Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 210

Temat: Parę wątpliwości przy zakupie 147

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar BAKU147
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Only WAWA
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0TS
    Postów
    133

    Domyślnie

    Napisze tak - najwazniejsze jest to jak obchodził się z nim poprzedni właściciel/e.
    Ja mam tsa od listpada 2010, przebieg 110 tys. O auto bardzo dbałem, wszystkie płyny
    zawsze maks, rozrząd zaraz po zakupie no i cóż.. sie delikatnie mówiąc zepsuło.. remont generalny..

    mimo to mam pozytywne odczucia, silnik daje sporo frajdy.. nie wiem jak 1.6 bo 2.0 całkiem ładnie jeździ..

    Moja rada - dobrze sprawdź co i jak, najlepiej to zdejmij miske olejową i oblookaj panewki jesli oczywiście sprzedający sie zgodzi..

    pzdr

  2. #12
    krzychu2114
    Gość

    Domyślnie

    no ja tez sie zastanawiam nad silnikiem 2.0 bo 1.6 może być za słaby szczególnie gdybym wsadził gaz to może być troszkę zmulony zakochałem się w tym autku bo wygląda super i miałem okazję się przejechać wrażenia niezapomniane... ale boję się że będę musiał ładować w to autko dużo kasy, obawiam się że mnie na to nie stać

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    Jak dbasz, tak masz - jeśli obawiasz się, że auto będzie skarbonką, to... Owszem, będzie, jeśli nie podjedziesz do niego z nieco większą ilością serca i wiedzy niż do Daewoo Lanosa. W przypadku Alfy zaniedbania mogą naprawdę wiele kosztować.

    Tak czy siak, odwagi!
    Ostatnio edytowane przez sebott ; 30-05-2011 o 22:58
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    SLU
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120HP 2011
    Postów
    95

    Domyślnie

    Hej! Powiem Ci tak, jak ja kupowałem swoją Alfę - miała 150 tysięcy, to też spotykałem się z różnymi opiniami, a że to Alfa, a że czerwona, a po co, a kup se audi, a kup se to, ale do tego auta ciągnęło mnie tak samo jak Ciebie do tego Twojego. Ja akurat miałem dużo szczęścia bo odkupiłem auto od znajomego, który zrobił nim Stówke, dał mi papiery na wszystkie wymiany, powiedział od razu co jest do zrobienia i życzył szerokiej. Dzisiaj mam 190 tysi i nie zamieniłbym tego auta na żadne inne - nie możesz się łudzić, że kupując używane auto nie będziesz miał w nim nic do zrobienia, ale tutaj uwierz mi marka nie gra roli, w każdym będzie coś do wymiany - płacisz mniej, ale liczysz się z tym że coś może pierdnąć niespodziewanie. Bardzo ważne jest jednak jak kto dbał o auto, a najlepiej jedź je oglądać z kimś kto się na alfach zna i to na konkretnych silnikach, podjedź też na stacje diagnostyczną jak będziesz już miał jakieś konkretne obrane - pare zł, a może zaoszczędzić bólu głowy. Powodzenia i mamy nadzieję, że niedługo powitamy w szeregach

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kripp
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Szczecin, Poland, Poland
    Auto
    Były: AR 146 1.4 TS Junior, Citroen C5 Kombi [MkI]. Jest Citroen XP 1.6 HDi
    Postów
    287

    Domyślnie

    Historie rodzinne:
    Brat nr.1. Kupił sobie Audi - latało po całym kraju 5 lat (gdy) je kupował miało już 8! i nigdy Go nie zawiodło, zmianił na 8 letniego Civica i to samo. Trafia na wyjątkowe auta? Nie, jest z wykształcenia mechanikiem i choć nie pracuje w zawodzie to o auta dba i mu się odwdzieczają tym samym.
    Brat nr 2. Kupił sobie Corsę - wtopa, skarbonka bez dna, przeskoczył więc na BMW 525 turbodiesel i popłynął na maksa, zamienił więc na coś pewniejszego - Passacizna 1.8, jeździł 3 tygodnie i maszyna padła. Ma pecha? Nie. Kupuje bez przemyślenia, pod wpływem chwili a o swój zakup nie dba no i ma...
    Brat nr 3. (Ja) Kupił AR 146 bo akurat mu się spodobało, zagazował i od roku bezawaryjnie lata po kraju mając gdzieś potoczne opinie o Alfach

    Moja rada: przed zakupem poczytaj sobie gdzie się da o modelu, który chcesz nabyć i obejrzyj prawdopodobny zakup z kimś kto ma z Nim doświadczenie a potem dbaj. Możesz też po prostu pojechać i kupić z nadzieją, że bedziesz miał szczęście i trafisz perełkę. Cokolwiek jednak zrobisz weź pod uwagę to że kupując jakis popularniejszy model z "lepszą opinią" tak naprawdę musisz do zakupu podejśc tak samo i masz takie samo prawdopodobieństwo trafienia "aaaaaabsolutnie wyjątkowego modelu"
    Pozdrawiam i powodzenia.
    "Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica."

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu2114 Zobacz post
    no ja tez sie zastanawiam nad silnikiem 2.0 bo 1.6 może być za słaby szczególnie gdybym wsadził gaz to może być troszkę zmulony
    jeśli mu dziadowską instalacje założysz to napewno będzie mulił, ja do swojego wsadziłem bardzo porządną i nie czuję różnicy

  7. #17
    krzychu2114
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    jeśli mu dziadowską instalacje założysz to napewno będzie mulił, ja do swojego wsadziłem bardzo porządną i nie czuję różnicy
    nie no chcę założyć dobrą sekwencję u normalnego gazownika zakładał mi instalację do nissana sunny sekwencję za 2tys zł i śmigał bez problemu

    a jeśli chodzi o wcześniejsze odp, to owszem czytam i pytam o wybrane modele bo ja niestety jestem zielony jeśli chodzi o auta w swoim życiu miałem tylko dwa a niestety nikt z moich znajomych nie ma alfy więc będę musiał "polować"
    a co mówicie lepiej naszą krajową czy może sprowadzoną?

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar master007
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD Distinictive 2001r
    Postów
    279

    Domyślnie

    Dokladnie. W mojen poprzedniej belli -146 zalozylem instalacje stag 300 i nie bylo czuc roznicy miedzy lpg a pb. A nawet kilka razy wygralem z kumplem co mial 145 z takim samym silnikiem bez lpg
    Alfa 145 1.4 TS
    Alfa 146 1.4 TS
    Alfa 147 1.9 JTD http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...tinictive.html

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ściemniają z tą awaryjnością dla jaj. Alfy oczywiście nie są tak awaryjne jak obiegowa opinia mówi. TS'y również. Mam 147 1.6 TS z LPG - kupiłem to auto na pierwszy samochód i jeździ mi się nim bardzo dobrze. Od zakupu zrobiłem jakieś 12tys. km a na gazie auto jeździ od około 42tys. km i wszystko jest z nim ok. Każdy właściciel innego samochodu w tej klasie powie, że alfy to kiszka bo się psują - zwłaszcza jak alfy nie miał albo kupił padlinę. Dzięki takim opiniom ceny tych aut spadają i z dobrym wyposażeniem można kupić 147 właśnie w okolicach 12tys. zł to jak za taki samochód myślę że nie jest wysoką kwotą.

  10. #20
    zabaco
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli zdecydujesz się na Diesla, to mogę moją 147 sprzedać, napisze co trzeba zrobić i sprzedam taniej niż na allegro bo rodzinka mi się powiększy za kilka miesięcy. Zmieniam na AR 159 combi.

Podobne wątki

  1. Drobne usterki, pytania i wątpliwości po zakupie.
    Utworzone przez lukasekg w dziale GT
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 13:43
  2. [159] Pierwsza alfa, pierwsze pytania i wątpliwości, na co zwrócić uwagę przy zakupie
    Utworzone przez megauchuch w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 08:34
  3. Parę wątpliwości przy zakupie 156
    Utworzone przez Kucz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 17:01
  4. Parę pytań po zakupie 2.0 TS
    Utworzone przez kotulsky w dziale 166
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 23:29
  5. AR 156 2.0 TS wątpliwości przy kupnie
    Utworzone przez RobertWroc w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 19:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory