Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Grzanie

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie Grzanie

    Przepraszam za kuriozalne pytanie. Ale czy 146 mają takie słabe grzanie czy u mnie jest coś nie tak. Temp./ silnika 80 C a z nadmuchu takie ledwo ciepławe powietrze. Jakbym chciał nagrzać to pewnie ze 100 km by mi to zajęło. One tak mają ? Bo w sumie po co włochom grzanie

  2. #2
    Addios
    Gość

    Domyślnie

    Temp./ silnika 80 C a z nadmuchu takie ledwo ciepławe powietrze.

    Możliwe że masz uszkodzony termostat. U mnie jak silnik przekroczy temperaturę 40 stopni leci ciepłe powietrze a wraz ze wzrostem temperatury silnika jest coraz cieplejsze.

  3. #3
    zipper27
    Gość

    Domyślnie

    W mojej 156 podobnie jak u kolegi Addiosa jak tylko wskazówka się ruszy leci ciepłe powietrze,a jak dojdzie do okolicy 90 jest naprawdę cieplutko.

  4. #4
    seba270
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał macminik Zobacz post
    Przepraszam za kuriozalne pytanie. Ale czy 146 mają takie słabe grzanie czy u mnie jest coś nie tak. Temp./ silnika 80 C a z nadmuchu takie ledwo ciepławe powietrze. Jakbym chciał nagrzać to pewnie ze 100 km by mi to zajęło. One tak mają ? Bo w sumie po co włochom grzanie
    I ja mam tak samo. Ja myślałem dobrać sie do nagrzewnicy a dokładnie zaworu bo może sie nie otwierać. Tutaj jest to opisane http://www.forum.alfaholicy.org/145_..._af_146_a.html
    Ostatnio edytowane przez seba270 ; 17-12-2009 o 08:07

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    ja mam srednio 50-70 stopni i cieplo robi sie po jakis 10-15min czyli prawie pod sama praca
    bella stoi w garazu ale gdyby pod blokiem i bym musial odsniezac i by chwile chodzila to moze szybciej bym mial cieplo
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  6. #6
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał macminik Zobacz post
    Przepraszam za kuriozalne pytanie. Ale czy 146 mają takie słabe grzanie czy u mnie jest coś nie tak. Temp./ silnika 80 C a z nadmuchu takie ledwo ciepławe powietrze. Jakbym chciał nagrzać to pewnie ze 100 km by mi to zajęło. One tak mają ? Bo w sumie po co włochom grzanie
    A u mnie gorąco - chyba należy podziękować za konstruktywne komentarze.

    najprawdopodobniej albo: masz zapowietrzony układ chłodzenia/nagrzewicę
    albo: za mało płynu w układzie.

    Pozdrawiam.

  7. #7
    DIABEŁ
    Gość

    Domyślnie

    A jak odpowietrzyć układ chłodzenia w 146 bx?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gifwwl
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    146 2.0 TB Junior była, teraz jedyne słuszne AR GT
    Postów
    311

    Domyślnie

    W T.S., td i jtd jest odpowietrznik w chłodnicy, w prawym górnym rogu.
    Naprawa fiat, alfa romeo http://www.autokielak.pl/

  9. #9
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    Generalnie do boxera wchodzi 8,4 litra płynu chłodzącego stąd długo się nagrzewa. Co prawda nie mam problemu z nagrzaniem, ale w moim odczuciu Alfa i tak wypada najgorzej w tym temacie w porównaniu z poprzednimi samochodami. Układ chłodzenia sam się odpowietrza i nic nie trzeba robić. Proponuje raczej sprawdzić termostat, który prawdopodobnie będzie odpowiedzialny za niedogrzanie samochodu. Poniżej przesyłam Ci link aukcji Allegro jak to wygląda (od razu możesz sobie kupić, sklep jest sprawdzony, bo sam się u nich zaopatruje). Pozdrawiam.

    http://www.allegro.pl/item822929335_...146_boxer.html

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrzat Zobacz post
    Witam,
    Generalnie do boxera wchodzi 8,4 litra płynu chłodzącego stąd długo się nagrzewa. Co prawda nie mam problemu z nagrzaniem, ale w moim odczuciu Alfa i tak wypada najgorzej w tym temacie w porównaniu z poprzednimi samochodami. Układ chłodzenia sam się odpowietrza i nic nie trzeba robić. Proponuje raczej sprawdzić termostat, który prawdopodobnie będzie odpowiedzialny za niedogrzanie samochodu. Poniżej przesyłam Ci link aukcji Allegro jak to wygląda (od razu możesz sobie kupić, sklep jest sprawdzony, bo sam się u nich zaopatruje). Pozdrawiam.

    http://www.allegro.pl/item822929335_...146_boxer.html
    ło Boże a gdzie ona to mieści ?!?! U mnie termostat jest po wymianie (podobno) choć wizualnie jest wyraźnie najczystszym elementem. Ale pocieszam się, że dziś moja służbowa Vectra nagrzewała się równie długo... Więc może to ja jestem przemarznięty :/ Nie mam porówniania chyba.

Podobne wątki

  1. [159] Grzanie świec żarowych.
    Utworzone przez gsmfon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-04-2015, 20:17
  2. Grzanie w korku 2.0 TS Wentylator
    Utworzone przez EGONZGIERZ w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 09:17
  3. grzanie felg przednich
    Utworzone przez natalia147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 18:18
  4. [164] AIR BAG-Grzanie foteli
    Utworzone przez mlodyt86 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 10:49
  5. grzanie silnika 155
    Utworzone przez jonio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-05-2007, 16:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory