Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: LPG z 2002 r. nie wbite w dowód, ale ze wszystkimi papierami

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar marian666666
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    166 2.5 V6
    Postów
    242

    Domyślnie LPG z 2002 r. nie wbite w dowód, ale ze wszystkimi papierami

    Witam. Jako że kupiłem sobie Alfę 166 , to mam w niej instalację LPG. Butla to Stako z oznaczeniem E20. w 2012 r. skonczyła się homologacja na 10 lat. Poprzedni właściciel zatem zrobił tak, że w dowodzie rejestracyjnym nie wbił LPG (no bo kupił samochód rok temu kiedy homologacja juz sie skonczyła).

    Teraz mam pytanie. Podobno żeby wbić w Wydziale Komunikacyjnym LPG to z tego co wiem, ale mogę się mylić, potrzeba:

    - dokument montażu w jakimś zakładzie (posiadam, choć z 2002 r.)
    - papierku homologacji butli (chyba nie dla innych podzespołów)

    czy jeżeli przedłużę homologację butli w Transportowym Dozorze Technicznym na kolejne 5-10 lat (nieważne ile, ale otrzymam papierki homologacji) oraz przedstawię ten dokument instalacji z 2002 roku , to w Wydziale Komunikacyjnym wbiją mi z powrotem LPG do dowodu ?

    pozdrawiam

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,470

    Domyślnie

    Cytat Napisał marian666666 Zobacz post
    - papierku homologacji butli (chyba nie dla innych podzespołów)
    Dla innych podzespołów też
    Tzn. Powinieneś mieć taki druk gdzie wymieniane są elementy główne instalacji i podane są tam numery homologacji.
    Ale tylko butla ma okresowe dopuszczenia
    Czyli rozumiem ,ze pierwotnie LPG było wbite w dowód tak?
    A w czerwonej książeczce jest wbite?


    Cytat Napisał marian666666 Zobacz post
    to w Wydziale Komunikacyjnym wbiją mi z powrotem LPG do dowodu ?
    Spróbuj ale niezbadane są wyroki urzędników w tym kraju.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 30-09-2013 o 08:01
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar marian666666
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    166 2.5 V6
    Postów
    242

    Domyślnie

    dzieki za odp.

    W Karcie Pojazdu czyli czerwona książeczka jest tak:

    Gaz LPG mont. 2002.10.08 , pod pieczątką jest data 2011.08.08

    a pod tym, w kolejnej rubryczce:

    wykreślono adnotację GAZ-LPG , pod pieczątką jest data 2013.07.29



    jeżeli chodzi o dukumenty to z tego co widzę nie mam faktury, ale mam:

    - Poświadczenie wykonania i zabadania zbiornika gazu .... - czyli to jest chyba homologacja na butlę (pisze że 10 lat), jest to dokument ze znaczkiem Stako

    - Wyciąg Świadectwa Homologacji - wymienione wszystkie elementy instalacji

    - Karta gwarancyjna instalacji gazowej / Karta gwarancyjna montażu instalacji gazowej - jest tutaj
    data montażu czyli ten 2002 rok, pieczątka, podpis

    ogólnie mówiąc wszędzie są pieczątki

    co teraz zrobić ?
    Ostatnio edytowane przez marian666666 ; 30-09-2013 o 08:54

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar marian666666
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    166 2.5 V6
    Postów
    242

    Domyślnie

    mam problem z moim lpg

    zakręciłem pokrętłem zawór na elektrozaworze po to, żeby odpiąć jednen wąż gumowy
    który przeszkadzał w wymienieniu filtra powietrza
    w między czasie po zakręceniu wypaliłem całe LPG pozostałe w przewodach

    gdy już wszystko ponownie poskręcałem, otworzyłem elektrozawór (jest to Tomasetto),
    no i gdy przełączy na LPG to silnik gaśnie ... spróbowałem w trasie rozchulać, ale nic nie dało ... postukałem trochę młotkiem w elektrozawór (podobno pomaga) nic nie dało .. pojechałem na stację żeby dotankować (choć i tak było połowę zbiornika) i dalej gaśnie

    tak jakby z butli nie dochodził gaz do silnika, tak jakby po zakręceniu coś się zawiesiło .. może pływak ?

    a może podczas wymiany filtra powietrza coś uszkodziłem, nie podłączyłem ? w każdym razie nigdzie nie czuć gazu

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Odnośnie tej instalacji.
    Generalnie ktoś założył gaz a potem go z jakiś powodów wykreślił. A że w karcie pojazdu jest wykreślony to nowy dowód nie mógł już otrzymać wpisu. Również Ty teraz go nie uzyskasz. Tak jak piotrix pisze. Potrzebujesz aktualną homologację na butlę (nowa albo badanie) oraz listę zamontowanych homologowanych części. Jak te dwie sprawy będziesz miał to może się uda coś wykombinować. Może ponieważ prawnie to instalacji gazowej raz wykreślonej nie da się "reaktywować". Ponieważ musiałby przejść od nowa wszystkie badania a to jest równoważne z wymianą wszystkiego. Po prostu nikt nie weźmie odpowiedzialności za to co tam masz.

    A z tym gaśnięciem to pewnie masz już tak starą tą butlę i zawór że się spieprzył. Może i zaworem kręcisz ale pewnie się nie otwiera. To raz. Drugi wariant to uszkodziłeś kable na cewce zaworu. Sprawdź czy w ogóle klika. A potem sprawdź czy w ogóle gaz dociera do reduktora i przewodów elastycznych. Odpal, przełącz na gaz. Jak zawór kliknie to puścił gaz w rury. Gasisz samochód i odkręcasz powoli gdzieś przewody w komorze silnika. ZObaczysz czy w ogóle tam dotarł jakikolwiek gaz. Jak tak to masz problem pod maską. Jak nie to w bagażniku.
    Proste, idziesz po sznurku do kłębka. Instalacja gazowa jest prosta jak budowa cepa.

    P.S. Ta Twoja alfa to nie czasem ta okazyjna do której nie masz zamiaru dokładać????

    Poza tym powinieneś założyć nowy temat z tym problemem a nie gadać o naprawianiu w tym temacie.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar marian666666
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    166 2.5 V6
    Postów
    242

    Domyślnie

    OK, w Lancii mam instalację BRC i mam zamiar przenieść butlę z elektrozaworem i już dzwoniłem do zakładu lpg, mówią mi, że legalizacja instalacji na podstawie butli z homologacją będzie kosztować około 300 zł ... zakłady lpg robią to bez problemu, więc wbicie w dowód nie problem

    co do niedziałania mojego lpg, faktycznie jak się przełączał to słyszałem jakieś cyknięcie - może to cyknięcie było z butli - w sumie nie wiem - a teraz chyba faktycznie nie cyka, ale to jeszcze sprawdzę - rozumiem, że otworzyć bagażnik i nasłuchiwać.. powinno być wyraźne pyknięcie
    Ostatnio edytowane przez marian666666 ; 03-10-2013 o 18:35

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał marian666666 Zobacz post
    legalizacja instalacji na podstawie butli z homologacją będzie kosztować około 300 zł ... zakłady lpg robią to bez problemu, więc wbicie w dowód nie problem
    To super. Widać odważni goście



    Cytat Napisał marian666666 Zobacz post
    rozumiem, że otworzyć bagażnik i nasłuchiwać.. powinno być wyraźne pyknięcie
    Dokładnie.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar marian666666
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    166 2.5 V6
    Postów
    242

    Domyślnie

    to jest tak, że jak dokręcałem tą śrubkę co zamyka butlę, to szła ciężko, więc strzypcami to robiłem

    czyli usterka jest najprawdopodobniej w elektrozaworze i należy go odkręcić od butli i naprawić, bądź wymienić ?

    w sumie, to chyba to, ale może ewentualnie być coś z zasilaniem przy elektrozaworze, może jak robiłem na przodzie pod maską to coś ruszyłem i nie dochodzi prąd do elektrozaworu ... hmmm .. czyli też możnaby jakoś - nie wiem jak - zmierzyć czy w kablach jest napięcie ... chyba dobrze myśle

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Przecież napisałem wyraźnie.
    Jak cyka to dostaje prąd uszkodzony jest zawór. Uszkodziłeś kręcąc na siłę.
    Jak nie cyka to nie dostaje prądu. Może urwałeś albo nadszarpnąłeś kable przy kręceniu. Sprawdzasz, potem miernik w łapki i lecisz.
    No na prawdę nie widzę w tym nic trudnego. Nie ma co mędrkować tylko szoruj do auta i sprawdzaj.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar marian666666
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    166 2.5 V6
    Postów
    242

    Domyślnie

    takie pytanie dodatkowe: co to jest co zaznaczyłem pytajnikiem ? - zaznaczyłem także reduktor


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3a.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	95.8 KB
ID:	110261

    jeżeli dobrze rozumie, jest to elektrozawór przy reduktorze, w którym jest lotne lpg i wymienia się w nim filtr lotny
    tylko nie wiem dlaczego u mnie jest srebrny a na zdjęciu z internetu
    jest złotawy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mini3_1474_2.jpg
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	148.6 KB
ID:	110265
    Ostatnio edytowane przez marian666666 ; 04-10-2013 o 07:40

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 12:16
  2. problem z pozycjami wszystkimi
    Utworzone przez konrad alfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 22:24
  3. Tu sie witam ze wszystkimi.
    Utworzone przez Maksy w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 17:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory