Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73

Temat: 2.4JTDM odpowietrzanie układu chłodzenia

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Kurcze, zaznaczyłem mniej więcej, że tam jest, to ten się czepił U mnie jest akurat czarny, plastikowy motylek. Widać go po zdjęciu osłony.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał szejk Zobacz post
    to ten się czepił
    nie czepił, tylko w pierwszym momencie nie zastanowił sorry
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    No więc tak: przede wszystkim dzięki za odzew.

    Próbowałem odpowietrzyć układ zaworkiem przy nagrzewnicy i tym na kolektorze wody- nic... dalej chłodem daje z nawiewów. Może jest coś jeszcze? Jakaś procedura na to jest?

    Obserwacje:
    1. Jak odkręcę oba odpowietrzniki to z tego przy nagrzewnicy się leje. Jak zakręcę na kolektorze to przy zbiorniczku przestaje się lać.
    2. Jak jest odkręcony tylko ten na kolektorze to... nic się nie dzieje. Widzę płyn ale nic nie wypływa.
    3. Przy nagrzewnicy prawy wąż (ten z zaworkiem) jest zimny. Lewy jest gorący.
    4. Temperatura silnika cały czas 90 stopni, więc domniemam, że pompa chodzi. Auto bardzo szybko się nagrzewa, jak benzyna.

    Skoro jeden wąż przy nagrzewnicy jest zimny, to znaczy że mogę wyeliminować silniczek sterujący klapką- gdyby była zamknięta to oba węże byłyby gorące.

    Co ja mam robić?

    Nie ma jakiegoś elektrozaworu przy nagrzewnicy (lub czegoś co mogłoby odcinać nagrzewnicę)? Niby kiedyś słyszałem, że może być, ale innym razem mówiono, że nie ma... jak to jest?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    4. Temperatura silnika cały czas 90 stopni, więc domniemam, że pompa chodzi. Auto bardzo szybko się nagrzewa, jak benzyna.
    Może termostat nie pracuje tak jak powinien. Sprawdzałeś temperaturę podczas jazdy?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Temperatura silnika tak jak pisałem, wg wskaźnika 90 stopni i trzyma równo. Silnik nagrzewa się o 1/3 a nawet połowę szybciej.

    Dzisiaj jechałem 20km trasę do pracy. Podczas jazdy na obrotach około 2000 obr/min było lekko cieplej, ale generalnie zimne powietrze leciało z nawiewów. Na postoju było jeszcze zimniej.

    Węże są na tyle miekkie, że moge je bez problemu ściskać.

    Co jest grane?! :/


    Kurde... czytam gdzieś po internetach, że może jednak pompa wody- ktoś już miał przypadek, że zimą mimo zepsutej pompy silnik trzymał dobrą temperaturę http://forum-mechanika.pl/threads/al...rzewnicy.4558/

    Oooo i nawet na naszym forum znalazłem: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...tdm_150km.html

    Tak więc trochę się wątki powielają... sorry
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 03-03-2015 o 08:11
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    No i dzisiaj traska do pracy 20km, i w pewnym momencie skok temperatury 100, potem 110... (przy spokojnej jeździe lekko ponad 100km/h i 6 bieg). Jak puściłem gaz (a właściwie wyłączyłem tempomat) i zacząłem się toczyć to szybciutko temp spadła do 90. Wysiadłem, żeby dolać ewentualnie płyn... ale było tyle co zalałem. Jak wróciłem do kabiny to leciało dość ciepłe powietrze z nawiewów (ale zdecydowanie nie gorące mimo, że klimatronik ustawiłem na 32 stopnie). Jak ruszyłem to już nie było skoków temperatury, ale z nawiewów znów zaczęło lecieć coraz zimniejsze powietrze (ale do samego końca było lekko ciepłe).

    Wczoraj zrobiłem test i odkręciłem cienki wężyk ze zbiorniczka wyrównawczego. Nic z niego nie leciało (auto oczywiście na chodzie).... ale tak się zastanawiam, czy aby na pewno termostat się otworzył... bo chyba bez otwartego termostatu nic i tak nie leci z tego wężyka?

    Pomooooocyyyyyyy...
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    sprawdz pompę wody. Dziwie się że w ogóle odpalasz to auto.



    Wyciągnij ten wężyk który zaznaczyłem przy zbiorniku wyrównawczym i poczekaj az ocieknie. Jak ocieknie odpal auto. Jak w tym wężyku pojawi sie płyn tzn że pompa powinna być OK.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	38193f468e7e795c46af5b37aaf6f021.jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	153.3 KB
ID:	158924  

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Tak jak pisałem- nic nie leci... ale pytanie, czy powinienem poczekać aż się termostat otworzy, czy zawsze powinien lecieć płyn z tego wężyka.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    W samochodzie sa 2 obiegi. Mały i duży. Mały działa cały czas puszczając płyn przez nagrzewnice w kabinie a duży jak sie termostat otworzy. Jak nic z tego wężyka nie leci to ja bym tym autem nie jeździł

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    To jeszcze jedno pytanko, pewnie oczywiste: zbiorniczek jest połączony z małym czy dużym obiegiem?

    Dzisiaj jakoś się dokulam do domu i stawiam auto na warsztat :/
    Dzięki!
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. Odpowietrzanie układu chłodzenia
    Utworzone przez Bidek w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-12-2019, 18:06
  2. Wymiana termostatu , uzupełnienie układu i odpowietrzanie
    Utworzone przez cargo241 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-06-2015, 22:47
  3. Odpowietrzanie układu chłodzenia 2,5 v6 ???
    Utworzone przez adi.p1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 19:07
  4. [159] Odpowietrzanie układu paliwowego
    Utworzone przez adio152 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 16:31
  5. Odpowietrzanie układu hamulcowego
    Utworzone przez schumi w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 14:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory