Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Luz na kole pasowym?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    kupię alfę
    Postów
    19

    Domyślnie Luz na kole pasowym?

    Witam,
    Ostatnio podczas dolewania płynu do spryskiwaczy prz uruchomionym silniku, usłyszałem pod maską delikatny szum, po rozgrzaniu silnika szum ustaje, więc mam nadzieje, że to nic poważnego. Jednak podczas oglądania silnika zauważyłem jedną rzecz, która mnie zaniepokoiła. Z lewej strony silnika znajduje się pasek wielo klinowy, który "przechodzi" przez kilka kół. Otóż jedno z tych kół wydaje się mieć pewien luz tzn wydaje się, że nie kręcie się idealnie w osi, tak jakby delikatnie chodziło na boki. Przepraszam za brak fachowego słownictwa, ale mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi. Dołączam też zdjęcie miejsca o które chodzi. Teraz pytanie do Was. Czy to objaw czegoś poważnego i czy może to zapowiadać poważniejszą awarię? Bardzo proszę o opinię, ponieważ zacząłem się troszkę obawiać podczas jazdy Alficzką

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140622_141602.jpg
Wyświetleń:	426
Rozmiar:	76.8 KB
ID:	136000  

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ten szum to nie jest normalne zjawisko.
    Koło pasowe zawsze będzie delikatnie chodziło na boki. Wynika to z jego budowy - środkowa cześć wykonana jest z gumy, której zadaniem jest tłumienie drgań.

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Jeżeli koło pasowe hałasuje to trzeba je wymienić i to nie ma na co czekać w takiej sytuacji bo były już przypadki, ze koło pasowe podczas jazdy się rozpadło. Efekty mogą być niezbyt ciekawe i uzależnione od tego gdzie poleci oderwana część. W moim przypadku jak koło zaczęło hałasować to ewidentnie było je słychać. Po zdjęciu paska mechanik tylko potwierdził moja diagnozę.

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Jaworzno (SJ)
    Auto
    Była156 1.6ts Grigio Chiaro. Byla 159 SW 1.9jtdm Bianco Pastello. Byla 156 1.8ts SW. Jest 147 2.0ts
    Postów
    164

    Domyślnie

    Ja ostatnio też miałem przygodę z kołem pasowym... zrobił się tam taki luz że guma między elementami koła pasowego zaczęła się topić... wręcz palić... kawałki gumy poleciały na pasek rozrządu. Na szczęście poczułem dym i zgasiłem silnik...

    Skończyło się tylko (albo i aż) laweta ( bo Q-tronik) wymiana kompletnego rozrządu + pasek osprzętu + czyszczenie komory silnika z tej gumy.

    Naprawdę nie lekceważyć, nie chce nawet myśleć co by było gdyby przestawił się rozrząd…

Podobne wątki

  1. Jakie łożysko w kole pasowym sprężarki klimatyzacji?
    Utworzone przez Wedżi w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-07-2015, 19:32
  2. Problem z kołem pasowym na wale
    Utworzone przez rogal w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 17:51
  3. Czy pasek może skakać na kole pasowym wału?
    Utworzone przez pafcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 20:00
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 22:24
  5. stuki w kole
    Utworzone przez xdj1 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 14:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory