Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Rekordowe spalanie oleju 4 l / 1000 km

  1. #1
    RedMax
    Gość

    Domyślnie Rekordowe spalanie oleju 4 l / 1000 km

    Witam od niedawna jestem "szczęśliwym" właścicielem Alfy 156 1.8 TS SW rocznik 2000 przebieg 180 000. Otóż tydzień temu w sobotę będąc na urlopie w Polsce kupiłem to auto a w niedzielę wracałem do Holandii ponieważ tutaj pracuję przed wyjazdem zrobiłem szybką wymianę oleju (Mobil 2000 10w40) po zajechaniu na miejsce z ciekawości sprawdziłem poziom oleju w silniku a tam pustki. Ilość oleju którego dolałem aby doprowadzić do poprzedniego poziomu to niecałe 4 litry!!!!! Dodam że niema żadnych wycieków auto nie kopci silnik cicho i równo pracuje , przyspieszenie też ok , spalanie paliwa przy prędkości 150-160 km/h około 10 litrów. Dzisiaj zdemontowałem gumę od dolotu powietrza przed przepustnicą a tam kałuże oleju cała przepustnica też zalana z tego co zauważyłem od środka guma mokra od momentu połączenia z odmą.W związku z tym chciałbym się spytać czy to silnik się kończy i wymaga remontu czy też może być to problem z odpowietrzeniem silnika i wyrzuca olej lub też coś innego. Pozdrawiam

  2. #2
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Zmień tego Mobila na Valvoline MaxLife 10W-40.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Ja jak bardzo nie cisnę to też mi potrafi tyle spalić "oleju"..


  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Też pomyślałem że chodzi o diesla.
    A tak na poważnie - jeśli w silniku zostało mniej niż litr oleju to mogło mu to poważnie zaszkodzić.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Zmiana oleju przy takim ubytku może jedynie polepszyć samopoczucie tego, który zarobi na jego sprzedaży... Podejrzewam, że olej został spalony podczas szybkiej autostradowej jazdy bo 4 litry nie ma prawa zniknąć nawet gdyby przez uszczelkę głowicy do układu chłodniczego uciekł. Sprawdź czy nie ma go w zbiorniczku wyrównawczym bo mogło być też tak, że część silnik spalił a reszta mogła pójść w płyn. Tyle, że to tylko gdybanie.

  6. #6
    RedMax
    Gość

    Domyślnie

    Witam sprawdzałem w zboirniczku wyrównawczym zero śladów oleju jedynie co znalazłem większy wyciek to ten w dolocie powietrza przed przepustnicą.
    Czy w tym silniku Alfy jest tylko jedna odma? ta u góry czy jest jeszcze jakieś inne odpowietrzenie skrzyni korbowej które może być zatkane.
    Dodam że przed moim kupnem auto dość długo stało w komisie około 6 miesięcy.
    Przed chwilą wróciłem z trasy około 300 km przed wyjazdem olej był uzupełniany (powyżej połowy w zakresie na bagnecie) teraz łapie jedynie koniec bagnetu już mi brakuje słów gdzie się podziewa ten olej,po otwatciu korka w silniku gdy pracuje niema jakiś wielkich przedmuchów czy aż tyle może wyrzucić przez odmę?

  7. #7
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    może być problem z odpowietrzeniem skrzyni korbowej + przedmuchy na pierścieniach miałem lancie dedre hf turbo integrale i jadac w trasie z predkościami powyżej 200 km/h na początku był tam olej mobil 1 10w40 potrafil spalić duże ilości nawet 1l na 1000 km po zmianie na valvoline 10w40 ubytek oleju znacznie spadl na 7 tys km bo co tyle wymienialem ok 1 l, a po zmianie na 10w60 to juz bajka była
    powąchaj olej czy czy nie smierdzi przepaleniem i jaki ma kolor, na zapalonym motorze odkreć wlew oleju przyłuż dłoń i zobacz czy nie ma znacznych przedmuchów.

  8. #8
    RedMax
    Gość

    Domyślnie

    Olej cały czas świeżutki jest nie przepalony przy takich ubytkach na bierząco dolewam.
    Czy jest jeszcze inne odpowietrzenie oprócz tego które w chodzi w dolot powietrza które może być niedrożne?
    Ostatnio edytowane przez RedMax ; 13-11-2011 o 13:52

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ten silnik jest raczej do remontu - ma duże przedmuchy do skrzyni korbowej, to nie ma się co dziwić, że wywala olej odmą, aż do przepustnicy.

  10. #10
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    To pewnie sprzedawca musiał sie ucieszyc z faktu sprzedaży...

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTS spalanie oleju
    Utworzone przez Dejvvv w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 22:51
  2. Spalanie oleju w 156 1.8 T.S.
    Utworzone przez monomach w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 19:59
  3. Spalanie OLEJU!
    Utworzone przez Piotrek156Sw w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 11:09
  4. [MiTo] Dotarcie - co myślicie o wymianie oleju co 1000-2000 km?
    Utworzone przez szczurek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 01:25
  5. spalanie oleju :/
    Utworzone przez JaGGeR w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-06-2007, 06:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory