Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Zwiększenie mocy szukam pewnego źródla KRAKÓW

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDM, 150KM, 2006r
    Postów
    216

    Domyślnie Zwiększenie mocy szukam pewnego źródla KRAKÓW

    Witam, powi szczerze, ze po przesiadce z 147, 115 km na 159, 150 km dupy mi nie urwalo. Jestem studentem i nie mam kasy ma częste naprawy XD. A wiec szukam pewnego zrodla, warsztatu aby zwiększyć moc tylko tak aby nie cierpialy na tym części. Dużo slyszalem, ze po zwiększeniu mocy komputerowo zaraz padaly turbiny itd. Chodzi mi o bezpieczna granice. Prosilbym aby ktoś opodal mi adres, numer do takiego miejsca i powiedzial mi na jakiej zasadzie ta moc jest zwiększona, ze więcej paliwa leci, szybciej turbo się zalacza czy jak?

    A teraz pytanie takie z ilu na ile zwiekszyles moc i czy dalo Ci to rewelacyjne odczucie? Jakie zalecenia dal mechanik po takiej operacji? Padla któraś z czesci , po wgraniu nowych ustawień? Jeśli tak to po jakim czasie? jaki koszt wszystkiego?. z gory dzięki za odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez bartek1204 ; 26-03-2015 o 16:48

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDm
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek1204 Zobacz post
    Witam, powi szczerze, ze po przesiadce z 147, 115 km na 159, 150 km dupy mi nie urwalo.

    A czego się spodziewałeś po 150 KM w aucie o masie 1600 - 1700 kg ??? 147 jest sporo lżejsza...


    Cytat Napisał bartek1204 Zobacz post
    szukam pewnego zrodla, warsztatu aby zwiększyć moc tylko tak aby nie cierpialy na tym części. Dużo slyszalem, ze po zwiększeniu mocy komputerowo zaraz padaly turbiny itd. Chodzi mi o bezpieczna granice.

    Jeżeli chodzi o warsztat to osobiście mogę polecić Ci ,,Cinosoft" koło Gliwic (A4 masz blisko)... -->
    http://www.cinsoft.pl/index.php
    Pan Marcin zna się na rzeczy... po za tym również znany jest na tym forum i złego słowa chyba nikt kto u niego coś robił powiedzieć nie może...
    Co do padających części zaraz po ,,chiptuningu" to jest to spowodowane z 2 powodów... albo zostało coś delikatnie nazywając źle zrobione (źle napisany program lub często ludzie wgrywają gotowe programy, nie strojone na hamowniach itp.... później efekt jest własnie taki...), a drugi powód to te podzespoły i tak były już na wykończeniu, a podniesienie mocy tylko przyspieszyło ich agonie... Generalnie najpierw przed takim zabiegiem trzeba sprawdzić auto dokładnie np. na hamowni itp.... i jeżeli stan techniczny na to pozwala to dopiero bawić się w podnoszenie mocy...
    Co do kosztów to nie pamiętam już ale jest to rząd wielkości ok. 1000 - 1200 zł (profesjonalny program, ze strojeniem na hamowni)... chyba że załapał byś się na jakiś grupowy chiptuning to było by taniej (co jakiś czas coś takiego jest ogłaszane na tym forum)...

    Wszystkie szczegóły jak to jest robione, na ile zwiększyć moc itd. jak zadzwonisz do ,,Cinosoftu" to Ci wyjaśnią...



  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    A ja polece @sdero z forum. Za jego cenę zrobisz z hamownią i jeszcze kasy zostanie

    Nadymione z komórki.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Panie kolego, wpisz w goodlach HEKO gość zna się na rzeczy również co do samego programu to jak ktoś sie zna i nie dowali zbyt dużo Niutonów z dołu to wszystko jest ok, trzeba pamietać ze jak sie zrobi program pasuje wymieniać częściej olej, druga sprawa jest taka że zawsze studzić auto po ostrzejszej jeździe a trzecia nie dusić go od najniższych obrotów bo masz murowaną wymianę dwumasy. Sam program polega na zwiększeniu dawki paliwa, masy zasysanego powietrza i opoźnienia odpowiednio kątu wtrysku aby to wszystko mogło się ładnie w silniku spalić, dlatego bardzo ważne jest aby wszystko było zgrane dobrze wtedy nie ma ani dymienia ani zadnych innych efektów ubocznych i tak jak koledzy piszą tylko u sprawdzonych żeby Ci ktoś gotowca nie wsadził, chociaż ja u siebie wgrałem gotowca z tego samego auta i o dziwo wszystko ładnie popasowało tylko u mnie jest program dopiero ok 2tyś obrotów rośnie żeby sprzęgło oszczędzić ale za to do samego końca ciągnie jak benzyna.

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ja też polecam @sdero - www.conmir.pl . Robił dla mnie wszystkie modyfikacje.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Jw. @sdero, Tomek_KRK.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hesus88
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Praga( ta czeska)
    Auto
    Daewoo Nubira II była, Alfa 159 1.9 JTDm16v jest
    Postów
    315

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek1204 Zobacz post
    Witam, powi szczerze, ze po przesiadce z 147, 115 km na 159, 150 km dupy mi nie urwalo. Jestem studentem i nie mam kasy ma częste naprawy XD.
    kill me.... ja w czasie studiów miałem dwa auta - 126p i Cinquecento a teraz widze studenci to 159 jeżdżą

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDM 2010, Ducati Monster 620 DARK
    Postów
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ja też polecam @sdero - www.conmir.pl . Robił dla mnie wszystkie modyfikacje.
    Ja również POLECAM.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar gar_krk
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    159 / MiTo
    Postów
    642

    Domyślnie

    Ja polecam CINSOFT.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V 163KM | 345Nm
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155km

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDM, 150KM, 2006r
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ja też polecam @sdero - www.conmir.pl . Robił dla mnie wszystkie modyfikacje.


    Olej zdecyduje się, ale ten warsztat jest z hamowania tak?

Podobne wątki

  1. Zwiększenie mocy
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-06-2016, 21:49
  2. Zwiększenie mocy Alfa 156
    Utworzone przez Shorty10 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 11:04
  3. Alfa 147 1.6 TS 105 - zwiększenie mocy
    Utworzone przez sskamilss w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 21:48
  4. MOTUL - szukam pewnego źródła :-)
    Utworzone przez Yacek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 19:17
  5. zwiększenie mocy w Gtv
    Utworzone przez majster_85 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory