Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Brak ogrzewania - Termostat? czy czujnik termostatu?

  1. #1
    bartekcivic
    Gość

    Domyślnie Brak ogrzewania - Termostat? czy czujnik termostatu?

    Witam drodzy forumowicze:-) Jestem tu od niedawna. Moją Bellę(2.0ts) zakupiłem 3 miesiące temu i od początku miałem problem z imobilaiserem. Tj czesto sie zdarzalo ze po przekreceniu kluczyka imobilaiser sie nie wylaczal(kluczyk z napisem "code" nie gasł. Wyczułem ze gdy tak się zdarza to zeby wrocic do normalnosci nalezy na pare sekun rozlaczyc jedną klemę od akumulatora i imobilaiser zacyna chodzic ok. Dzis rano mialem znow ten problem tyle ze po 10 rozlaczeniach aku, napis "code wciaz się zaswiecał na stale. po godzinie kombinowania w koncu sie udalo, tyle ze przestalo dzialac mi ogrzewanie. Wczoraj wieczorem grzal jeszcze idealnie a dzis leci tylko zimne powietrze. Dodam ze temperatura podnosi mi sie nieznacznie ponad zero nawet jak silnik jest rozgrzany.Ale tak bylo od poczatku jak kupilem moja Bellę i ładnie grzał mimo wszystko. Czy od grzebania przy klemach i rozłanczania ciaglego akumulatora moglem cos pokickac w termostacie czy jego czujniku>? Z góry dzieki za jakiekolwiek rady:-)

  2. #2
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Co do ogrzewania nie wiem co się mogło stać, co do "code"...poczytaj np. tutaj..http://www.forum.alfaholicy.org/156/...olka_code.html
    po przemyśleniu.....być może "zwariowały" Ci klapki sterujące nawiewem, nie pamiętam sekwencji zerowania klapek, ale myślę, że ktoś z kolegów zaraz Ci napisze jak to zrobić.

    Dobra znalazłem...."odłączyć akumulator , wszystkie pokrętła w sterowniku max w lewo, pokrętło od nadmuchu na pozycje 1.
    zakładasz klemę , włączasz zapłon , czekasz, aż się klapy ustawią
    i po restarcie"
    Ostatnio edytowane przez JFC ; 16-09-2011 o 14:53

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Obi.Wan
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    AR 156 1.8TS
    Postów
    319

    Domyślnie

    Jak temperatura ci się wcale nie podnosi to termostat ale przy dodatnich temperaturach powinien dobić minimum do 75 po dłuższej przejażdżce, więc sprawdziłbym może najpierw czujnik temp.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Zanim coś zaczniesz wymieniać to zrób prosty test po uruchomieniu zimnego silnika sprawdzaj ręką temperaturę węży idących do chłodnicy - jeśli rozgrzewają się stopniowo to masz na 100% termostat do wymiany, a wymienia się go i tak razem z czujnikiem.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    bartekcivic
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi:-) JFC miał dobry pomysl z tym restartem i odlaczeniem akumulatora. Ogrzewanie momentalnie zaczelo działac. WIelkie dzięki. Problem mam jednak nadal z imobilaiserem. Napis code jak proboje odpalic z samego rana wogole nie znika. Mam wrazenie ze ma wplyw na to temperatura na dworze. Po 10-15 probach i odlaczaniu akumuatora czasami code zniknie i odpale auto. Dzis rozkrecalem stacyjnke(tak na szybko) ale odkrecilem tylko dolna czesc obudowy, czy zeby zdjac górną czesc(nad kierownica) musze odkrecic kierownice? i gdzie dokladnie znajduje sie ta antena od imo ?zapewne musze odkrecic ta gorna pokrywe?czi kabel od anteny to ten gruszby- zółty?

Podobne wątki

  1. [MiTo] Brak oświetlenia w bagażniku oraz brak ogrzewania tylnej szyby.
    Utworzone przez Paul_Matt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 11:49
  2. [145] brak ogrzewania
    Utworzone przez jasiu 145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 09:05
  3. Kupię termostat lub obudowe termostatu alfa 166 2.4 JTD 1999 rok
    Utworzone przez Bolo w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 12:00
  4. czujnik termostatu
    Utworzone przez tomy w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 17:35
  5. wymiana drzwi(lusterka)->brak temperatury->brak ogrzewania
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 14:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory