Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Wycieki oleju. Czy to normalka?

  1. #1
    tomkap
    Gość

    Domyślnie Wycieki oleju. Czy to normalka?

    Pod samochodem po nocy mam zawsze 2 plamy oleju. Jedna jest z oleju silnikowego a druga ze skrzyni biegów.Pojawila się po wymianie jak nalełem tyle ile trzeba bo było tylko pół szkalanki.Ostanio znajomy powiedział że to w alfach to normalne,że znaczą teren. Jak jest u Was? Też kapie z silnika?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    jqak jest wszystko sprawne to nie ma prawa nic kapać :wink:

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Z silnika nic nie kapie, ale skrzynia biegów, niestety, jest trochę wilgotna. Widzę, że powodem jest przede wszystkim puszczająca uszczelka pokrywy 5 biegu. Ale ponieważ plam pod samochodem nie ma, to nie muszę pilnie tego naprawiać.

  4. #4
    adamek
    Gość

    Domyślnie

    co do oleju z silnika to przerabiałem temat w zeszłym tygodniu. Najczęstszym powodem jest korek miski olejowej a jeszcze bliżej uszczelka tego korka. Ja miałem uszkodzony korek ktoś wcześniej dokręcał go przecinakiem hmm. Zaistniała potrzeba jego wymiany gdyż nowa uszczelka nie spełniałaby swoich zadań. Nowy korek w ASO 40 zł i uszczelka 10 zł. Jak masz korek okej to samo uszczelnienie wystarczy, tyle że musi być oryginał, jest to pierścień miedziany z gumą od wewnątrz. Po wymianie problem znika

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    witam
    w v6 połączenie silnika i skrzyni ponoć w większości jest spocone ( trzymaniem tych kucy w kupie , czy co?) i nie należy z tym nic robić poki nie kapie na rurę , ktora idzie bezpośrednio pod nim , bo może byc gorąco. jak kapie to ponoć uszczelniacz tylny wału. piszę w trybie przypuszczajacym bo pewne odpowiedzi będę miał za niedługo jak wjadę na warsztat i uszczelnię swoj silniczek , bo już kapie .

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    adamek,
    Uszczelke korka dostaniesz w kazdej hurtowni moto za kilkadziesiat groszy
    Przeciez to zwykla miedziana podkladka
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  7. #7
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Jak to "normalne " ??? Alfa to nie Uaz 469b gdzie mówiło się że jak kapie to dobrze bo wiadomo że jest. Mam już drugą Alfę w sumie ponad 100 tys km i nigdy nic nie kapało - stawiam zawsze na tym samym miejscu i plama oleju była tylko raz jak w 2,4 jtd poluzował się filtr oleju - dokręcenie wystarczyło i nigdy nic nie kapało i nie kapie. Wiele już słyszałem takich opinii o AR cokolwiek sie nie uszkodziło to stwierdzenia były takie same - w Alfach to normalne bo przecież inne auta się nie psują.

  8. #8
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubacik
    witam
    w v6 połączenie silnika i skrzyni ponoć w większości jest spocone ( trzymaniem tych kucy w kupie , czy co?) i nie należy z tym nic robić poki nie kapie na rurę , ktora idzie bezpośrednio pod nim , bo może byc gorąco. jak kapie to ponoć uszczelniacz tylny wału. piszę w trybie przypuszczajacym bo pewne odpowiedzi będę miał za niedługo jak wjadę na warsztat i uszczelnię swoj silniczek , bo już kapie .

    UUUU to wspolczuje kolego !!!!!!!!! mailem to samo i zrobilem niestety ,z ciekawosci jak to zrobisz zaloz post albo napisz mi na priva ile zaplaciles -chce porownac do mojego mechanika
    zeby uszczelnic tyl silnka trzeba wyjac skrzynie (a ta w 166 jest praktycznei nie mozliwa do wyjecia bez demontazu silnika -na sankach w dol,)jak juz ja wyjmiesz to sprawdzic trzeba odrazu sprzeglo bo poco placic dwa razy za to samo (prawie) (namiar na taniutkie orginalne valeo do 3,0 moge Ci dac do 2,5 bedzie tansze chyba)

    to chyba wszsytko-a pocenie sie nie jest normalne swiadczy o zuzytym simeringu walu korbowego przy kole dwumasowym pozdro i daj zanc jesli mozesz koniecznie

  9. #9
    adamek
    Gość

    Domyślnie

    szef
    właśnie też tak myślałem ale przy zakupie korka spytałem jeszcze o uszczelke, no i okazało się że orginał to miedziana podkładka z wtopioną wewnątrz gumową obwódką. Wiem co pisze bo sam wymieniałem nieszczęsny korek.
    pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Pokrywa 5 biegu w skrzyni puszcza we wszystkich autach które miały stłuczkę - trzeba ją zdemontować i przykręcić na "nowy" silikon. Co do oleju silnikowego to jak tam była tylko szklanka to wszystkie uszczelnienia są do wymiany - nie ma prawa nić cieknąc.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. [Brera] 2.4JTD wycieki oleju - rozpoznanie
    Utworzone przez adas.j w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-09-2021, 20:26
  2. Wycieki oleju (V6)...
    Utworzone przez kelpin w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 15:12
  3. [GTV] Jak uszczelnić wałek rozrządu (wycieki oleju)?
    Utworzone przez vonolof w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-07-2010, 21:53
  4. [166] Wycieki oleju
    Utworzone przez peep20 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 14:18
  5. Wycieki oleju w V6-tkach
    Utworzone przez Jurcio_8v w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2007, 21:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory