Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: 156 trzesie i stuka jechac sie nie da :)

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie 156 trzesie i stuka jechac sie nie da :)

    Panowie kaszanka...
    Wyjazd w gory na urlop 1800km zrobione w 5 dni i mój sportwagon 2.4 tak dostał po dupie ze zgłupiałem...

    Najpierw umarły tarcze i klocki tyl bo były na wykończeniu... Ze zmiania zbierałem sie oczywiście od dawna bo mam tez rozkany amor tyl ... Czesci kupione oczywiście leżą i przed wyjazdem nie ogarnąłem wiec zapłaciłem w górach drożej...

    Ale drogi w Karkonoszach słabe i podczas jazdy słyszałem takie głuche turkotanie stukanie myślałem ze to z tego amora tyl ale jak dzis wracałem przez cala poldke to gehenna tak od 60-80km/h jak przyspieszam sa takie głuche stuki i drgania jakby kto kilo olowiu doczepił do felgi ale jak noga z gazu to ustaje.. Natomiast powyżej 90km/h to już masakra postukuje i drga cały czas niezależnie od tego czy gaz jest czy nie... Jedynie da sie jechać 70km lub 160km bo wtedy drgania jakby mniejsze...

    Troche zgłupiałem. Sprzęgło dwumas rozrząd maja tydzien tarcze przod tez przed wyjazdem toczyłem na aucie bo bily przy hamowaniu tarcze i klocki tyl nowki kola były wyważane jakoś 2mies temu.. No załamka.. W pierwszej chwili myślałem ze cos w silniku ale teraz chyba zmienię kola na zimowe przejadę sie żeby wykluczyć felgi ... Jakieś inne pomysły Cy to możliwe ze to ten padnięty amor tyl? Stuki słychać z przodu takie gluche miarowo w tempie przyspieszania dźwięk jakby oslona trzepotała pod autem ...

    - - - Updated - - -

    Aaa no i na postoju nie telepie. Na jałowym tez nie , nawet jak gaz w opor... Kurde ostrożnie jeździłem ale chyba alfa jednak nie na nasze drogi... Zaraz sie okaże ze już nie bede miał co wymieniać z przodu... Chyba ze z nowego na nowe

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Busko Zdrój
    Auto
    ---
    Postów
    388

    Domyślnie

    Objawy pasują do rozwalonego przegubu.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Przeguby wewnętrzne najprawdopodobniej. U mnie drgało przy gazie w podłogę od 120 do 160 kmh, poniżej lub wyżej było spoko.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedzi

    Dzis troche pojezdziłem i dzwine to jest bo zasadniczo jak wbijam gaz w podłoge to zero drgań jedynie jak miarowo przyspieszam to wtedy... no nic itak wizyta u mechaniora w pon...

    Amory i sprężyny tył przy okazji wymienie bo lezą i się kurzą a te w auce już rozlane (czy to mozliwe ze od tego tyłu tez tak wali buda?)

    Tak czy owak zaczynam miec serdecznie dość tego gruza i jak widze ile wrąbałem kasy w to auto przez niespełna 2 lata to tylko utwierdzam sie w tym co zawsze mówie ze jakość i solidnosc tych aut jest słaba

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Jack Zobacz post
    to tylko utwierdzam sie w tym co zawsze mówie ze jakość i solidnosc tych aut jest słaba
    Pełnoletni samochód się sypie, niemożliwe sorry ale prawie każde auto w tym wieku się psuję bo części mają swoją granicę. Podam przykład Civica rocznik 99 gdzie konstrukcja jest prosta i niby nie ma co się psuć. Uszczelka pod głowicą, wszystkie przeguby wymienione, tylne błotniki zrobione, na już trzeba zrobić bak paliwa bo ledwo się trzyma ( ruda ), nie szczelna klima, zregenerowana maglownica, przewody paliwa i hamulcowe ( też ruda ), sprzęgło itd.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    No bez przesady Black Jack, samochód ma 18 lat, nic nie jest wieczne, plus nie wiesz jak poprzedni właściciel ją traktował...
    A co do drgań- to przy niskich prędkościach opory toczenia są o wiele niższe niż przy wyższych prędkościach, więc przeguby siłą rzeczy nie dostają tak bardzo po dupie.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    No passat to by sie nie sypal przy tym przebiegu i wieku

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    No bez przesady Black Jack, samochód ma 18 lat, nic nie jest wieczne, plus nie wiesz jak poprzedni właściciel ją traktował...
    A co do drgań- to przy niskich prędkościach opory toczenia są o wiele niższe niż przy wyższych prędkościach, więc przeguby siłą rzeczy nie dostają tak bardzo po dupie.
    Hahaha wiedziałem że jak napisze ze alfa nie trwała to zaraz temat odżyje... Moje zdanie znacie już z innego wątku .. jungtimerem to 156 raczej nie zostanie własnie z racji tej jakosci serio juz abstrahując od ukł napedowego bo wiadomo ze sie z czasem sypie to nie jakosc nie powala.. Ale ja lubie to auto i dlatego je robie

    Strzelec i Koskar macie racje ja to wiem i sie zgadzam ale dostaje czasem załamki... Bo ja serio robie na bierząco wszystko, jedyne za co nie moge sie zabrac to te nieszczesne amory tył bo podskórnie czuje ze od razu bedą do wymiany sruby jakis wachacz i pewnie łączniki stabilizatora.... reszte gratów mam.

    Ale wracając do wątku potwierdzają się wasze przypuszczenie i chyba mamy winowajcę złapanego na video poniżej...



    Tak wiec chyba temat do zamknięcia... Jutro odstawie do magików i niech sprawdzą co jest do wymiany obstawiam ze możliwie że oba zew i wew wtedy rozważę całą nową półoś jakąś niedrogą... Bede musiał bo jak tak dalej pójdzie nigdy nie zrobie blacharki bo ciagle kasa w mechanike bedzie szła

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał gennosuke Zobacz post
    No passat to by sie nie sypal przy tym przebiegu i wieku

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
    Haha święta racja


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Jack Zobacz post
    Hahaha wiedziałem że jak napisze ze alfa nie trwała to zaraz temat odżyje... Moje zdanie znacie już z innego wątku .. jungtimerem to 156 raczej nie zostanie własnie z racji tej jakosci serio juz abstrahując od ukł napedowego bo wiadomo ze sie z czasem sypie to nie jakosc nie powala.. Ale ja lubie to auto i dlatego je robie

    Strzelec i Koskar macie racje ja to wiem i sie zgadzam ale dostaje czasem załamki... Bo ja serio robie na bierząco wszystko, jedyne za co nie moge sie zabrac to te nieszczesne amory tył bo podskórnie czuje ze od razu bedą do wymiany sruby jakis wachacz i pewnie łączniki stabilizatora.... reszte gratów mam.

    Ale wracając do wątku potwierdzają się wasze przypuszczenie i chyba mamy winowajcę złapanego na video poniżej...



    Tak wiec chyba temat do zamknięcia... Jutro odstawie do magików i niech sprawdzą co jest do wymiany obstawiam ze możliwie że oba zew i wew wtedy rozważę całą nową półoś jakąś niedrogą... Bede musiał bo jak tak dalej pójdzie nigdy nie zrobie blacharki bo ciagle kasa w mechanike bedzie szła
    Spokojnie rób sobie auto bez stresów. Najpierw mechanika później reszta. Blacha jak nie w tym roku to przyszłym. Gdzie się spieszysz? Na już chcesz mieć wszystko zrobione.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Jechac czy laweta?
    Utworzone przez Zlep w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-03-2015, 10:41
  2. [159] raz stuka, raz nie stuka, dziwne objawy
    Utworzone przez michaaaal6 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 18:01
  3. Witam gdzie jechac na komputer w okoliczach Sosnowca
    Utworzone przez Tomekcali w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-08-2014, 09:46
  4. [156]Jechac na komputer?
    Utworzone przez under28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-04-2008, 19:27
  5. Gaz TARTARINI moja AR156 nie chce jechac !!!HELP
    Utworzone przez LSTOMAS w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2008, 15:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory