Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 118

Temat: Amortyzatory tylne SW - jakie???

  1. #41
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    nie, musze kupic z opcja na nivomat i tyle, nie bede kombinowal, wydaje mi sie nawet ze z tylu wlasnie nivo sport siedzi, bo sport pack jest i na amorze tez jakies sp32 sport czy cos takiego bylo ... ale sztynks ;/
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  2. #42
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    mam kilka pierdół do sprzedania z mojego zawieszenia

    http://moto.allegro.pl/show_user_auc...php?uid=477681

    może komuś coś się przyda...

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    Cytat Napisał kenobi Zobacz post
    nie, musze kupic z opcja na nivomat i tyle, nie bede kombinowal, wydaje mi sie nawet ze z tylu wlasnie nivo sport siedzi, bo sport pack jest i na amorze tez jakies sp32 sport czy cos takiego bylo ... ale sztynks ;/ __________________
    przeciez tak wlasnie ci tlumaczylem, nie wiem jak mnie zrozumiales? jak juz chcesz wsadzac nivo to po co zastepowac sportowe nivo, standardowym nivo? nie dosc ze standardy sa chyba ze 300zl drozsze na sztuce to jeszcze sie nie zgraja z przodem.

  4. #44
    lysy76
    Gość

    Domyślnie

    A ktoś się orientuje co to może być za amortyzator mam na tyle amory bez naklejek chude i mają od strony koła naklejone małą jasną kropkę. Według eper mi wyszło, że powinienem mieć zmontowane amory 60688989 lub 60680817.

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar ryloon
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    AR 156SW'03 2.4 20V / GTV'97 3.0 V6 220KM
    Postów
    205

    Domyślnie Amort tylni 156 - nr 60680817

    Hej. Nie zaczynam nowego wątku, gdyż w tym akurat padan numer amortyzatora mnie interesującego. Mianowicie nr 60680817. To jak już pisano i potwierdzono mi w ASO, że amor pasuje do AR 156 SW 2.4 polifcie jednak jest to wersja na "rynki zimowe" np. Rosję. Pytanie do Was? Czym różni się ta wersja zimowa od zwykłej? Rozumiem, że fizycznie/technicznie powinna dać się zamontować bez problemów.
    Pozdrawiam

  6. #46
    mlynek
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Jestem swieżym włascicielem alfy 156 1.9 jtd sportwagon. Mam problem z tylnymi amorami. wymienilem przednie standardowe ale tylnie okazaly sie nivomaty koszt hahaha jednego okolo 2,5tys. Mysle o przerobieniu na standardowe ale z tego co piszecie i sie dowiedzialem jest z tym problem. Czy ktos sie tego juz podjął i zgrało sie z przodem? Czy lepiej nie ruszać. W miescie ciezko mi znalesc mechanika co by sie na tym znał. Czy możecie mi pomuc. Na email wyślijcie mi nr tele jesli ktos wie jak sie za to zabrac marekmlynik@orange.pl

  7. #47
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    a z przodu co zamontowałeś?

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrekzaz
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Włoszczowa
    Auto
    Ford Mondeo mk4 2009r. 2.0 TDCI
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlynek Zobacz post
    Witam
    Jestem swieżym włascicielem alfy 156 1.9 jtd sportwagon. Mam problem z tylnymi amorami. wymienilem przednie standardowe ale tylnie okazaly sie nivomaty koszt hahaha jednego okolo 2,5tys. Mysle o przerobieniu na standardowe ale z tego co piszecie i sie dowiedzialem jest z tym problem. Czy ktos sie tego juz podjął i zgrało sie z przodem? Czy lepiej nie ruszać. W miescie ciezko mi znalesc mechanika co by sie na tym znał. Czy możecie mi pomuc. Na email wyślijcie mi nr tele jesli ktos wie jak sie za to zabrac marekmlynik@orange.pl
    Witam.
    jestem po zmianie z nivomat'ów na standardowe amorki Bilstein'y B4 musiałem zmienić Sprężyny poduszki amorka i amorki wszystko jest w jak najlepszym porządku, sprężyny założyłem od sedana i nie mam efektu "taczki" jest wyżej i bardziej komfortowo.
    Pozdrawiam!
    Obecnie Ford Mondeo mk4 2009r. 2.0 TDCI
    Kiedyś AR 156 SW 1.9 JTD
    Kiedyś AR 156 SW 2.4 JTD
    Kiedyś AR 156 1.6 TS
    Kiedyś AR 145 1.6 Bx

  9. #49
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Sprężyny od sedana mają 1 zwój mniej i są cieńsze. Nie masz efektu taczki, gdyż amor B4 nie pozwala aby dupa przysiadła. Mocniejsze dobicie i amor powie bye bye.
    Cokolwiek by się nie montowało trzeba pamiętać, aby przód i tył miał podobną charakterystykę tłumienia, bo już widziałem cuda na kiju, tzn. alfę ze sportpackiem z przodu i B4 z tyłu :O

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrekzaz
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Włoszczowa
    Auto
    Ford Mondeo mk4 2009r. 2.0 TDCI
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Sprężyny od sedana mają 1 zwój mniej i są cieńsze. Nie masz efektu taczki, gdyż amor B4 nie pozwala aby dupa przysiadła. Mocniejsze dobicie i amor powie bye bye.
    Cokolwiek by się nie montowało trzeba pamiętać, aby przód i tył miał podobną charakterystykę tłumienia, bo już widziałem cuda na kiju, tzn. alfę ze sportpackiem z przodu i B4 z tyłu :O
    w bagażniku nie worze Bóg wie czego, a z tylu jeśli siedzą dwie osoby to max, żeby sprężyna miała by pęknąć to nie wiem jakie musiało być ogromne uderzenie, jeżdżę już 8,miesiąc i jest wszystko Ok bardzo dobre tłumienie i zachowanie się auta nawet przy 180 km/h, zmieniłem na standardowe gdyż nivomat to nie na nasze drogi, dziury wyrwy!!
    Pozdrawiam!
    Obecnie Ford Mondeo mk4 2009r. 2.0 TDCI
    Kiedyś AR 156 SW 1.9 JTD
    Kiedyś AR 156 SW 2.4 JTD
    Kiedyś AR 156 1.6 TS
    Kiedyś AR 145 1.6 Bx

Podobne wątki

  1. Tylne amortyzatory CROSSWAGON
    Utworzone przez Wojak w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-02-2017, 17:58
  2. [156 SW] amortyzatory tylne do sportpacka
    Utworzone przez jkrol w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 19:03
  3. Amortyzatory tylne
    Utworzone przez yaro38 w dziale 166
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 13:49
  4. Wymieniam tylne amortyzatory w 166
    Utworzone przez skarabeusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2010, 23:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory