Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Temat: Zalane swiece zarowe w JTD

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Nie ma klap wirowych a egr zaslepiony. Mnie zastanawia skad ropa w swiecach zarowych. Znacie jakies linki ze schematem budowy 2.4 jtd? Ciekaw jestem jak to jest skonstruowane.

  2. #12
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    159 2.4 jtdm 200km
    Postów
    20

    Domyślnie

    Albo to taki mechanik, albo coś pokręciłeś. Świeca jest w komorze spalania i z wtrysku ropa nie może na nią kapać. Może chodziło Mu o to, że są tłuste (wyglądają jak mokre i czuć rope). Wskazuje to na ich uszkodzenie (spalenie). Łatwo to jednak sprawdzić podłączając świece do prądu, więc nie ma potrzeby teoretyzować o ich stanie.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Swiece zostaly sprawdzone na stole i grzeja bardzo dobrze. Zreszta maja maly przebieg (15 tys km). Ta historia z zalaniem swiec ropa mi nie pasuje. Wedlug mojej wiedzy, wtrysk wkrecony jest w glowice a jego koncowka rozpryskowa wstrzykuje paliwo do cylindra. Skad paliwo z wtrysku mogloby sie wziasc na swiecy? Czy to jest wogole mozliwe?

  4. #14
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    159 2.4 jtdm 200km
    Postów
    20

    Domyślnie

    Końcówka świecy tez znajduje się w cylindrze

    Dodano po 6 minutes:

    Kapiące wtryski podnoszą poziom oleju w silniku. Nie widziałem budowy cylindra w tym silniku (na szczęście dla mnie ) ale jest to mocno naciągane. Może świece były polane przed wyciąganiem wd-40 po prostu. Mechanik jest pewny, nie próbuje naciągać? Jaka jest w ogóle przyczyna tak kosztownych poszukiwań?
    Ostatnio edytowane przez brwar ; 01-12-2014 o 22:32 Powód: Dodano

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

  6. #16
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    159 2.4 jtdm 200km
    Postów
    20

    Domyślnie

    Odpala jak mój po kupnie. Ja miałem brudny kolektor i kanały w głowicy ( nie mogłem małego palca włożyć), po wyczyszczeniu trochę pomogło ale dalej się męczył. Wyłączyłem klapy wirowe programowo, wlałem płyn do czyszczenia wtrysków cr, bez efektu w sumie. Sprawdzałem wtryski - też w normie. Dpf zatkanie 73%. Dopiero trasa i konkretne przepalenie po tych zabiegach pomogło w stu procentach. Aktualnie dpf 34% zatkania.

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał porterneon Zobacz post



    Ten biały dym ma taki specyficzny gryzący zapach ?? - jeśli tak to jest to niespalona ropa. Co może wskazywać na problemy z grzaniem świec.
    @sdero pisał że sam brak kontrolki o awarii układu grzania świec nie świadczy że są OK. Poszczególne świece mogą się mieścić w tolerancji oporu ale nie grzeje odpowiednio i oto efekt nie spalonego paliwa na niedogrzanym cylindrze.

    i w gwoli wyjaśnienia - świeca żarowa jest w cylindrze - bo jak inaczej miała by nagrzać komorę spalania przed wtryśnięciem dawki paliwa ?

    schemat ściągnięty od wujka google i dotyczy innej sprawy ale chodzi o sam fakt zobrazowania jak jest umieszczona świeca.

    ps: sprawdzałeś korekty wtrysków ??
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	swiece_1.jpg
Wyświetleń:	571
Rozmiar:	65.5 KB
ID:	151795  
    Ostatnio edytowane przez pampik ; 02-12-2014 o 13:08

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Korekty wtryskow są w normie, świece sprawdzone na stole i grzeją. Nie ma klap wirowych a egr jest zaślepiony. Ten dym to niedopalone paliwo. Jak w czasie pracy korekty wtryskow są w normie to raczej nie jest to ich wina, a może się mylę?

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    w czasie pracy sa w normie co nie znaczy że na zimnym silniku podczas rozruchu sa ok. ja bym podłączył kompa przed odpalaniem i odpalił auto spr jak wyglądają korekty zaraz po odpaleniu.

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    Poszczególne świece mogą się mieścić w tolerancji oporu ale nie grzeje odpowiednio i oto efekt nie spalonego paliwa na niedogrzanym cylindrze.
    To sprawdź.
    Tutaj masz poradnik http://www.conmir.pl/diagnostyka-ukladu-swiec-zarowych/

    Nie trzeba demontować po raz kolejny świecy, wystarczy zmierzyć rezystancję między masą (głowicą silnika) a główką świecy. Jeśli będziesz używać miernika z marketu to nie sugeruj się wskazaną wartością. Ważne, aby wartości rezystancji wszystkich świec były zbliżone.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Swiece zarowe a ich wymiana w ASO
    Utworzone przez marcin8c w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 11:09
  2. Swiece zarowe LUCAS
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 07:46
  3. przewod zasilajacy swiece zarowe
    Utworzone przez gudjohnsen w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 15:02
  4. kontrolka SWIECE ZAROWE
    Utworzone przez jarek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 13:30
  5. Jak wymienic swiece zarowe w 1,9 jtd
    Utworzone przez wodik w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory