyglądającego z taką ilością konfiguracji
    Łódź to jakaś pomyłka (Włodek ostatnio oglądał, ale chyba mu do gustu nie przypadł- Łukasz może cos więcej napisze, bo mu mówił jak to wygląda), wybudowali tor na małej działce, gdzie nawet nie ma gdzie samochodu postawić, gdzieniegdzie nie ma nawet 2 metrów do rowu, jedyna w nim świetna rzecz to reklama strasznie nakręcana przez dwóch youtuberów.
    Ja osobiście najbardziej czekam na tor w Słomczynie, też nie będzie długi, ale robią go ludzie, którzy w motosporcie siedzą od lat i jednocześnie po torze w Białymstoku nie spodziewam się niczego dobrego, bo to na planach super nie wygląda, a zawsze wychodzi tu inaczej niż ma być

    Jak będziesz szukał auta nie kupuj auta z sportu, lepiej jest je zrobić do sportu niż potem przekonać się że kupiło się wrak- pan z czarnego Leona co czasem pojawiał się na Jastrzębiu kupił Suprę, pojechał na Ułęż i zaczęła stukać panewka, jak z nim gadałem to miał sprzedawać Leona żeby suprę naprawić.

    156 Cup to jest bardzo szybkie auto, Andrzej ma ten problem w klasie że ma dużą konkurencję, wystarczy popatrzeć na jego czasy ogólnie i nie ma pucharka, ale jeździ szybciej od ludzi z Amelinium w łapach

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A , Słomczyn , zapomniałem - w planach taki 2-częściowy ma być i faktycznie z doświadczeniem.
    No z długich to jeszcze Ułęż choć to dla twardzieli rajdowców, niż delikatnych wyścigówek ale długi i proste i przyczepność.

    Wojtek dzięki za dobre słowo o Pucharówce w jej imieniu dużo robią opony w niej , ale uważam że to jej integralna część. No ale jak było ich kilka na sprzedaż dopiero co, tak teraz nic.
    (a co do konkurencji to ostatnio rzuciłem okiem na listę GSMP (wymagane licencje, no zawodowcy generalnie , serwis , sponsorzy itd) i nazwiska z imionami czołówki z Classicauto zauważyłem. A niby to "amatorska" i impreza. Wzieliby sami honorowo w grupie open, czy oddzielnej profi startowali , bo jednak to nie całkiem fair .

    Natomiast tu bym polemizował co do kupna auta- już do sportu zrobione VS samemu doprowadzać. W tym drugim nawet mając mechanika prowadzącego serwis z doświadczeniem w sporcie, to można zgłupieć już przy ustawieniach geometrii, wysokości, doborze stabilizatorów, amortyzatorów, sprężyn, ba a jeszcze jak regulowane , rozmiaru kół , opon , i w ogóle. A kombinacje powyższych ? A przecież mowa o amatorach , gdzie nie wiemy czy np tył ucieka bo ma za dużo ciśnienia, czy bo jakeiś kąty nie takie ,czy coś innego , czy może źle jedziemy. A może nie ucieka tylko jest wrażliwy i to celowe żeby użyć do rotacji w początku zakrętu ? Tabula raza za kierownicą mocno skomplikowanej maszynerii , nawet w najprostszym wydaniu.
    A jak auto zrobione i jeździło z rezultatami, to możemy być pewni że tak jak jest ma potencjał i cały problem w kierowcy. Coś właśnie po pucharze to dobry pomysł, bo to już fabryka dobrała wszystko jak należy . No i na rynku jest sporo aut pod KJS czy rajdy, a to inne niż na trackdaye na gładkim asfalcie jednak cechy mają.
    No a co do silnika, to z góry trzeba założyć że to element eksploatacyjny - prędzej czy później. Tak samo skrzynia itd. Więc faktycznie będzie raczej coś się z nim działo jak jeździł w sporcie. Ale jak nie jeździł ? to też używka przecież i wielka niewiadoma.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 07-10-2016 o 21:25

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    O 156 napisałem dlatego, że swojego czasu Jacek Jakubowski (130RS z Classika) na Jastrzębiu wspominał o tym że ktoś ma dwie sztuki i co najmniej jedną na sprzedaż jak nie obie. Można by się go dopytać, abo poczekać, bo jakby nie patrzeć sezon się kończy to i ogłoszeń nie wstawiają i wydaje mi się że po nowym roku coś się pojawi. I poza tym jak coś włoskiego to najlepszą finansowo ofertą jest właśnie 156 CUP, jeszcze można porozważać z Włochów Deltę Integrale i 155Q4, ale to już inna półka cenowa

    Właśnie to mi się nie podoba, bo na tym całym Cupie, strasznie interesują ich auta, ale już o woźnicach nie myślą i takim to cudem licencjonowany jeździ z normalnym mało obeznanym w temacie człowiekiem. Ja jak tam pojadę to żadnego pudełka nie będzie, bo po tych mnożnikach to najsilniejsza klasa mnie czeka

    I co do zakupu to mało sprecyzowałem, bo są dwie drogi, pierwsza kupno auta z klatką, laminatami, wybebeszonego itd. gdzie faktycznie silnik, skrzynia to części eksploatacyjne. Z tym ze sam wiesz najlepiej, tutaj już trzeba auto wozić na miejsce docelowe itd.
    Albo druga opcja to to co ja robię- czyli auto do wszystkiego. Ma zapieprzać na torze, ale większość czasu ma normalnie funkcjonować i jeździć po bułki do sklepu z włączoną klimatyzacją i radyjkiem
    W tej opcji silnik to już nie jest część często wymienna, ale są inne koszta też nie małe- silnik będzie robiony teoretycznie na nie specjalnie rekordową moc, ale za to ma być wytrzymały. Szukam Niebieskiego sterownika, gdzie mógłbym wsadzić grzybek w tylny Haldex za 10% ceny tego sterownia i mieć cały czas podział mocy 50%- 50%, z tym że olej bym gotował w tylnym moście i w końcu coś by padło, wahacze regulowane będą od KW, bo tylko one mają homologację drogową itd.
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 07-10-2016 o 22:37

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Tak, te dwie drogi to trzeba na początku dobrze rozważyć. Pierwsza opcja - wozić raczej trzeba, fakt chyba że się ma blisko tor pod nosem.
    Druga - jednak cięższe będzie i mocniejsze - więc i większe (droższe) hamulce, felgi i opony. A to się zużywa też w cięższym i mocniejszym bardziej. No trzeba rozważyć jak często będą wypady na tor. Ja coś tam 156 V6 pojeździłem kilka razy torowo. Ale zawsze się bałem, że gdzieś przywalę itd a potrzebuję tego auta na codzień - byłby problem, nie wspominając o poważniejszych sprawach jak silnik właśnie. No i wyważenie kompletnie nie to.
    A niemiec cóż, trwały skurczybyk nie ma co ukrywać

  7. #17
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Albo druga opcja to to co ja robię- czyli auto do wszystkiego. Ma zapieprzać na torze, ale większość czasu ma normalnie funkcjonować i jeździć po bułki do sklepu z włączoną klimatyzacją i radyjkiem
    U mnie taka opcja absolutnie odpada. Brera co niektórym wyda się dziwne to podstawowy środek do przemieszczania się na co dzień. Nie wyobrażam sobie sytuacji, ze w weekend jadę na tor coś pójdzie nie tak, a od poniedziałku nie mam czym dojechać kilkadziesiąt km do pracy. Gdyby nie to zamiast Brery w podobnej cenie miałbym 350Z czyli idealne 2w1 Raczej gotowego stricte torowego wozu nie kupie jak już mi odbije i się zdecyduje na zabawkę weekendową (bo narazie to sobie myślę a wiadomo trzeba mieć gdzie to trzymać i gdzie serwisować bo kupić i trzymac w krzakach to nie sztuka) to raczej jak pisałem jakaś seryjna dobra baza z odpowiednim napędem, masą i silnikiem, a resztę można sobie dłubać z czasem. Nie musi być wszystko tip top na pierwszym TD bo imo takie dłubanie to też cześć całej tej "zabawy"
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 08-10-2016 o 08:59

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Nie zapominaj że ja mam jeszcze Alfę w zanadrzu i jeżdżę tymi autami w proporcjach 2 do 1 na korzyść Alfy, bo pali połowę tego co Niemiaszek i ogólnie jest wygodniejsza. Może ona nie jest do końca seryjna, ale jak się w miarę przepisowo człowiek przemieszcza to się nie psuje
    Na S4 2.7 BiTurbo mnie nie stać, bo wiem jakie są koszta utrzymania, a co mi po aucie którym zrobię 4-6 tysięcy na rok- masz w miarę szybki samochód ale go nie znasz, z S3 już zrobiłem ponad 20 tysięcy i niektóre rzeczy mnie nie dziwią. I w moim konkretne dłubanie zaczyna się po ponad roku, tak więc to nie jest tak o na szybkiego, a zanim zrobię wszystko co będę chciał to będzie 2018 rok

    350Zto jest w przeważającej większość krowa, tam jest blisko 200 kilo Audio do wywalenia jak się bierzesz za wybebeszenia, jak się napatrzyłeś na Kubcia to on aż taki wspaniały nie jest, na tych naszych filmikach to tylko dlatego nie doganiamy 350Z, bo oni mają o sobie jakieś posrane mniemanie i jak jest kubcio to każdy z nich lezie do grupy profesjonalnej i tam drogę zawalają innym. Jak my startowaliśmy w najsłabszej to Nyski zawsze w średniej, a potem my 1:15, a Nysa 1:21. Dużo lepszą opcja jest 300ZX TwinTurbo

    Andrzeju na ten moment ja mocniejszych hebli nie przewiduję, wydaje mi się że te stykną, a że nie będzie dobrze wyglądać to nawet lepiej
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 08-10-2016 o 09:53

  9. #19
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    350Zto jest w przeważającej większość krowa, tam jest blisko 200 kilo Audio do wywalenia jak się bierzesz za wybebeszenia, jak się napatrzyłeś na Kubcia to on aż taki wspaniały nie jest, na tych naszych filmikach to tylko dlatego nie doganiamy 350Z, bo oni mają o sobie jakieś posrane mniemanie i jak jest kubcio to każdy z nich lezie do grupy profesjonalnej i tam drogę zawalają innym. Jak my startowaliśmy w najsłabszej to Nyski zawsze w średniej, a potem my 1:15, a Nysa 1:21. Dużo lepszą opcja jest 300ZX TwinTurbo
    Na nikogo się nie napatrzyłem, a 350z było by rozpatrywane jak wyraźnie pisałem tylko w założeniu 2w1, które u mnie raczej odpada ale i dojedziesz tym komfortowo do roboty i pobawisz się trochę na TD. Kiedyś mi się pytałeś, ze niby czemu się Brera nie nadaje skoro niektórzy nią ujeżdżają tory, a teraz piszesz, ze 350z to ciężka krowa to kilka suchych faktów. Jest od Brery 100kg lżejszy, 90KM mocniejszy, ma napęd RWD i zdecydowanie lepszy rozkład masy 300ZX fajne auto ale na co dzień przy moich przebiegach odpada dlatego wpadnie coś normalnego jako drugie auto zabawka, a nie wynalazki za nie wiadomo ile worków złota. Jest kilka fajnych auta z przedziału 10-15K zł, które pozwolą na lepsza zabawę na torze niż obecna Alfa, a i nie będę musiał odpuszczać w obawie, ze coś się wysra i nie będę miał auta na co dzień.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    A ja powiem tylko że nie ma wozu idealnego. I wóz na co dzień upalany torowo jako 1 w rodzinie nie istnieje.
    Jako tanią bazę do poupalania (jako 2 samochód) poleciłbym zdecydowanie mx5. Tylko tez na tory pokroju jastrzębia czy łodzi. Wolne i kręte.
    Na szybkim niby też wykręcą w miarę dobry czas ale niedosyt pozostanie. Jak ktoś lubi "jebnięcie" w plecy bardziej niż przyczepność to nie jest wóz dla niego.
    A co do kamienia. Fajny tylko My musielibyśmy przejechać Polskę po przekątnej. Do Poznania mamy przynajmniej ekspresówko- autostradę.

    300ZX auto piękne ale tylko na spocik podjechać.
    Jak szukać auta na tor to z przetartymi ścieżkami, z milionem części tuningowych i tanie.
    I jeżdżące na popularnych rozmiarach opon.

    Ja ze swoim nie wstrzeliłem się w te założenia. Aczkolwiek na chwilę obecną nie żałuję.
    Ostatnio edytowane przez culmen ; 08-10-2016 o 12:26

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Tor jastrząb 14.08.2016
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 22-08-2016, 09:28
  2. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 04.06
    Utworzone przez culmen w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 05-06-2016, 16:03
  3. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 07.05
    Utworzone przez culmen w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 09:49
  4. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 24.10.15 trening
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 13:19
  5. [Zapowiedź] Trening Tor Jastrząb 16.08.14
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory