Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Przemalowanie na kolor Alfa Rosso

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar SimonG
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    W211 T 320CDI
    Postów
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał djrobertos Zobacz post
    Właśnie czytam sporo o tym foliowaniu i na różnych stronach piszą, że mimo iż ma to wiele zalet to trwałość folii przewiduje się na około 5 lat. Odpada też wtedy mycie auta na myjni automatycznej, gdyż twarde szczotki mogą poszachtować folie. Należy też uważać przy ściąganiu folii - często dochodzi do uszkodzenia oryginalnego lakieru przy takim procesie. Kurcze... jakoś mnie to odstrasza. Ale gdyby pójść w kierunku dobrej folii, jest szansa na uzyskanie porządanego efektu (alfa rosso, metalic) bez uszczerbku oryginalnego czarnego lakieru przy ewentualnym zdjęciu tej folii po kilku latach?
    Mój kolega kupił 5 lat temu saaba 9-3 oklejonego białą folią. Pojeździł i po tych 5 latach ściągałem z nim tę folię. Nagrzewając delikatnie opalarką folia schodziła znakomicie. Całe auto rozkleiliśmy w 4h, nie mając o tym większego pojęcia. Po zdjęciu oczom ukazał się ładnie zakonserwowany lakier. Kolega mył auto na automatach, szczotami, nawet polerował folię pastami bo kiedyś zostały mu ślady od taśm jak coś oklejał. Od tego momentu traktuję folię jako fajną i stosunkowo tanią opcje zmiany koloru.

    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Osobiście malowanie całego auta z komorą silnika uważam za przerost formy nad treścią. Lubię mieć wszystko na tip-top, ale na coś takiego bym się nie zdecydował.
    1. Ogrom gotówki, bo trzeba znaleźć dobrych fachowców, którzy wykonają ogrom żmudnej pracy.
    2. Spore ryzyko z poskładaniem tego potem do kupy związane z możliwością uszkodzenia jakiegoś komponentu, wiązki itp.
    3. Jak będziesz miał czerwono w komorze silnika to auto będzie Ci się bardziej podobało? Nie sądzę Zdecydowanie wystarczy zmiana koloru zewnętrznego.

    Osobiście wybrałbym foliowanie w profesjonalnym serwisie. A nóż zamiast rosso spodoba Ci się jakiś kameleon
    Koszt mniejszy, nie ma ryzyka spier@#$% czegokolwiek elektromechanicznego. Znacznie mniejsze pieniądze. Dodatkowo chronisz oryginalny lakier.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał djrobertos Zobacz post
    Ale wiecie jak jest z szukaniem w miarę zadbanego egzemplarza 159... a co dopiero Brery i to jeszcze czerwonej z silnikiem, który się chce mieć...prawie niemożliwe do znalezienia. Mam to wszystko prócz koloru. Czarna nie jest zła, ale czerwona mi się bardziej podoba.

    Zawsze jest trzecia droga - dokup drugą - Czerwoną z Alfowskim Alfa Roso 130 w cenie porządnego lakierowania, prostą, lekką i zwinną przy okazji - jakąś 156/147 2.0 czy 2,5 czy może 155 jak ktoś na forum prowadzący renowację zdecyduje się sprzedać czy coś w tym guście. Jedna nigdy wszystkich potrzeb nie zaspokoi, alfa czy nie alfa

    Lub malowanie całości. Ale kłopoty z plastikami, trzeszczenami, czymś nie podpiętym, gorszym niż fabrycznie lakier - niemal gwarantowane.

    Folia - z bliska widać, a przecież z bliska patrzymy. Klar na lakierze to klar , żadna folia tego efektu nie da, najwyżej na zdjęciach.

    No i nie można za bardzo patrzeć co powie następny użytkownik, tak to byśmy musieli wszyscy skody kupować :-/

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Ja przemalowałbym tylko na Rosso Competizione (134). Alfa Rosso (130) jest powszechny i można kupić seryjne auto w tym kolorze. Przy Rosso Competizione zyskujemy sporo wobec fabrycznych kolorów – myślę, że sporo osób dopłaciłoby do tego koloru parę groszy i nie marudziło, że malowane. Tylko, że ten kolor jest dość trudny (drogi) do położenia.

    A na żywo kolor Competizione naprawdę robi robotę.

    Sam się dziwię teraz, że swojej 159 nie przemalowałem, miałem okazję po drobnej stłuczce, bo w praktyce do malowania miałem 50% auta.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 24-02-2016 o 12:38

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Jest jeszcze opcja żeby kupić czerwoną budę i przełożyć to na czym Ci zależy, czyli silnik i pewnie jakieś elementy wyposażenia

    Wyryte rantem felgi

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał djrobertos Zobacz post
    Właśnie czytam sporo o tym foliowaniu i na różnych stronach piszą, że mimo iż ma to wiele zalet to trwałość folii przewiduje się na około 5 lat. Odpada też wtedy mycie auta na myjni automatycznej, gdyż twarde szczotki mogą poszachtować folie. Należy też uważać przy ściąganiu folii - często dochodzi do uszkodzenia oryginalnego lakieru przy takim procesie. Kurcze... jakoś mnie to odstrasza. Ale gdyby pójść w kierunku dobrej folii, jest szansa na uzyskanie porządanego efektu (alfa rosso, metalic) bez uszczerbku oryginalnego czarnego lakieru przy ewentualnym zdjęciu tej folii po kilku latach?
    Jeżeli chcesz mieć robotę zrobioną profesjonalnie - to masz przed sobą wycinanie wszystkich szyb, rozbieranie auta do gołej blachy, malowanie w całości i składanie tego. Bez 10 tysięcy na to - nawet nie zaczynaj z taką akcją. Wtedy masz auto pomalowane całe od A do Z, z komorą silnika, bagażnikiem, a wycięcie szyb umożliwia zrobienie tego tak, żeby nie było odcięć lakieru przy szybach.

    Oklejenie zewnętrzne + progi - to przy Brerze koszt c.a. 5-6 tysięcy złotych. I ja bym w tym kierunku zmierzał.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Ja przemalowałbym tylko na Rosso Competizione (134). Alfa Rosso (130) jest powszechny i można kupić seryjne auto w tym kolorze. Przy Rosso Competizione zyskujemy sporo wobec fabrycznych kolorów – myślę, że sporo osób dopłaciłoby do tego koloru parę groszy i nie marudziło, że malowane. Tylko, że ten kolor jest dość trudny (drogi) do położenia.

    A na żywo kolor Competizione naprawdę robi robotę.

    Sam się dziwię teraz, że swojej 159 nie przemalowałem, miałem okazję po drobnej stłuczce, bo w praktyce do malowania miałem 50% auta.
    Rosso Competizione jest mega trudny w malowaniu i kosztuje odrobinę więcej, niż klasyczny lakier metalik.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    W takim razie przekonaliście mnie, że nie warto się zabierać za malowanie. Oklejenie też do tanich rzeczy nie należy ale być może kiedyś się na to zdecyduję. Póki co chyba będzie mi się musiał podobać czarny kolor A w razie gdybym się zdecydował na folię, to istnieje może taka zbliżona do rosso competizione? I jeżeli będzie to zrobione profesjonalne to nie będę się musiał tego wstydzić?

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    AR 159 3.2 Q4 JTS
    Postów
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał djrobertos Zobacz post
    Jeśli już, to raczej wszystko z wnękami, komorą silnika itd. Ale żeby to potem też było bardzo dobrze spasowane, nic nie skrzypialo itd. Ciekawe czy ktoś by się tego podjął i za ile. Na razie tylko teoretyzujemy i kalkulujemy koszty.

    A propo oklejenia - nie wiem czy słusznie ale kojarzy mi się to z tandeta. Wiem, wiem zaraz pewnie zarzucicie linkami jak sportowe bryki warte kilkaset tys. zł wyglądają po takim profesjonalnym oklejeniu ale czy to nie będzie z bliska widać czasem, że to okleina a nie lakier?

    Zapraszam do dyskusji.
    Wpisz w youtube yiannimize. Zobaczysz jak wygląda profesjonalne oklejenie. Tandetą napewno nie zalatuje.

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    oklejanie jest spoko, sam sie nad tym zastanawialem gdy oklejałem u siebie wnetrze u aplikatorów z Gdyni. Polecam ich profil na FB a tu jedno z ich dzieł, chlopaki znaja sie na robocie
    https://www.youtube.com/watch?v=fZyG3PmSWYU

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Rosso Competizione jest mega trudny w malowaniu i kosztuje odrobinę więcej, niż klasyczny lakier metalik.
    Odrobinę to pewnie w cudzysłowie, podejrzewam, że dopłata do tego lakieru jest jednak spora. Dla lakiernika to sporo więcej pracy (to jest 3 warstwowy lakier?), a i sama farba na pewno nie kosztuje tyle co yellow bahama w polonezie. Pamiętam, że dopłata do tego koloru w Giuliettcie to były okolice 9000 zł. Dalej jednak uważam, że jak już ktoś ma wydać te 6 czy 8 tysięcy na przemalowanie auta to warto jeszcze te parę groszy dodać do niecodziennego, fantastycznego koloru, który jest niespotykany i naprawdę zwiększy wartość samochodu.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 24-02-2016 o 22:14

Podobne wątki

  1. Kolor Alfa rosso 130 - jaki odpowiednik w palecie RAL (malowanie proszkowe)
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 12:22
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 11:31
  3. Alfa Romeo 166 2.0 TS cała na części, kolor rosso. Łódź
    Utworzone przez drq777 w dziale Samochody
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 07:39
  4. [159] kolor alfa rosso
    Utworzone przez noel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 08:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory