Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Kilka POWAŻNYCH problemów z ALFA 156 1.9 JTD ... Jakie koszty ? Pilne

  1. #1
    matijan11
    Gość

    Domyślnie Kilka POWAŻNYCH problemów z ALFA 156 1.9 JTD ... Jakie koszty ? Pilne

    Witam wszystkich miłośników tych pięknych włoski samochodów.

    Jestem posiadaczem Alfy Romeo 156 1.9 JTD 105 KM od niedawna. Przesiadłem się z Hondy Civic 6 generacji i jestem trochę zawiedziony awaryjnością tego auta ..... Mam nadzieje że tutaj znajde odpowiedzi które mi pomogą

    1. Od kąd ją kupiłem na desce rozdzielczej zapalała się czasami ta czerwona wskazówka wtrysk, marchewa jak zwał tak zwał, jednak nic się nie działo poważnego auto jechało normalnie nie czuć było nic niepokojącego więc pomyślałem, że to jakiś czujnik i jeździłem tak. Po pewnym zauważyłem żę owa kontrolka zaczyna zapalac się gdy jadę dłuższy czas na jednych obrotach lub gwałtownie przyspieszam oraz , gdy zapali się kontrolka auto traci na mocy może nie dużo ale traci dodatkowo potrafi samo przyspieszać i zwalniać a to już ani zabawne ani bezpieczne nie jest .... Więc w trybie natychmiastowym udałem się do ,,znawców'' którzy podpieli mi ją pod komputer pokazal sie komunikat,, zbyt niskie ciśnienie paliwa na listwie wysokiego ciśnienia '' . Mechanik stwierdził że ,,leje'' któryś wtrysk . Więc kupiłem dwa używane żeby jeden był na zapas na gwarancji niestety nie stać mnie żebym kupił nowe wtryski .Po wymianie był spokój jakieś 2 dni później t samo ... Już nie mam sił . Może miał ktoś podobny problem ?? Wie jak go rozwiązać ??

    2. Auto dziwnie zachowuje się przt 1500 obrotów . Jest głośno oraz przez auto przechodzą duże drgania jak są mniejsze albo większe obroty jest normalnie tylko w tym zakresie obrotów .

    3. Problem z biegami . Jest to strasznie irytujące ... Bardzo cięzko jest wrzucić pierwszy bieg , rzadko jest tak aby mógł go wrzucić za pierwszym razem , zazwyczaj muszę wrzucić trzeci później czwarty i dopiero pierwszy... Jest strasznie uciążliwe chodźby przy ruszaniu ze swiateł gdzie muszę się przygotować o wiele wcześniej, ponadto bardzo ciężko wyczuć 5 bieg . Jest on blisko 3 a wajcha idzie o wiele dalej przez co nie mogę go często wyczuć . Czy ktoś ma podobnie ?? Są na to jakieś sposoby ?? Czy po prostu w tych modelach trzeba się do tego przyzwyczaic ??

    4. Dziwna praca silnika na biegu jałowym . Słychać tak jakby coś piszczało nie jest to głośne i nie zdaża się często ale teraz jak włącze silnik i odśnieżam auto zdaża się to i martwi mnie ten dźwięk .

    5. Auto ciężko odpala!! Aby odpalić aute teraz jak jest zimno muszę dodawać gazu jeżeli tego nie zrobię, auto odpali ale silnik chodzi nie równo .


    BARDZO PROSZĘ O POMOC . POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    napisz skąd jesteś i poszukaj na lokalnym forum jakiegoś spota bo tam się zbierają głównie ludzie którzy dużo przeszli z alfami podjedź a oni ci wszystko powiedzą.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  3. #3
    matijan11
    Gość

    Domyślnie

    Jestem z Wałbrzycha . Chyba jednak opowieści o awaryjności tych aut to nie mity ....

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pytlar
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Prabuty
    Auto
    AUDI S8 D2
    Postów
    148

    Domyślnie

    za ile kupiłeś tą alfe?? bo raczej dużo to ona nie kosztowała
    3 - albo docisk siada, albo problem z wysprzęglikiem. Nie wysprzęgla do końca i dlatego problem z wrzucaniem i wyrzucaniem biegów.
    4 - albo jakaś rolka, albo napinacz, coś przy pasku klinowym zapewne.
    5 - świece żarowe i filtr paliwa pierw wymienić.

    Cytat Napisał matijan11 Zobacz post
    Jestem z Wałbrzycha . Chyba jednak opowieści o awaryjności tych aut to nie mity ....
    każdy samochód jak jest zarżnięty to jest awaryjny...
    Ostatnio edytowane przez pytlar ; 21-01-2013 o 23:16

  5. #5
    matijan11
    Gość

    Domyślnie

    Wymieniony w zeszłym tygodniu filtr paliwa oraz powietrza.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Kolego nie chce być nie miły ,bo nie w tym mój interes ani nie wiem ile dałeś za nią ,ale jak kupiłeś za grosze to sie nie dziw że teraz są problemy,te auta nie wybaczaja zaniedbań,minimum zainteresowania podstawowymi sprawami eksploatacyjnymi i jest to bezawaryjna jednostka,co do wtrysku paloacego sie ,wiem że może to dużo nie pomoże jeżeli jest do wymiany ale nóż widelec ,kup millersa eco max diesel szot i wlej całego do baku na 30-40 litrów on albo jakiś lm,ja polecam millersa bo działa,co do odpalania ,jaki masz aku

  7. #7
    matijan11
    Gość

    Domyślnie

    Wporządku przepraszam za stwierdzeni, bo widzę że Was uraziłem a takiego zamiaru nie miałem po prostu porównuje jedno do drugiego . Auto zamieniłem bez dopłat za moje wcześniejsze auto wymienioną już honde civic. Autem jeździła kobieta ale było dla niej za duże mam udokumentowane wszystkie wymiany przebieg i reszte .... Nie chciałem być nie miły po prostu szukam pomocy , niestety mechanicy na widok Alfy nie mają jakieś specialnej ani przyjaznej ani usmiechniętej miny i raczej jak już się za nią wezmą to od niechcenia .

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    Więc problemy nr 1 i 5 mogą być powiązane, być może masz padnięty regulator ciśnienia paliwa i pokazuje złe wartości przez co Ci ciężko pali(za niskie ciśnienie do otwarcia wtryskiwaczy, musi być 300 bar), tak samo z drganiami w okolicach 1500 obr/min. Trzeba porobić logi i wstawić tutaj, żeby zobaczyli czy jest w porządku. Zapalona marchewa może tyczyć wielu rzeczy, układu zasilania, czujnik temperatury itd. Na kompie był błąd tylko za niskiego ciśnienia paliwa?

    Na próbę odepnij przepływomierz i zobacz czy któryś z objawów ustąpi.

  9. #9
    matijan11
    Gość

    Domyślnie

    Akumulat jest od lata BOSCHA .

    - - - Updated - - -

    Tak po podpięciu pod komputer i odpaleniu pokazał się tylko ten jeden bład .

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    pisząc układ zasilania miałem na myśli układ zasilania paliwem, nie sprecyzowałem swojej wypowiedzi.

    Zobacz czy zawór EGR pracuje poprawnie, a najlepiej to go zaślep jak masz JTD 105 KM. Zobacz też czujnik ciśnienia doładowania w kolektorze dolotowym, mniej więcej na ukos od filtra paliwa.

    Popraw też wszystkie wtyczki i zobacz czy nie są zaśniedziałe czy coś, czasem z takiej pierdoły robi się nie mały cyrk Posprawdzaj czy przekaźniki koło akumulatora dobrze "siedzą" i nie mają zaśniedziałych nóżek

Podobne wątki

  1. Alfa 156 kilka poważnych problemów, pomocy !
    Utworzone przez igor25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 21:07
  2. Problemów kilka - Alfa 147 2002 1.6 TS 105km
    Utworzone przez Fr4cTiv0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 12:28
  3. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  4. Alfa 156 1.6V TS - nowy nabytek - kilka problemów...
    Utworzone przez LaPointe w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 11:22
  5. Kilka problemów z Alfa 146
    Utworzone przez Carissa w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-11-2007, 18:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory