Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Samochod kupiony i co dalej?

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    Wiec tak co do histori auta
    Wyprodukowane zostalo w 2000, pierwsza rejestracja 2002. Uzytkowane bylo przez kobiete, ktora jezdzila glownie po tychach, pewnie jakies zakupy itp. Wlasciel auta jest dosc znana i wplywowa osoba w okregu GOP. 156 sprzedal dlatego ze zonie zakupil nowa AR.
    2-3tyg temu auto bylo w ASO (katowice) gdzie zostal wymieniony przepływomierz powietrza, oraz zrobili przeglad, ktory wykazal ze do wymiany jest termostat, gorny prawy wahacz, oraz linki hamulca recznego

    EDIT:
    Jutro wymienie olej na ten Castrol EDGE 10W-60 + jakis plyn do chlodnicy oraz wszystkie filtry.

    Znacie jakis srodek ktory pomoze mi wyczyscic kolektory wdechowe (dolotowe), te 6 błyszczących sie rur , bo sa troche zasniedziale i jest pare kropek rdzy a chce zeby sie swiecily jakby byly nowe.
    Ostatnio edytowane przez Pfourul ; 16-05-2010 o 19:40

  2. #12
    KeReK
    Gość

    Domyślnie

    Odświeżam temat aby nie zaśmiecać (a pytania w sumie podobne).
    Kupiłem 156 2.5 v6 z tego co widzę na kartce 4000km temu olej wymieniony na mobil 10w40.
    Poziom mam już na minimum i zastanawiam się czy dolać teraz na szybko tego mobila 10w40, a wymienić dopiero później (przy wymianie rozrządu,za ok.miesiąc) na coś lepszego razem z filtrami czy może od razu bawić się w pełną wymianę.
    Czyli najlepiej coś 10w50? 10w60?

    Po zakupie rozrząd, pompa wody, oleje, filtry... coś jeszcze?
    termostat bardzo ważny? w trasie temperatura spada mi do około 60-70 stopni ale w mieście jest 90-95. Wymieniać? Jaki to koszt bo nie widzę na allegro?

    Jak sonda? Zmieniać zapobiegawczo?

    Coś jeszcze posprawdzać?

    Może świece?

    Na zimno po przy gazowaniu troszkę kopci na biało, to normalne?
    Ostatnio edytowane przez KeReK ; 10-02-2011 o 22:29

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    Na razie dolej litr tego oleju którym jest zalany, a za mies wymień wszystko.
    Wymień dodatkowo pompę wody na wszelki wypadek.

    Co do termostatu to się będzie ktoś inny musiał wypowiedzieć.

    Natomiast jeżeli chodzi o kopcenie to jest to normalne bo z rury wydobywa się para wodna pod postacią "białego dymu"

    << Like it!

    >2000
    o.O

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Mimo wszystko sprawdziłbym odometr tego samochodu na kompie.
    No chyba, że wolisz pozostać w przeświadczeniu, że ten przebieg to 40 tys. km.
    A przepływomierz normalnie powinien wytrzymać ok. 100 tys. km.

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar coxu
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Megane 3RS CUP-S
    Postów
    296

    Domyślnie

    Cytat Napisał KeReK Zobacz post
    Odświeżam temat aby nie zaśmiecać (a pytania w sumie podobne).
    Kupiłem 156 2.5 v6 z tego co widzę na kartce 4000km temu olej wymieniony na mobil 10w40.
    Poziom mam już na minimum i zastanawiam się czy dolać teraz na szybko tego mobila 10w40, a wymienić dopiero później (przy wymianie rozrządu,za ok.miesiąc) na coś lepszego razem z filtrami czy może od razu bawić się w pełną wymianę.
    Czyli najlepiej coś 10w50? 10w60?

    Po zakupie rozrząd, pompa wody, oleje, filtry... coś jeszcze?
    termostat bardzo ważny? w trasie temperatura spada mi do około 60-70 stopni ale w mieście jest 90-95. Wymieniać? Jaki to koszt bo nie widzę na allegro?

    Jak sonda? Zmieniać zapobiegawczo?

    Coś jeszcze posprawdzać?

    Może świece?

    Na zimno po przy gazowaniu troszkę kopci na biało, to normalne?
    Z tą wymianą to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Przy wymianie rozrządu i tak nie będą spuszczać oleju, tak więc to jeden kij kiedy to zrobisz. Ja u siebie lałem motula 6100+ 10w40 i nie narzekałem. Tylko kup jakiś dobry filtr oleju (Knecht, Bosch). Ja raz kupiłem jakiś lipny i kontrolka od ciśnienia jakoś później gasła. Potem zmieniłem na bardziej markowy i było znowu ok.
    Przy rozrządzie obowiązkowo pompę wody wymień (na tą z metalowym wirnikiem!). Jak będą Ci robić rozrząd niech sprawdzą też świece, bo dojście w vkach jest dość średnie.
    Z termostatem to ciężka sprawa, bo wskaźniki w alfach żyją własnym życiem. Temperaturę najlepiej sprawdzać na komputerze, tak samo na kompie zobaczysz co z sondą i przepływką.
    Co do białego dymu to tak jak pisze Pforul, po wygrzaniu powinno przestać dymić.
    Alfa Romeo 156 SW GTA Q2 (10.2010 - 12.2016)
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 (01.2009 - 12.2010)

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    Ja zmienilem olej z castrol magnatec 10w40 na motul 8100 x-cess i samochod zrobil sie nieslyszalny, a przebieg mam wielokrotnosc twojego.

  7. #17
    KeReK
    Gość

    Domyślnie

    ja mam przebieg 121 000, kolega który założył temat miał 40 000.
    Ostatnio edytowane przez KeReK ; 11-02-2011 o 10:15

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pfourul Zobacz post
    Witam,
    W koncu udalo mi sie znalazc idealna AR , trafila mi sie czarna 156 (sedan) z silnikiem 2.5 V6 24V o przebiegu 40tys z rocznika 2000.
    Rozrzad bede wymieniac za 2-3tyg, do tego za jedym zamachem chcialbym wymienic pasek klinowy, termostat (poprz. wlasciciel 2tyg byl w ASO i stwierdzili ze termo jest do wymiany pomimo ze nic sie z tego powodu nie dzieje) oraz pompe wody. Co do samej pompy i termostatu nie jestem pewnien czy oplaca sie to wymieniac przy tym przebiegu.
    Druga sprawa to plyny eksploatacyjne oraz filtry.
    Jaki olej bedzie najlepszy do tego silnika, zostac przy Selenia 20 K, czy kupic jakis castrol, lotos, mobil. Zostal jeszcze filtr powietrza ;P, nigdzie go nie umiem znalezc pod maska, czy to jest taka duza metalowa "beczka" pod akumulatorem? Jezeli tak, to jak go wymienic Z gory dziekuje za wszystkie porady i sugestie bo jak najszybciej chcialbym doprowadzic te auto do dobrego stanu zeby pojechac na jakis meeting
    jak nie chcesz ryzykować lej selenię, trochę droższy ale wiadomo że sprawdzony w tym silniku. Z rozrządem bym na Twoim miejscu nie czekał - przebieg i historyjka o żonie jeżdzącej do pracy świadczy o tym, że będziesz miałe wiele przygód z tym autem :-)

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    Chłopaki, mój samochód już zostawcie w spokoju ja już mam wszystko porobione.
    Przebieg był sprawdzany w ASO i udokumentowany no i samochód jest z wiarygodnego źródła a nie z komisu od Pana Czesia

    Teraz pomóżcie koledze KeReK bo on odkopał ten temat

    << Like it!

    >2000
    o.O

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Nazi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    TSZ Maniaki ;)))
    Auto
    A.R 156 2.0 TS 155 KM ;)
    Postów
    25

    Wink

    A ja smigam na syntetyku GTX Magnatek 10w40 jakieś trzy lata i bez zarzutu, do twojego 2.5 wejdzie jakieś 4,4 do 4,6 litra oleju,
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Stan oleju 159 1.9 16v świeżo kupiony
    Utworzone przez marcinq24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-08-2014, 08:21
  2. [145] kupiony 145 TS kilka problemów
    Utworzone przez archibaldi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 15:29
  3. 145 dopiero kupiony - kto osłucha;)
    Utworzone przez archibaldi w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 16:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory