Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Temat: [147] Woda wylewa się z progu

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    23

    Domyślnie

    Dziś znalazłem chwilę wolnego czasu i sprawdziłem korki w progach, faktycznie od strony pasożyta korka brak i po deszczu powódź od strony kierowcy jest korek i suchutko. Na szybko skleciłem korek zastępczy z kawałka cienkiej gumy którą solidnie przykleiłem silikonem, próba szczelności po pierwszym deszczu

  2. #12
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    23

    Domyślnie

    no i...... dupa, dziś papadało i po przejechaniu paru kilometrów woda sączy się nadal faktycznie mniej niż wcześniej ale jednak. Macie jakieś pomysły?

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mojamama
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 147 1,9JTD 115KM 8V
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał antenka24 Zobacz post
    no i...... dupa, dziś papadało i po przejechaniu paru kilometrów woda sączy się nadal faktycznie mniej niż wcześniej ale jednak. Macie jakieś pomysły?
    1. sprawdzic czy korek nie wypadł, nie poluzował się (prowizoryczny to nie to samo co oryginalny).

    2. jeśli korek jest ok, to musi woda się dostawac przez inny otwór - podobne korki są na całej długości pod progiem i nie wiem czy nie w tylnym nadkolu. trzeba zobaczyc po kolei czy wszystkie sa na miejscu.

    aa i mam na myśli tylko te korki chroniące wnetrze auta przed woda od zewnątrz - nie w środku.
    Ostatnio edytowane przez mojamama ; 24-04-2014 o 19:21

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Paulos76
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    Alfa romeo 147 2.0 TS LPG
    Postów
    253

    Domyślnie

    Witam,może ten temat Wam trochę pomoże w rozwiązaniu problemu http://www.forum.alfaholicy.org/147/...oda_aucie.html

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam, wczoraj zlokalizowałem i "zaczopowałem" kolejny otwór a właściwie szczelinę za amortyzatorem, czekam na deszcz. Dam znać co i jak po pierwszych opadach.
    Modlę się aby było sucho.

  6. #16
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    23

    Domyślnie

    Wydaje mi się że jest ciut lepiej, chociaż niewiele padało i nie było możliwości porządnie przetestować, Sprawa wygląda tak że woda podczas jazdy wlewa sie do podłużnicy i z niej wędruje do progu a następnie do kabiny. Czy orientuje się ktoś czy nie powinno być po drodze jakiegoś uszczelnienia? znalazłem taką oto fotkę na której jest jakiś kit uszczelniający. Ostatecznym rozwiązaniem jest użycie pianki montażowej ale myślałem jeszcze aby od wewnątrz załatać połączenie pomiędzy progami i podłogą za pomocą oltkitu lub silikonu. Co wy na to?

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar TomatoPL
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9jtd '03
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał antenka24 Zobacz post
    wlewa sie do podłużnicy i z niej wędruje do progu a następnie do kabiny
    Walczę z tym samym,z tym że u mnie zbiera się dużo wody też podczas postoju.Kupiłem szczeliwo i zapaćkałem wewnątrz progu,rozebrałem nadkole i na nowo wkleiłem owalną zaślepkę,poleciałem szczeliwem nawet miejsca gdzie lewy błotnik styka się z grodzią (spawy od samej góry gdzie jest zawias maski aż po dół do progu).I wyszła lipa....po ostatnich deszczach ciurkiem leciało dalej pod dywanik.Z tą różnicą że w progu już nie było miejsca przez moje uszczelnienie i woda nie zbierała się w takiej ilości w progu.Wpadłem na inny pomysł - lepiej od drugiej strony to zrobić tzn nie uszczelniać bo tak czy siak woda się będzie zbierała.Lepiej upuścić.Na foto w kółku widać gdzie próg się łączy z błotnikiem.Dokładnie sobie obejrzałem to miejsce od spodu i znalazłem tam jakiś kit-szczeliwo.Na pewno nie moje dzieło . Wydziobałem je śrubokrętem i no cóż....wysikało wodę z progu - tą co się zbierała i gdy nie było już miejsca wlewało do kabiny.Szczerze wątpię żeby to był fabryczny odpływ.Osuszyłem auto i pojechałem na myjkę ręczną,lałem wodę na szybę około 4min,w taki sposób żeby leciała po stronie felernego progu.Wylatywała u dołu (widać plamę) i nie zbierała się,nie wlatywała też pod dywanik.Mam nadzieję że to koniec mojej walki ale wyjdzie wszystko jak popada ze 3 dni.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	próg.jpg
Wyświetleń:	885
Rozmiar:	61.7 KB
ID:	129781  

  8. #18
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    23

    Domyślnie

    dzięki za radę, po długim weekendzie jadę na warsztat i zacznę dłubać mam nadzieję że Twój patent rozwiąże problem, szczerze mówiąc jest to dużo lepszy pomysł niż piankowanie czy uszczelnianie silikonem bo wtedy woziłoby się wodę w progach i wiadomo że szybko by zgniły. Miałem podobny pomysł ale kombinowałem aby wywiercić kilka niewielkich otworów przy miejscach w których woda się wlewa tak aby od razu wylewała się na zewnątrz
    Dzięki dam znać jak wykonam operację i przetestuję


    No cóż u mnie nie było w tym miejscu żadnego uszczelnienia, po weekendzie wjadę na kanał i wywalę tam otwór powiedzmy 8-10mm może to pomoże
    Ostatnio edytowane przez antenka24 ; 01-05-2014 o 13:07

  9. #19
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    23

    Domyślnie

    Nowe fakty, wczorajszej nocy zdrowo popadało i rano podłoga pasażera zalana wp...u!
    Tracę siły do tego auta!

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar lucas147GTA
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Pabianice/Lodz
    Auto
    alfa romeo 145 BOXER , Giulietta 1.4 MA , Giulietta QV ,Giulietta QV Competizione
    Postów
    158

    Domyślnie

    AR 147 - wymiana wyciszenia podłogi przejzyj ten temat

    Dodano po 7 minutes:

    ja mam auto od nowosci kupione w salonie i mam takie same laczenie progu z podloga z takim otworem z ktorego tobie wydodywa sie woda odradzam zalepianie tego sylikonem lub uszczelnianie pianka do obsadzania okien mija sie z celem woda i tak sie dostanie nie wyplynie przez zalepione otwory i bedzie stala w progu lub przegrodzie po czasie zasmiergnie i doprowadzi do korozji elementu
    Ostatnio edytowane przez lucas147GTA ; 03-05-2014 o 06:43 Powód: Dodano

Podobne wątki

  1. Woda ? Woda ! Woda ! 156 mokro pod dywanikiem kierowcy
    Utworzone przez Walsh 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 15:42
  2. Woda na progu i w srodku
    Utworzone przez lipus_2005 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 18:47
  3. [156] Rdza na progu
    Utworzone przez TNOS w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2008, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory