Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Wibracja i "buczenie"

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie Wibracja i "buczenie"

    Od jakiegoś czasu zauważyłem, że przy prędkości 65 km/h odczuwam wyraźne wibracje przenoszone na karoserie i wnętrze auta. Jest to prędkość przy której najbardziej jest to odczuwalne choć przy prędkościach powyżej 120 km/h problem znowu się nasila. Dodatkowo nacisk na prawą stronę auta czyli np skręt w lewo (jazda po łuku) uwidacznia ten problem. Byłem u kilku mechaników i w aso i nie ma 100% pewności co to może być, bo luzów na zawieszeniu nie ma trudno stwierdzić czy to przód czy tył powoduje i czy problem pochodzi z przeniesienia napędu czy z zawieszenia. Może ktoś miał podobny przypadek i doskonale zdiagnozował i naprawił dolegliwość?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    A nie przylutowałeś przypadkiem ostatnio w jakąś dziurę albo krawężnik? Ja bym sprawdził czy felga prosta i czy łożysko jest całe

    Wyryte rantem felgi

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że obecnie mam nowe felgi i nowe opony wszystko wyważone oraz ustawioną zbieżność. Faktem jest, że kiedyś przylutowałem w zimę w krawężnik, było to jakieś 5 lat temu gdy na parkingu ściągnęło mnie na krawężnik. Podejrzewałem piastę ale to nie jest pisk czy szuranie tylko takie niejednostajne buczenie trudno to opisać w słowach.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    W takim razie sprawdź łożysko, bo prawie na pewno się wtedy uszkodziło ale mogło dopiero teraz dać oznaki. Dziwne że po takim czasie ale mimo wszystko ja bym zaczął od tego

    Wyryte rantem felgi

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Sprawdzić w jakim sensie, w jaki sposób? Bo luzów nie ma ... ale sprawdzany tylko na podnośniku można inaczej?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    Podnieś auto i rozpędź koło na luzie,przy pomocy jakiejś rozpędzarki. Jak zacznie buczeć to łożysko. Ewentualnie kup i wymień zapobiegawczo. Wymiany dokonasz sam bez większych trudności. Z tego co piszesz to raczej prawy przód będzie. Jeśli zdecydujesz się na nowe to tylko SNR. W innych (tańszych) pierścień magnetyczny lubi przekłamywać i wskazówka prędkościomierza będzie dziwacznie skakać.

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Weź auto na podnośnik i kręć po kolei wszystkimi kołami. Uszkodzone łożysko będzie wydawało inny dźwięk niż pozostałe.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    No właśnie mechanicy nic nie stwierdzają to nie jest typowy dźwięk padającego łożyska... Czy jak łożysko się sypie to może pojawić się objaw drżenia nadwozia przy odpowiednich prędkościach? Mnie się do tej pory w żadnej alfie takie coś nie pojawiało...

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    Sprawdź raz jeszcze koła tzn cisnienia, wyważenie, i czy nie ma bicia na felgach jeśli tu będzie wszystko ok to sprawdź zawieszenie silnika wszystkie poduszki i łożysko półosi



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Koła raczej odpadają bo na komplecie zimowym, całkiem inne felgi i opony, było to samo.

Podobne wątki

  1. Wibracje i dziwne "buczenie"
    Utworzone przez tbez w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 11:58
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 07:56
  3. "Buczenie" w prawym przednim kole ;(
    Utworzone przez Jakub1989 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 21:46
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 08:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory