Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Silniczek wycieraczek przednich - oryginał, czy zamiennik?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Hmmm, 17 zł brzmi lepiej jak 479 za cąły nowy mechanizm https://www.autosklep24.pl/pl/p/Mech...ilniczka/14740 chyba jedyny w całym internecie. Jest jeszce wersja z silniczkiem ale to 1200 zł trzeb wyłożyć https://www.autosklep24.pl/pl/p/Mech...-TGE434S/14572

    Plus znalazłem rozwiązanie problemu [MENTION=73021]indianinMat[/MENTION]
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...lfa_156_a.html

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V 2000r
    Postów
    4

    Domyślnie

    Zamówiłem silnik używany, regenerowany.


    Cytat Napisał Falcoon Zobacz post
    może wystarczy że zasklepisz dziurę (swoją drogą ciekawe skąd ona tam wogóle się wzięłą) i będzie OK.
    Nie wiem czy dałbym sobie radę z zasklepieniem dziury. Znaczy, nie wiem czym, tak w ogóle, bo chyba nie wtykałbym tam czegokolwiek.
    ---------

    Cytat Napisał Falcoon Zobacz post
    Jeśli silnik działał wogóle to spalony nie jest. 90% problemów w wycieraczkach to problem z tym kołem gdzie masz dziurę i zawaleniem go smarem (jak na twoim zdjęciu).
    Smaru było od groma i ciut, ciut. To, co na zdjęciu widać, to już prawie nic. Styki wyryły ścieżki w warstwie smaru, prawdziwe koleiny. W międzyczasie zamontowałem z powrotem i działało tak samo.


    Zobaczymy jak wyjdzie z tym silnikiem używanym. Jak przyjdzie, to zobaczę jak wygląda pod tym plastikiem białym najpierw.
    ---------

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    To jest jak ze sworzniami - wybija się wkład z tworzywa i zaczyna latać sworzeń w środku. Prędzej wymiana na nowy.
    U mnie mechanizm sam jest dość luźny, ale wycieraczki chodzą sprawnie i nie latają na boki za mocno. Po wymontowaniu mogę obkręcać trochę jeden element, bo jest po prostu luźny, wyrobiony.
    Gdybym nie wiedział już teraz, że coś może z tym być, to bym nie zauważył.
    ---------

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Plus znalazłem rozwiązanie problemu @indianinMat
    Właśnie z tego poradnika chciałem naprawić sam, ale jakoś nie mogę skminić, czy jakoś mogę zastosować z niego któreś informacje.


    Jak zamontuję, to się pochwalę, czy się udało
    W każdym razie, dzięki za Wasze odpowiedzi!
    Ostatnio edytowane przez indianinMat ; 15-02-2018 o 12:37

  3. #13
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał indianinMat
    Cytat Napisał Falcoon
    może wystarczy że zasklepisz dziurę (swoją drogą ciekawe skąd ona tam wogóle się wzięłą) i będzie OK.
    Nie wiem czy dałbym sobie radę z zasklepieniem dziury. Znaczy, nie wiem czym, tak w ogóle, bo chyba nie wtykałbym tam czegokolwiek.
    Domowymi metodami popróbowałbym z kawałkiem plastyku wklejonym na kropelkę Patex'a, albo stylem McGyvera - zalać i uformować klejem na gorąco O ile to wypaliło tylko plastyk
    Cytat Napisał indianinMat
    Cytat Napisał Falcoon
    Jeśli silnik działał wogóle to spalony nie jest. 90% problemów w wycieraczkach to problem z tym kołem gdzie masz dziurę i zawaleniem go smarem (jak na twoim zdjęciu).
    Smaru było od groma i ciut, ciut. To, co na zdjęciu widać, to już prawie nic. Styki wyryły ścieżki w warstwie smaru, prawdziwe koleiny. W międzyczasie zamontowałem z powrotem i działało tak samo.
    Ktoś widocznie "serwisował" ten silniczek wcześniej i napchał tam klasycznego smaru ŁT, zamiast zalecanego do takich elektrosprzętów smar EP-1
    Najwidoczniej zmontowałeś po naprawie bez odginania lekko styków, nie zaszkodzi te miedziane języki też potraktować drobnoziarnistym pappierkiem ściernym
    Cytat Napisał indianinMat
    Cytat Napisał Koskar
    Napisał koskar Zobacz post
    Plus znalazłem rozwiązanie problemu @indianinMat
    Właśnie z tego poradnika chciałem naprawić sam, ale jakoś nie mogę skminić, czy jakoś mogę zastosować z niego któreś informacje.
    Jak najbardziej można... mowa tam o zawieszającej się szczotce, to przyczyna analogiczna do Twoich problemów z pierwszego postu o pracy wycieraczek jak im się rzewnie podoba. Szczotkotrzymacz też się uwali opiłkami i szczotka węglowa się zaciera.
    Ponadto wtarte w szczeliny komutatora silnika opiłki szczotek węglowych, zwierają jego sąsiednie styki i masz co następuje. Na dokładkę zabrudzone i przypalone styki, o których mówiłem wyżej wespół z zawalonym krążkiem od smaru, potęgują awaryjność tego stanu rzeczy.

    Cytat Napisał lesio
    Kawałek ścieżki jest upalony więc krańcówka nie będzie działać jak należy.
    Powiedział, co wiedział i zalecił pogonić do ASO po nówkę sztukę...
    Przy odrobinie dobrych chęci zawsze można pokombinować i dorobić z czegoś ścieżkę; ot z małego konektora płaskiego vel męskiego z zeszlifowanym rantem. Możliwości i patentów jest multum, w ostateczności będzie silnik jako dawca organów na części.
    Ostatnio edytowane przez Bags ; 15-02-2018 o 18:14

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Gdzie króliku wyczytałeś w moim wpisie slowo o ASO? Ty pewnie "domowym sposobem" nawet żarówki regenerujesz.
    Olej do frytek z silnika?Macgajwer druciarz.Żenada że chcesz pouczać nie doradzić króliku.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #15
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Gdzie króliku wyczytałeś w moim wpisie slowo o ASO? Ty pewnie "domowym sposobem" nawet żarówki regenerujesz.
    Olej do frytek z silnika?Macgajwer druciarz.Żenada że chcesz pouczać nie doradzić króliku.
    A widzisz butny kolego, dla kogoś, kto jest z zawodu elektromechanikiem, to i owszem, nawet sławetne żarówki zregeneruje domowymi sposobami. Ale pod warunkiem, że są to ledowe, bo przy odrobinie wiedzy z elektrotechniki, to paradoksalnie ich elektronikę można jeszcze wykorzystać w miejsce starterów do tradycyjnych świetlówek. Ot taki drobny szczegół, o którym w sieci na znanej wszystkim platformie multimedialnej, jest pełnometrażowych filmów na metry.
    A i takie majsterkowanie, które tutaj żartobliwie porównałem do McGyvera nie jest mi obce. Ale jak widać Ty tej ironii nie zrozumiałeś.

    Coś Ci się pokićkało, bo o oleju do frytek tutaj nie pisałem, lecz o specjalnym smarze do różnej maści elektronarzędzi, który teraz występuje pod nazwą EP-1 i EPS-1. I racz waść na przyszłość poczytać co nieco o tych specyfikach, zanim naklepiesz i puścisz w eter takiego gniota.
    A koledze IndianinMat przekazałem garść podstawowych informacji i wskazówek, co i jak zrobić z tym lub innym silnikiem elektrycznym o podobnych przypadłościach. Jak z całym szacunkiem gość jest rozgarnięty, to raczej nie będzie potrzebował łopatologicznej instrukcji obsługi krok po kroku. Jak uzna inaczej, to Mu z chęcią pomogę; znając Ciebie i Twój tok rozumowania... mam spore wątpliwości.

    Z wyrazami należytego szacunku panie Lesio.
    Bez odbioru.
    Ostatnio edytowane przez Bags ; 15-02-2018 o 23:27

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Hmmm, 17 zł brzmi lepiej jak 479 za cąły nowy mechanizm https://www.autosklep24.pl/pl/p/Mech...ilniczka/14740 chyba jedyny w całym internecie. Jest jeszce wersja z silniczkiem ale to 1200 zł trzeb wyłożyć https://www.autosklep24.pl/pl/p/Mech...-TGE434S/14572

    Plus znalazłem rozwiązanie problemu [MENTION=73021]indianinMat[/MENTION]
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...lfa_156_a.html
    Słuchaj, jak chcesz ten mechanizm ode mnie to dawaj na PW, on już zasłużył na porządną przecenę
    Silniczek nowy z zamiennika 138 zł detal
    https://www.autosklep24.pl/pl/p/Siln...05-przod/28089
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gepard Zobacz post
    Słuchaj, jak chcesz ten mechanizm ode mnie to dawaj na PW, on już zasłużył na porządną przecenę
    Silniczek nowy z zamiennika 138 zł detal
    https://www.autosklep24.pl/pl/p/Siln...05-przod/28089
    Napisałem! [emoji16]

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Napisałem! [emoji16]

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
    A ja odpisałem
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V 2000r
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cześć zapomniałem napisać od razu jak rozwiązałem sprawę.
    Zamówiłem silniczek używany i działa, wydawało mi się, że głośno chodzi, ale podczas jazdy nie słychać. Póki co działa.
    Silnik w ogóle był regenerowany, jak twierdził sprzedający.
    Początkowo wysłał mi tak samo niesprawny silnik, jak mój, ale bez problemu wymienił mi na kolejny i ostatecznie został. Nadmienię tylko, że początkowo dostałem silniczek bodajże Denso, ale potem wymieniony został na Magneti Marelli. Czy to robi różnicę nie wiem, ale może to coś mówi komuś.

    Po zamontowaniu ostatecznie okazało się, że największym problemem jest ustawienie najpierw wycieraczek, a później kąta strumienia spryskiwaczy. Wycieraczki ustawiłem chyba lepiej, niż były, równiej. Spryskiwacze jako-tako, tylko. Wydaje mi się, że potrzebna jest druga osoba, która będzie spryskiwać, kiedy kto inny ustawia kąt.

    Taki wnioski.
    Dzięki za Wasze odpowiedzi!

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Smar w mechanizmie przy przerywaczu ma być. Jest to smar nie przewodzący i on nic nie przeszkadza.

    Wina za pewne tkwi w uruchamianiu zamarzniętych ramion

    Koskar ... luzy te wynikają z zużytego mechanizmu (przeguby kuliste ramion).

    Wydymione samsungiem.
    Czy uruchomienie zamarzniętych ramion może spowodować, że wycieraczki będą chodziły tylko na jednym biegu, zatrzymywały się w danej pozycji jak je wyłączymy (nie schodzą na dół szyby), nie będą się włączać automatycznie przy spryskiwaczu … mam taka awarię i coś kojarzę, że stało się to jak były lekko przymarznięte do szyby, potem normalnie chodziły, ale już następnego dnia znów przestały działać i problem powrócił.

Podobne wątki

  1. zatarty silniczek od wycieraczek przednich
    Utworzone przez cichy1104 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 11:29
  2. Czy ktoś ma w garażu stary, zepsuty silniczek wycieraczek przednich do 156 ??
    Utworzone przez Jerry w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 23:16
  3. [145] Silniczek wycieraczek szyb przednich
    Utworzone przez wesolylukasz69 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 19:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory