Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: nie odpala JTD

  1. #1
    artit
    Gość

    Domyślnie nie odpala JTD

    Objawy są następujące: zimny silnik najczęściej odpala bez problemów. Na ciepłym silniku niestety bardzo trudno go uruchomić. Jak auto zapali to jeździ bez problemów. Miesiąc temu mechanik zmienił mi filtr paliwa na Filtrona - bez odpowietrzania (twierdził że to auto nie wymaga takiego zabiegu). Przed wymianą filtra podczas jazdy odczułem kilka razy coś jakby "szarpnięcie". Jeszcze jedno: przy próbach uruchomienia na ciepłym silniku czasami próbuje "zaskoczyć". Po lekturze forum... czujnik położenia wału już wymieniłem. Diagnoza komputerowa dopiero w poniedziałek. Może ktoś miał podobny przypadek... i zaoszczędzi mi kłopotów z mechanikami ? pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc...

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar Yogi18256
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Auto
    Alfa romeo 156 JTD 01r
    Postów
    24

    Domyślnie

    Witam Kolego to temat rzeka ja miałem podobny problem a jakie błędy pokazuje ci komputer?
    poczytaj sobie ten temat http://www.forum.alfaholicy.org/156/...lad_p0190.html.
    Ostatnio edytowane przez Yogi18256 ; 11-11-2011 o 13:04

  3. #3
    artit
    Gość

    Domyślnie

    Dopiero w poniedziałek mam zamiar podpiąć Alfe pod komputer.. pytam wcześniej bo są różni mechanicy i zawsze lepiej wiedzieć wcześniej cokolwiek

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar bsq
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ~156sw~ 1,9jtd 2003r
    Postów
    345

    Domyślnie

    oprocz czujnika polozenia walu korbowego moze to byc rowniez czujnik faz rozrzadu. Oba czujniki wywalaja ten sam blad i sa bardzo czesto mylone.

    U mnie kazdy diagnozowal czujnik walu korbowego, a okazalo sie ze byl to czujnik rozrzadu.

  5. #5
    artit
    Gość

    Domyślnie

    jeśli możesz.. jakie koszty (zakup czujnika oraz mechanik) ? wiem już że chyba trzeba rozrząd demontować ? bardzo dziękuję za poprzednią poradę.. regulatorem zajmę się jutro jak dam radę... może to on jest przyczyną. sprawdzę też wtyczki oraz pompę paliwa.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar tomasz switala
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    piła
    Auto
    alfa 156 2,4jtd
    Postów
    1,175

    Domyślnie

    najprawdopodobniej bedziesz musial sciagac rozrzad wiec mozesz go odrazu wymienic

  7. #7
    artit
    Gość

    Domyślnie

    wymieniony rok temu po zakupie razem z pompą wody.. ale się go sprawdzi

  8. #8
    artit
    Gość

    Domyślnie

    Kody błędów: P0404, P0101, P0380, P1320, P0115, P0204 auto ma zaślepionego EGR-a oraz do wymiany świece żarowe. Jeśli ma ktoś jakiś pomysł będę wdzięczny...

  9. #9
    artit
    Gość

    Domyślnie

    tak dla innych.. przypominam objawy: bardzo często brak możliwości odpalenia na ciepłym silniku natomiast na zimnym wszystko ok (po odpaleniu auto jeździło normalnie, czasem delikatne "szarpnięcia" w trakcie jazdy oraz sporadyczne gaśnięcie motoru na luzie przy np: parkowaniu).. u mnie winny był czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Podobne wątki

  1. Nie odpala / odpala na 3 cylindry?
    Utworzone przez jashooligans w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 13:24
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 10:53
  3. 1,9 JTD nie odpala lub odpala pod dłuższym kręceniu
    Utworzone przez palchon w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 17:50
  4. Zimna odpala ciepla nie odpala nie slychac nawet rozrusznika
    Utworzone przez Chrzanek1994 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 21:55
  5. 156 JTD Nie odpala!!
    Utworzone przez raven80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory