Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Nie wiem co i jak, potrzebuje pomocy :))

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    AR 156 SW 1.9 JTD 8v 115km
    Postów
    8

    Domyślnie Nie wiem co i jak, potrzebuje pomocy :))

    W sobote jestem ustawiony na oględziny Alfy 156 2003r 1.9 JTD kombi po lifcie, nie wiem na co zwrocic uwage szczegolnie, wiem zawieszenie wycieki czy cos nie stuka nie puka miernik lakieru itd. ale czy sa jakies szczególne elementy na ktore zwrocic uwage wlasnie w tym aucie? Nie moge sie odnalezc jakos na forum gdzie sa podane konkretne mankamenty dla tego modelu alfy z gory dzieki!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    gdzie te oględziny? najlepiej jakby jakis alfisti z okolicy obejrzał auto z tobą. dobrze podłączyć kompa i popatrzec co tam ecu siedzi

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    AR 156 SW 1.9 JTD 8v 115km
    Postów
    8

    Domyślnie

    słupsk, nie mam wlasnie nikogo z komputerem a mam 300 km to chociaz dobrze bybylo jakby dala do myslenia czy kupic czy nie niz pojechac i zobaczyc bagno chociaz wlasciciel wydaje sie byc konkretny czlowiek nie handlarz osoba prywatna

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszemek Zobacz post
    słupsk, nie mam wlasnie nikogo z komputerem a mam 300 km to chociaz dobrze bybylo jakby dala do myslenia czy kupic czy nie niz pojechac i zobaczyc bagno chociaz wlasciciel wydaje sie byc konkretny czlowiek nie handlarz osoba prywatna
    daj link do ogłoszenia
    JEŚLI KTOŚ KIEDYŚ ZOBACZY MNIE W INNYM AUCIE NIŻ ALFA ROMEO TO ZNACZY,ŻE KUPIŁEM JE ZA POŁOWĘ WARTOŚCI I JEST NA SPRZEDAŻ

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cassiel
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 156 SW FL 1.9 JTD 150 KM
    Postów
    466

    Domyślnie

    Słabo szukałeś znajdź dział Porady przy zakupie i masz tam cały przyklejony na gorze wątek [156] zakup - porady.
    Przede wszystkim blacha czy nie ma rudej. Łączenie progów, podłoga, tyłka klapa pod spodem i przy ramieniu wycieraczki od zewnątrz.
    Dwumas czy nie szarpie, turbina - ale to standard w diesli.
    Zwróć uwagę na to czy w tylnych drzwiach nie jest pęknięta uszczelka miedzy drzwiami a szybą przy klamce. Bardzo często zaciekach tam woda i uszczelka pęka a pod spodem jest ognisko rdzy.
    Nie wiem czy oglądasz skórzaną tapicerkę - generalnie sa bardzo dobrej jakości oczywiście wybierają sie boczki fotela kierowcy po lewej stronie (od wsiadania).
    Ostatnio edytowane przez cassiel ; 16-05-2014 o 08:38

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    AR 156 SW 1.9 JTD 8v 115km
    Postów
    8

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa 147 JTDm
    Postów
    85

    Domyślnie

    nie wiem o co chodzi ale sprzedawca polał ją wodą - nie lubię gdy polewa się auto wodą do zdjęć, bo ukrywa to jakby stan lakieru. Do tego te pokrowce na fotele i znowu zdjęcia robione tak aby nie było ich widać. Pod maską czyściutko ale to nic nie znaczy, no ale jak ktoś jest podejrzliwy to kto wie dlaczego.
    No i te stalówki, jakoś od razu przemawiają do mnie że ktoś nie inwestował pieniędzy w samochód.
    No ale z ogłoszenia dużo nie wywnioskujesz przejedź się i zobacz.
    Pozdro.

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    AR 156 SW 1.9 JTD 8v 115km
    Postów
    8

    Domyślnie

    wlasciciel niby powiedzial ze dbal ile mogl, dorzuca rozrząd bo mechanik niby powiedzial przy wymianie wysprzeglika czy czegos takiego alternatora ze na razie nie trzeba, wymienial wahacz lewy albo prawy nie wiem mowil ze na razie nic nie stuka i nie puka pokrowce na przod bo jasna tapicerka jeszcze jest gdzies ognisko rdzy przy nadkolu ale podobno dziura max na palec no i standardowa gadka ze po wymianie filtrow i oleju

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał pszemek Zobacz post
    wlasciciel niby powiedzial ze dbal ile mogl, dorzuca rozrząd bo mechanik niby powiedzial przy wymianie wysprzeglika czy czegos takiego alternatora ze na razie nie trzeba, wymienial wahacz lewy albo prawy nie wiem mowil ze na razie nic nie stuka i nie puka pokrowce na przod bo jasna tapicerka jeszcze jest gdzies ognisko rdzy przy nadkolu ale podobno dziura max na palec no i standardowa gadka ze po wymianie filtrow i oleju
    jak gdzieś gdzie widać jest dziura max na palec to,aż strach myśleć co jest tam gdzie nie widać.Do tego gadka o mechaniku co stwierdził,że rozrządu wymieniać nie trzeba hm....Jak masz 30km do gościa to jedź i zobacz,ale jak masz 300 to daj spokój,szkoda czasu i paliwa.
    JEŚLI KTOŚ KIEDYŚ ZOBACZY MNIE W INNYM AUCIE NIŻ ALFA ROMEO TO ZNACZY,ŻE KUPIŁEM JE ZA POŁOWĘ WARTOŚCI I JEST NA SPRZEDAŻ

  10. #10
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    pszemek
    Zapytaj w dziale regionalnym Słupska. Koledzy z Pomorskiego. Może ktoś z naszych kolegów podjedzie tam i Ci ją obejrzy. Ja miałem po wybrane auto do przejechania 400km w jedną stronę i też zapytałem czy ktoś by mi nie pomógł. I od razu znalazł się bardzo uprzejmy i pomocny nasz forumowicz, który bezinteresownie zrobił to dla mnie. Pomierzył blachy, przejechał się autem, pogadał z właścicielem i nie jechałem w ciemno. Auto kupione.
    Ostatnio edytowane przez syfon ; 17-05-2014 o 07:13

Podobne wątki

  1. Pomocy nie wiem co jest grane...POMOCY!!
    Utworzone przez natalia_kuba w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 20:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory