Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Temat: Samo-poziomowanie i spryski

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie Samo-poziomowanie i spryski

    Witam.
    Byłem na przeglądzie i pracownik powiedział mi że nie muszę mieć samo poziomowanie się świateł i spryski a że ich nie miałem to .......

    Jak to jest z tym Samo poziomowaniem się lamp w Xenonach ? Czy jest to wymagane? i czy 166 ma takie coś fabrycznie .. ?

    Bo u mnie są lampy soczewkowe ale regulacje świateł wykonuje się ręcznie pokrętłem ( ten obok regulacji natężenia oświetlenia zegarów) Wydaje mi się że musiały być tu wcześniej zamontowane zwykłe światła i poprzedni właściciel wsadził same reflektory pod xenon.

    i czy robił ktoś może spryski świateł że tak powiem "nieoryginalnie" ? Jeśli tak to jak takie coś w ogóle zrobić .. ?

    Zaznaczam że jestem w tych sprawach zielony więc proszę o wyrozumiałość

    I czy tak wygląda lampa xenonowa ?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010072.JPG
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	110.6 KB
ID:	131370  

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej78500 Zobacz post
    Byłem na przeglądzie i pracownik powiedział mi że nie muszę mieć samo poziomowanie się świateł i spryski a że ich nie miałem to .......
    Pierwszy raz słyszę coś takiego! IMO to jakieś bzdury są.
    Generalnie w 166 były TYLKO lampy soczewkowe. Zwykłe lub xenony. Różnią się tym, że xenony miały spryski i samopoziomowanie. I nie miały regulacji wysokości z kabiny. Jeżeli masz xenony u siebie, to jest to jakaś doróbka. Albo HID, albo same lampy od wersji xenon (mało prawdopodobne).
    Same spryski możesz sobie zamontować. Na allegro masz zestawy typu zbiornik z pompką, przewody i dysze. Do tego kupujesz najlepiej ori spryskiwacze (dobrze spasują się ze zderzakiem) i montujesz. Jest tylko jeden problem: znalezienie miejsca pod maską na ten zbiornik
    Całość podłączasz gdzie chcesz, czyli albo pod spryskiwacz szyby, albo pod jakiś osobny przycisk.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Masz zwykłe halogenowe lampy soczewkowe to nie potrzeba spryskiwaczy i poziomowania. Ksenonowe potrzebują.

    Rozpoznasz czy masz ksenona czy halogena po zapaleniu świateł w ciemności - ksenon błyska i się rozjaśnia, halogen praktycznie od razu świeci pełnym światłem.

    Jeżeli chcesz mieć spryskiwacze to potrzebujesz: zderzaka, spryski, wężyki, zbiornik z pompką, przekaźnik (o ile potrzeba).

    A po za tym pierwszy post namieszany a drugi nie zrozumiany
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Może diagnoście chodziło o to że ma zwykłe H7 i nie potrzebuje sprysków z poziomowaniem. Jak już wspomniano to do ksenonów jest to wymagane. I jeżeli masz fabryczne ksenony to będziesz to miał. Fabryczne lampy ksenonowe nie różnią się z zewnątrz niczym od halogenowych. Jedynie pod maską widać że na tylnej części lampy masz przetwornicę a nie dekiel do żarówki. Jednak klosze z zewnątrz nie różnią się wcale (nawet oznaczeniami). Można też poznać jak napisał jaboleq. Albo sprawdzając czy masz zwykłą żarówkę czy jakiś HID`owy wyrób
    Z tego co pisałeś masz pokrętło wysokości świateł w kabinie. To też oznacza że nie masz ksenonów. Jest takie nikłe prawdopodobieństwo że ktoś założył tylko lampy ksenonowe i nic poza tym, ale to raczej mało realne.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    Oczywiście. Co to za diagnosta nie zauwazył, że światła świeca na żółto? Co za paprok jedź do niego i poproś aby jego szef Ci sprawdził światła to jest żenujące ktor robi nam przeglądy Jak masz regulacje w środku to masz na 100% halogen. Jeśłi natomiast masz włozone jakieś hidy to zmień żarówki na przegląd i tyle.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Wiesz.... jakiś bluvision H7 od hid 4300K to nie rozróżnisz są łudząco podobne barwy (choć fakt że nie identyczne jak postawisz jeden obok drugiego)

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    Andrzej78500, zajrzyj jaka żarówka siedzi w kloszu, a jak nie wiesz jak to daj znać jakoś się umówimy to Ci pomogę. Zresztą gdzie Ty robiłeś ten przegląd?
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR166 3.0V6 automat
    Postów
    36

    Domyślnie

    Nie znam się na alfach i nie chcę burzyć nie potrzebnie dyskusji ale zawsze jakie miałem auto to na lampie są oznaczenia albo do zwykłych żarówek czyli Hx albo do xenonów Dxx , to tak odnośnie tego co napisał Marek , no ale mogę się mylić bo nie miałem Alfy

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    To niech sobie diagnosta sprawdzi jak nie widzi róznicy między ksenonem a bluevision

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Wydaje mi się że są to jednak Xenony .. Bo są przetwornice i na zwykłe h7 mi to nie wygląda ... Czyli wychodzi na to że lampy xenonowe ktoś tu musiał wstawić ..



    Tak to wygląda od tyłu
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1020022.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	87.6 KB
ID:	131407   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1020025.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	92.4 KB
ID:	131408  

Podobne wątki

  1. Poziomowanie ksenonów
    Utworzone przez Złoty w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 19:33
  2. Poziomowanie ksenonu w Gt
    Utworzone przez fred123411 w dziale GT
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 05:39
  3. Poziomowanie xenonów zwariowało - pomocy
    Utworzone przez kamko25 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 16:31
  4. Poziomowanie reflektorów
    Utworzone przez premek w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory