Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Kontrola trakcji

  1. #1
    Puchaczo
    Gość

    Domyślnie Kontrola trakcji

    Panowie, gdzie w Alfie jest jakiś guzik od włączenia kontroli trakcji? Mam dość fajne wyposażenia a nie widzę tu takiego przycisku a dziś na deszczu koła buksowały tak, że hej - nie dało się dodać gazu. Podczas buksowania kół nie zaświeciła się kontrolka kontroli trakcji. Czy może po prostu nie ma tak ważnej rzeczy w wyposażeniu?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16V 150KM SPORTWAGON
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puchaczo Zobacz post
    Panowie, gdzie w Alfie jest jakiś guzik od włączenia kontroli trakcji? Mam dość fajne wyposażenia a nie widzę tu takiego przycisku a dziś na deszczu koła buksowały tak, że hej - nie dało się dodać gazu. Podczas buksowania kół nie zaświeciła się kontrolka kontroli trakcji. Czy może po prostu nie ma tak ważnej rzeczy w wyposażeniu?
    Kontrola trakcji kolego to masz ASR . Musisz nacisnąć i będziesz miał ASR off czyli wyłączone a ASR ON to włączone . Miedzy podłokietnikiem a lewarkiem zmiany biegów masz

    Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Kontrola trakcji, jeśli jest sprawna, włącza się po każdym odpaleniu silnika sama. Jeśli się nie mylę, to wszystkie 159 są w nią wyposażone. Aczkolwiek nie jest zbyt natarczywa i też się poza zimą zastanawiałem czy działa. Co innego VDC (ESP), to wcina się dosyć szybko.

    Systemy można wyłączyć przyciskiem obok "awaryjek". Jeśli masz cały czas podświetlony, to "wiedz, że coś się dzieje!" - znaczy nie działa.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Jeżeli wciśniesz krótko wcześniej wspomniany przycisk to wyłączy się tylko kontrola trakcji... jeżeli chcesz wyłączyć jeszcze stabilizacje toru jazdy to trzeba wcisnąć ten sam guzik dłużej aż wyświetli się kolejny komunikat na wyświetlaczu między zegarami-> dopiero wtedy elektronika przestanie się mieszać w jazdę i w razie poślizgu auto leci "jak szmata".
    Nie da się jednak wyłączyć ABSu, czyli system blokowania kół podczas hamowania. To można zrobić tylko "brutalnie" wyciągając bezpiecznik, ale wtedy murowany błąd... i bezpiecznik wyłącza automatycznie cały system włącznie z kontrolą trakcji i stabilizacją toru jazdy.
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 07-08-2017 o 11:04
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puchaczo Zobacz post
    Panowie, gdzie w Alfie jest jakiś guzik od włączenia kontroli trakcji? Mam dość fajne wyposażenia a nie widzę tu takiego przycisku a dziś na deszczu koła buksowały tak, że hej - nie dało się dodać gazu. Podczas buksowania kół nie zaświeciła się kontrolka kontroli trakcji. Czy może po prostu nie ma tak ważnej rzeczy w wyposażeniu?
    Masz diesla po chip tuningu? Jakie opony?
    Miałem założone chińczyki w JTS-ie z bieżnikiem ok 5 mm i zerwanie przyczepności na mokrym nie było niczym nadzwyczajnym.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    Jest sposób na wyłączenie ABS-u w 159 i nie taki drastyczny jak wyciągnięcie bezpiecznika ale jest to jak najbardziej możliwe. Kto zimą szalał mocno na ręcznym pewnie wie że jest to możliwe

  7. #7
    Puchaczo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Masz diesla po chip tuningu? Jakie opony?
    Miałem założone chińczyki w JTS-ie z bieżnikiem ok 5 mm i zerwanie przyczepności na mokrym nie było niczym nadzwyczajnym.

    Tak, jest po programie na 184 KM
    Opony bieżniczki nowe 235/50, ale na starych ładnych oponach było to samo.
    U mnie w takim razie ta kontrola trakcji w ogóle nie działa, przecież zawsze jak się włącza powinna chyba migać kontrolka na liczniku?

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post

    Systemy można wyłączyć przyciskiem obok "awaryjek". Jeśli masz cały czas podświetlony, to "wiedz, że coś się dzieje!" - znaczy nie działa.
    Nie jest podświetlony, podświetla się jak go nacisnę.
    Ostatnio edytowane przez Puchaczo ; 07-08-2017 o 12:53

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Masz diesla po chip tuningu? Jakie opony?
    Nie trzeba chip-tuningu. Jeździłem 1.6 HDI 90 KM i 2.0 DTI 101 KM. Oba buksowały nawet na trójce po gwałtownym wciśnięciu gazu, jeśli jezdnia była mokra. Dużo zależy od opon (nie muszą być stare i zużyte - wystarczy kiepskie odprowadzanie wody) i od typu nawierzchni.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    U mnie też na mokrym auto mieli kołami... i też nie ma kontrolki.
    Za to na śniegu już nie mieli i praktycznie kontrolka nie gaśnie

    Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego ASR nie działa na asfalcie... też mnie to wkurza bo jak tylko troszkę popada to szybsze ruszenie spod świateł to jakiś dramat jest.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    U mnie w 2,4 działa na mokrym, choć oczywiście nie wyrabia i tak mieli kołami ale kontrolka mruga i widać że ingeruje system. Jak wyłącze to wtedy dopiero masakra na mokrym.

Podobne wątki

  1. [159] Kontrola trakcji problem...
    Utworzone przez Glowcio24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 21:16
  2. [159] Kontrola trakcji
    Utworzone przez KuASY w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-05-2014, 21:16
  3. Problem z abs i kontrola trakcji
    Utworzone przez Adi169 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 17:06
  4. Kontrola trakcji (VDC)
    Utworzone przez molek w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 08:34
  5. [166] kontrola trakcji
    Utworzone przez ED w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-04-2008, 14:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory