Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Na co zwrócić uwagę kupując AR 156

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    AR 156 1,9 JTD
    Postów
    26

    Domyślnie Na co zwrócić uwagę kupując AR 156

    Witam,
    Jestem na forum nowy i potrzebuje kilku porad dotyczących kupna 156. Generalnie chodzi mi o sprawy dla Was oczywiste jako posiadaczy tego auta.
    Mam zamiar nabyć 156 z silnikiem 1,9 jtd, 2,4 jtd lub 2.0 z gazem (zwykłą, nie TS) z rocznika do 2002r.
    I teraz pytanie, na co mam szczególnie zwracać uwagę podczas oględzin? Można pominąć sprawy oczywiste dotyczące badań organoleptycznych karoserii i przerw między elementami.
    W jaki sposób mogę upewnić się że np. dwumas zasługuje na wymianę? Czy drżenia są mocno wyczuwalne w środku? Jak mają wyglądać obroty biegu jałowego? Na jakim poziomie oscylują? Niby sprawa oczywista ale wole się upewnić że wszystko będzie ok. Jak wygląda praca dobrze wyregulowanego sprzęgła? I ile czasu zajmie silnikowi nagrzanie go do 90st podczas normalnej jazdy?
    Pominąłem wiele spraw i pytań, ale Wy możecie je nadmienić (jeżeli znajdziecie oczywiście odrobinę czasu )z uwzględnieniem tych bardziej problematycznych czy droższych w naprawach.

    Dziękuję z góry każdemu kto dołoży coś od siebie ;P
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Nie ma "zwykłej nie TS" benzyny w 156. Najlepsza rada jest taka: nie skupiaj się jak co drugi tutaj na wklejaniu dwóch linków do otomoto codziennie z pytaniem "co sądzisz", a przejedź się po okolicy do wszystkich ogłoszeń z 156, szczególnie jeżeli wiadomo że to trup - najlepiej wtedy zobaczysz jak nie powinien wyglądać zdrowy samochód i będziesz miał dobrą perspektywę do oglądania tych dobrych. Nie wpisałeś skąd jesteś - dobrze jest wybrać się na lokalnego spota (szczegóły w działach regionalnych) żeby pogadać, wtedy najłatwiej pokazać na samochodzie co jest co.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    Od siebie dodam tyle: jeśli ma być gaz to tylko silnik Twin Spark ponieważ JTS się do LPG nie nadaje a innych silników benzynowych nie było. Alfy z gazem bym nie kupił chyba (wyjątek okazja z świeżym gazem np. rocznym) zdecydowanie lepiej kupić taniej bez gazu i samemu zagazować koszt ok 2.3 tyś i masz na jakieś 50 tys km spokój z instalacją. Zwróć uwagę na blacharkę zwłaszcza od spodu progi podłoga bo korozja lubi je i być przygotowany że po zakupie włożysz na pewno ponad tysiąc np. wymiana rozrządu, wariatora, w dieslu koła dwumasowe, egr, turbina oraz dotyczy obu wersji wahaczy gum. stabilziatora to są normalne rzeczy które się zużywają do tego jakieś usterki które zapewne będą w aucie które ma 12 lat. Niezależnie od tego jaki silnik wybierzesz podłącz komputer do auta sprawdzisz chociaż błędy oraz przebieg z komputera auta koszt kabla to 50zł program sciągasz z netu Fiatecuscan lub Multiecuscan
    Ostatnio edytowane przez EGONZGIERZ ; 23-05-2014 o 14:39
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał EGONZGIERZ Zobacz post
    Od siebie dodam tyle: jeśli ma być gaz to tylko silnik Twin Spark ponieważ JTS się do LPG nie nadaje a innych silników benzynowych nie było.
    A jednak byly jeszcze inne silniki benzynowe i gaz do nich tez ludzie maja powsadzany








  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa - WJ
    Auto
    Civic VI gen Z2+B7
    Postów
    17

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/pora...up_porady.html

    proponuje przeczytać te 17 stron
    Ostatnio edytowane przez Mucha ; 23-05-2014 o 16:05

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    A jednak byly jeszcze inne silniki benzynowe i gaz do nich tez ludzie maja powsadzany
    Zapomniałem o V6 aczkolwiek kolega pisał o 2.0
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

Podobne wątki

  1. Zakup 147 - na co zwrócić uwagę?
    Utworzone przez Szagi w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 21:16
  2. 156 2.5 na co zwrócić uwagę kupując skrzynie biegów
    Utworzone przez ceber127 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 17:05
  3. Zakup 147- na co zwrócić uwagę ?
    Utworzone przez gumatrabi w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 14:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory