Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Drobna blacharka - koszt naprawy

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Z AC, ale to chyba nie ma różnicy? z OC chyba nawet lepiej bo szkoda całkowita przy 100% wartości a przy AC z OUW może wynikać 70%. Czy już nie jest tak, że nawet z czyjejś winy się zgłasza do swojego ubezpieczyciela ?
    Ja się denerwowałem żeby całkowitej nie było , bo jakieś wystawianie na giełdy itd. itp.
    Co do stawek roboczogodzin zrozumiałem że takie obowiązują (na podkarpaciu jak dodał Pan Likwidator)
    Nie miałem szkody z OC ale nie wyobrażam sobie żeby mi zapłacili 60% ceny ksenona (4600) i co - mam dopłacać ? chyba wtedy najprościej - zgłosić z AC swojego (swoje mam zawsze na 100% bez amortyz i bez udziału własnego itd) , ze 2 stówki się straci na wzroście składki na przyszły rok, ale nie traci się czasu i nerwów. Nie przerabiałem tego, ale chyba tak można.

  2. #12
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Auto
    Fiat stilo 3d Black 1.9 JTD 115KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Za nowe dzwi w aso alfy zawolali 550zl podejrzewam ze blotnik byl by ciut tanszy wiec kwota wyliczona przez ubezpieczyciela spokojnie by wystarczyla na naprawe na nowych czesciach wiec nie rozumiem Twojej teori ze auto w czesciach powinni placic wiecej niz za cale 10letnie auto. A co do wartosci auta z tabelki to ubezpieczenie tez jest z niej liczone , ktos kto ma wyjezdzone auto ale mlode rocznikiem to sie ucieszy przy szkodzie calkowitej , drugi ktory inwestuje w auto nie , podaj mi model auta z ta lampa za 5k. , by ubezpieczyciel wyliczyl amortyzacje na poziomie 60% auto musi Miec ok 7-1O LAT wiec jestem bardzo ciekawy o jakim samochodzie piszesz , inna sprawa ze mozesz przeciez naprawic w aso bezgotowkowo wtedy dostaniesz nowa lampe tak jak chcesz

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tobiasz Zobacz post
    podaj mi model auta z ta lampa za 5k. , by ubezpieczyciel wyliczyl amortyzacje na poziomie 60% auto musi Miec ok 7-1O LAT wiec jestem bardzo ciekawy o jakim samochodzie piszesz
    Chodzi o AR 159 z reflektorem ksenonowym. Zamiennik niedostępny (choć jest w katalogu, ale nie udało mi się go kupić od ręki, kosztuje około 3000 zł, wciąż nie wystarczy).

    Cytat Napisał Tobiasz Zobacz post
    inna sprawa ze mozesz przeciez naprawic w aso bezgotowkowo
    Problem polega na jakości naprawy w ASO. Ale to już inny temat. Generalnie ja sobie z tematem poradzę, gorzej jak ktoś nie ogarnie jak ten system działa.

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Ja byłbym ostrożny jeśli chodzi o wyliczenia wysokości szkody. Łatwo wziąć pieniądze z ubezpieczalni, a później można sporo do tego dopłacić. Niedawno byłem świadkiem jak dziewczyna przyjechała fordem KA do warsztatu z dwoma drobnymi wgnieceniami jedno na błotniku drogie na drzwiach. Oba miały średnicy po około 2 cm. Blacharz wycenił naprawę na 1700 zł. Warsztaty najbardziej lubią naprawy bezgotówkowe bo wtedy same zarabiają na tym dość sporo. Mimo wszystko zdecydował bym się na dobry warsztat w formie bezgotówkowej. Naprawa w tzw. "szopie" to nie jest dobry pomysł nawet gdyby się zarobiło stówkę czy dwie. Lepiej mieć zrobione solidnie szczególnie, że płaci ubezpieczyciel sprawcy.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp
    Auto
    black 159 1.9 JTD 16V 150KM
    Postów
    60

    Domyślnie

    Po otrzymaniu wyceny od ubezpieczalni mamy czas na decyzje czy naprawiamy bezgotówkowo cz sami, wtedy idzie się zorientować czy gra jest warta świeczki czy nie , osobiście za 100-200zł bym sobie głowy nie zawracał ale podałem swój przykład gdzie naprawa na orginalnej części z demontażu wliczając usługe blacharza + lakierowanie 2 elementów kosztowało mnie łącznie 950zł ,i wiem ze ta naprawa jest lepsza jakościowo niż bym oddał auto do ASO które mam w mojej miejscowości , wiem po prostu kto tam pracuje i jak to wygląda każdy robi jak chce ale jak słyszę ze porządnie naprawić można tylko w ASO to mi się śmiać chce

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post

    Likwidacja z OC? To porządnie wyliczyli. U mnie PZU przy likwidacji z OC liczy 80zł/h (we Wrocławiu....) oraz amortyzacje wszystkich części (czyli np. zamiennik zderzaka + amortyzacja). W wycenie mam np: ślizg zderzaka 15 zł....

    Inna sprawa, że jak likwidator widzi stare auto to nagle amortyzacja znika i stawki godzinowe lecą w górę. Po co? Bo wtedy bez trudu można wykazać szkodę całkowitą i wypłacić grosze.
    Pierwsze słyszę, żeby przy stosowaniu zamienników liczyli jeszcze od tego amortyzację.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Pierwsze słyszę, żeby przy stosowaniu zamienników liczyli jeszcze od tego amortyzację.
    Mi tak właśnie dranie z Avivy policzyli we wstępnym kosztorysie. Wyszło im z robotą 3750 zł i zadowoleni (we Wrocławiu!). Odstawiłem do ASO na bezgotówkowe i to ja byłem zadowolony, a ASO zdarło z nieuczciwego ubezpieczyciela 12500.

    Najlepsze, że w AC miałem zapewniony serwis na oryginałach i bez amortyzacji, więc krew mnie zalała i dzwonię z mordą, a pani na infolinii mnie uspokaja, że to tylko wstępna wycena i żebym się nie przejmował Liczą na łosi, którzy machną ręką i wezmą ochłapy, a potem będą się martwić za co wyszpachlować dupowóz. Zero uczciwości.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 07-03-2015 o 12:44
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Pierwsze słyszę, żeby przy stosowaniu zamienników liczyli jeszcze od tego amortyzację.
    Dostałem cenę ~300 zł za zderzak ze spryskiwaczami i czujnikami parkowania. Pisze, że to zamiennik. Więc może to cena bez amortyzacji i chyba faktycznie się rozpędziłem.

Podobne wątki

  1. zakup alfy 147 prosze o drobna pomoc
    Utworzone przez tispun w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-04-2015, 19:21
  2. Drobna prosba do posiadaczy alf 147 :)
    Utworzone przez Pi0traS w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 00:27
  3. koszt naprawy 147
    Utworzone przez czarek28 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 15:45
  4. Blacharka
    Utworzone przez BENNY w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 12:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory