Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 2,4 JTD- pisk, świergot z prawej strony silnika po wcisnieciu sprzegla

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar E2200_V12
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    GD/WLKP
    Auto
    156 JTD & W140 V12
    Postów
    65

    Domyślnie 2,4 JTD- pisk, świergot z prawej strony silnika po wcisnieciu sprzegla

    Witajcie koledzy. Posiadam 156 z silnikiem 2,4 JTD z roku 1999 , auto pokochałem i jestem świadomy tego , że nowka z salonu to to nie jest i idealne byc poprostu nie może po tylu latach , jednak mam pytanie.
    Wczoraj na biegu jalowym, zaczelo cos swiergotac z prawej str silnika- tam gdzie kolo pasowe.
    Oczywiscie staralem sie zanim zaooze temat poszperac w archiwum AH jednak nie znalazlem tematu z podobnymi objawami.
    Poniewaz swiergot ten jest nierownomierny i po ruszeniu z miejsca ustaje.
    Co ciekawe pojawia sie on po wcisnieciu pedalu sprzęgła , ORAZ PRZY JEZDZIE PO RONDZIE jak auto przechyli sie na prawa strone. Myslalem ze to altek ,jednak troche to dziwne. Napewno nie jest to pisk jaki wydaje piszczący pasek, tylko taki świergot . Zagladalem pod maske i zauwazylem, że altek nie ma sprzęgła - to podobno kazddy 2,4 10V go nie posiada wiec to nie sprzeglo. Macie koledzy jakies pomysly? altek firmy magnetic marelli chyba 100A.
    przepraszam za brak skladni, niestety pisze z telefonu. PS za pomoc beda dawane punkty repo, za każda myśl Auto mam od niedawna przebieg to 389 000 km.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 10v 150km 2003r
    Postów
    395

    Domyślnie

    Pasek wielorowkowy równo chodzi? nie ma na nim bicia ?
    Możliwe ze napinacz paska pada albo koło pasowe które prawdopodobnie jest wulkanizowane.

    Co do tego ze pojawia się to po wciśnięciu sprzęgła, może zaczynają się z nim problemy i łapie bieg, drgania przenosi na wielorowkowy.
    Kierownica dobrze działa ?
    Co do jazdy po rondach to nie mam pojęcia, pewnie wynika to z którego z powyższych problemów.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar MrCryway
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 156 2,4 JTD
    Postów
    166

    Domyślnie

    Sprawdź napięcie paska Micro-V. W tych modelach to standard. Tu masz tutorial: http://www.forum.alfaholicy.org/zrob..._4_td_jtd.html

    Jeśli napięcie paska jest ok, to może być zmęczone już koło pasowe.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar E2200_V12
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    GD/WLKP
    Auto
    156 JTD & W140 V12
    Postów
    65

    Domyślnie

    pasek mikro nowy mam, rolka napinacza nowa. kierownica nie lata, kolo pasowe chyba nowe bo jest bardzo czyste . Pasek nie skacze - bylem oglądać . Dzwiek jakby z altka leci. Ewidentnie z tylu silnika od str pasazera. Popsikalem wd40 za rolke w altku w i na chwile cisza. hmmmmm. Jednak na rondzie jak jade w lewo na łuku to swiergot jest cały czas. jak z kolei jade prosto to jest cisza i dopiero jak wciasne sprzeglo slychac nieregularny swiergot. Zauwazylem tez ze poduszka silnika wta z przodu "przy lampie" od str pasażera jakaś taka miękka sie wydaje. Silnik tak jakby sie tam bujał i może silnik na rondzie sie za bardzo przechyla na prawo i dlatego pasek świergocze. Ta poduszka powinna chyba dosc sztywno trzymac silnik a ja ręką moge bujac silnikiem i widze , ze jakos dziwnie ta poducha dziala. Chyba ze tak powinno byc...

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar MrCryway
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 156 2,4 JTD
    Postów
    166

    Domyślnie

    Sprawdzałeś czy pasek jest prawidłowo naciągnięty wg tutoriala, którego Ci podesłałem? Koło pasowe jak jest czyste, nie znaczy, że jest nowe i sprawne.

Podobne wątki

  1. [159] Dziwny dźwięk z komory silnika z prawej strony
    Utworzone przez kalma w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-06-2017, 08:54
  2. Terkotanie przy delikatnym wcisnieciu sprzegla
    Utworzone przez Whiplash w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 16:03
  3. Stukanie z prawej strony silnika przy skręceniu kół.
    Utworzone przez Romuald w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 08:18
  4. Piszczenie po wcisnieciu sprzegla
    Utworzone przez sylwek2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 07:51
  5. Coś wali z prawej strony
    Utworzone przez MARIN w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 14:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory