Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Tuleje poliuretanowe od POWERFLEX'a

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar por.Jaszczuk
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW JTDm 2007 & VW Passat 2018 2.0TDI
    Postów
    252

    Domyślnie Tuleje poliuretanowe od POWERFLEX'a

    1. Czy ktoś forumowiczów zastosował w swojej AR 159 tego typu tuleje poliuretanowe?
    http://www.inter-rally.pl/pol_m_Zawi...o_159-743.html

    2. Jak bardzo zmieniła się charakterystyka auta? Czy faktycznie jest tak "zwarte" jak obiecuje producent?

    3. Jak bardzo komfort uległ pogorszeniu?

    Moja AR 159 z 2011 przelatała ponad 60 tys km. i ostatnio zauważyłem że znacząco gorzej się prowadzi [pływa] na nierównościach przy niewielkich prędkościach ale nic nie stuka w zawieszeniu a ASO twierdzi że nie ma jakichkolwiek luzów ... ale to ASO i sami wiecie jak działają.
    Opony to MICHELIN PRIMACY HP 225/50R17.
    Ostatnio edytowane przez por.Jaszczuk ; 03-09-2013 o 10:52

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Widziałem na alfaowner, że ktoś przy pomocy tego seta na górne wahacze powalczył z kątami przednich kół. Jak widać w zestawie są tulejki z mimośrodem i kluczem do ustawiania. Mocno mnie to zaciekawiło w kontekście geometrii. Konkluzja tamtego posta to polepszenie zachowania na drodze i nowy nastaw geometrii (mocno kulejacej w 159 z przodu)

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar por.Jaszczuk
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW JTDm 2007 & VW Passat 2018 2.0TDI
    Postów
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał m!ke Zobacz post
    Widziałem na alfaowner, że ktoś przy pomocy tego seta na górne wahacze powalczył z kątami przednich kół. Jak widać w zestawie są tulejki z mimośrodem i kluczem do ustawiania. Mocno mnie to zaciekawiło w kontekście geometrii. Konkluzja tamtego posta to polepszenie zachowania na drodze i nowy nastaw geometrii (mocno kulejacej w 159 z przodu)
    Fakt ... Alfa kuleje z przodu co objawia się choćby nierównym zużyciem bieżnika z przodu.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Tak wygląda wątek z AO o którym pisałem LINK

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar por.Jaszczuk
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW JTDm 2007 & VW Passat 2018 2.0TDI
    Postów
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał m!ke Zobacz post
    Tak wygląda wątek z AO o którym pisałem LINK
    Przeczytałem z zaciekawieniem a z komentarzy wynika że warto założyć całego seta od POWERFLEX'a, tylko kto mi w PL ustawi/zestroi geometrię auta.
    Może znacie kogoś kto podjąłby się montażu tego seta.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Myślę, że warsztaty wyposażone w prasę spokojnie to zrobią. Nie będzie za to tak łatwo z geometrią bo to musi być spec co wie co robi a nie koleś z komputerkiem co czeka aż mu czerwony parametr wskoczy na zielony bez znaczenia jaki jest tego efekt. Ponadto w maszynach laserowych może nie być wcale opcji pochylenia koła przedniego -,+ w profilach AR159 05-..

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wino-w2
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Czeladz
    Auto
    Alfa 159 1.9 16V JTDm
    Postów
    118

    Domyślnie

    Witajcie
    Z tego, co słyszałem kiedyś w ASO jak musiałem ustawić zbieżność to ponoć geometria powinna mieścić sie tylko w odpowiednich parametrach. Niestety nie pamiętam, w jakich. A w elernie nie ma podanych wartości?? Myślę ze taką operacje powinni dobrze wykonać goście, co zajmują sie zawodowo przeróbką zawieszenia na sportowe, gwintowane.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Naturalnie, jest pewna tolerancja odnośnie zbieżności i pochylenia kół. Nie mogę tego namierzyć w sieci, na pewno wartości są jednakowe dla wszystkich aut. Tutaj jest kompendium wiedzy z tego zakresu http://www.intercars.com.pl/pliki/PL...metria_cz1.pdf.
    Byłem niedawno na kontroli, jak znajdę wydruk to się podzielę
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tommi
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    Biała: 159 TI SW 2,4 JTDm , Niebieska: Impreza GT Turbo 2,0 MY00
    Postów
    406

    Domyślnie

    Nie polecam do jazdy cywilnej żadnych zestawów poliuretanów, czy to droższych Poweflexa czy naszych krajowych Strongflex.

    Chyba, ze ktoś lubi jak mu skrzypi autko jak wóz drabiniasty.
    Ale jak juz tak ktoś lubi, to ze zbieżnością nie ma problemu, każda 3D ogarnie temat.

    Ale faktycznie po załozeniu poli (zwłaszcza w większej ilosci), auto prowadzi się dużo lepiej - precyzyjniej.

    Ja używam, ale nie w cywilnym aucie.

    pozdr


    Blue....

    "Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Dorzucę swoje 3 grosze.
    Miałem założone tulejki z PU na stabie w 156 i faktycznie, zdarzało się, że skrzypiały i trzeba je było po prostu nasmarować...
    Co do geo w 159, to faktycznie jest to problem.
    Mnie cięło dosyć intensywnie przednie opony od wewnątrz. Dosłownie w ciągu 4-5 tys. km gumy nadawały się na szrot!
    Na geometrii byłem w trzech zakładach i rezultaty były raczej średnie. W końcu wstawiłem auto na płytę, żeby pomierzyć co jest nie tak. Okazało się, że kołyska minimalnie była przestawiona, więc ustawili ją jak trzeba. Pojechałem zatem ponownie na ustawienie geo, ale bez rezultatów (kolejne dwie gumy na złom...). Jako, że Alfa wyglądała na ori zawieszeniu jak "lektyka" zakupiłem sprężyny Apex i wymieniłem. Auto pięknie się obniżyło, prowadzenia na dobrej nawierzchni po prostu bajka No, ale problem z geo nadal pozostał... Dodatkowo przednie koła się pochyliły, bo jak słusznie zauważyliście, nie ma możliwości regulacji kąta pochylenia kół przednich (z tyłu - tak). Po wymianie sprężyn oczywiście obowiązkowe ustawienie geo. Ustawili tak, że z tyłu było dobrze - nie cięło już opon, ale z przodu masakra - 3 tys km i kapcie na złom! Pojechałem więc do innego speca i powiedziałem w czym rzecz. Ustawił i jest OK. Mówi, że zastosował takie ustawienie jak mniej więcej w Lancerach się stosuje. Przejechałem już parę tys km i jest OK. Opony zużywają się niemal idealnie równo...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. [147/156]Tuleje poliuretanowe
    Utworzone przez shogunnn w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 16-04-2016, 00:49
  2. [GTV] tuleje powerflex
    Utworzone przez galczas w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 20:09
  3. Tuleje poliuretanowe
    Utworzone przez pablon2o w dziale 156
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 11:13
  4. tuleje POLIURETANOWE
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 22:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory