Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 135

Temat: Czyszczenie silnika z nagaru wodorem.

  1. #61
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Można i też używałem takich preparatów. Jednak ich użycie jest bardziej skomplikowane, filmy na YT pokazują, że nie wystarczy tylko pryskać w dolot. Ja tylko pryskałem (tak było bodajże napisane na opakowaniu) i była to strata kasy. Może gdyby pryskać przez godzinę... Ale tego środka w puszce jest za mało i jest drogi.

    Moim zdaniem błędnie dorabiasz teorię spiskową. Ja mam świadków, że u mnie czyszczenie silnika wodorem pomogło (czy czymtam, co mi wpuścili w dolot zamiast wodoru jak podejrzewasz - dla mnie mógłby to być równie dobrze pył księżycowy, aby był tylko skuteczny). W drodze na czyszczenie mój JTS z trudem był w stanie dokulać się do 180 - 190 km/h. Natomiast po czyszczeniu bez problemu osiągał okolice 220 (tak, na tym samym paliwie), szybciej nie próbowałem. To nie jest placebo. Nikomu nie każe jechać na takie czyszczenie, ale nieprawdą jest, że to nie działa.

    Dodam też, bo chyba nie wszyscy są tu tego świadomi - wodór nie czyści silnika do zera. Ja nie miałem okazji, ale ktoś tu pisał, że wizualnie zawory przed i po czyszczeniu wyglądały podobnie. Więc prawdopodobnie w pewnym stopniu zostały oczyszczone tylko przylgnie zaworów i/lub komora spalania.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #62
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cóż czyszczenie z nagaru za pomocą wtryskiwania przeznaczonego do tego preparatu zapewne pozostawia wiele do życzenia...

    Ja naprawdę nie dorabiam teorii spiskowej , samo to urządzenie jest teorią spiskową bazującą na tajemnicy. Nazwa gazu HHO może być np markitingowym zabiegiem zapisania h2O.
    I podajesz przez 2h do silnika " zimną mgłę z wody" do tego taki specyfik w większości z naszych przypadków przechodzi przez turbo , a po kilku razach okaże się że silnik zardzewiał/skorodował i co powiążesz to z wodorowaniem ? A swoją drogą zapewne taka para trochę nagaru z przylg usunie .

  3. #63
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    ... a po kilku razach okaże się że silnik zardzewiał/skorodował .
    to wystawi tu i sprzeda super alfe

  4. #64
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    to wystawi tu i sprzeda super alfe
    Którą chętnie byś kupił, o ile cena będzie z 5 kafli mniejsza od średniej rynkowej, nie?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #65
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    oj tam, oj tam,
    jak widac poza mna chetny od miesiaca sie nie znalazl
    co sugerowac moze jedynie 2 rzeczy:
    - cena o te 5 tys jak piszesz za wysoka
    lub
    - stan nie taki jaki byc powinien w danej cenie

    p.s. powiem szczerze ze ani w tym nie siedzialem ani nawet nie smigalem, poprostu zawsze mi sie podobaly (zreszta nie ma piekniejszych aut do wloszczyzny - to samo w motocyklach jest) - a ze kumpel mial z polecenia 156 za grosze - potem twierdzac ze od 159 dopiero mozna rozmawiac o bezawaryjnej Alfie - trafilem tutaj i sie zainteresowalem tym modelem w roznych wersjach silnikowych i cenowych, m.in trafiajac na "perelki" - najczesciej nie tu - no moze poza jedna - ktora szybko poszla - bo ktos w nia inwestowal 5 lat a nie pol roku, ktore Ci udostepnilem do wgladu byc moze i Tw taka jest, aczkolwiek kupic od kogos kto co pol roku kupuje i sprzedaje swoje "perelki" mialbym duzy znak zapytania - no i cena musialaby swiadczyc ze ktos chce sprzedac owa "perle" a nie szukac jelenia, czyli typowo handlarskie podejscie
    Ostatnio edytowane przez prymek ; 11-12-2017 o 12:16

  6. #66
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A ja Ci odpisałem, że zamiast pisać do mnie elaboraty na PW, najlepiej zadzwoń. A cena nie jest za wysoka, po prostu każdy chciałby kupić sprawne, fajne auto po cenie złomu. To znaczy, że go na nie tak naprawdę nie stać. Bo Alfa to marka aspirująca do premium, co poniektórym się nie wydaje.
    Widziałem, że pytasz w innym wątku o auta Carabinierich - powodzenia jeśli w takie perełki celujesz. Widziałem kilka takich. Polecam uzbroić się w większy budżet i wybrać coś sensownego.

    Odpisałem Ci też, że te print screeny co mi wysyłałeś ze średnią ceną rynkową dotyczą 1.8 MPI - po prostu wybrałeś zły silnik. Chociaż po rodzaju Twoich wypowiedzi nie jestem pewny, czy znasz różnice między tymi silnikami ani wersjami wyposażenia. Bez urazy, ale nie przywiązuje większej uwagi do takich marudnych klientów. Z doświadczenia wiem, że i tak nic z tego nie będzie, bo ja za pół darmo auta nie oddam Co innego przyjechać, obejrzeć auto i rozsądnie porozmawiać - zamiast od razu negocjować cenę przez maila czy telefon, bo komuś się coś wydaje. EOT.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 11-12-2017 o 12:42
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Niestety "az" polroczny staz tego auta u Cb dyskryminuje je zeby taki kawal jechac je ogladac, poza tym zeby jechac trzeba miec wstepnie dogadana "atrakcyjna" cene - jesli komus wogole zalezy na sprzedazy - ja jak cos chce sprzedac to wystawiam to w atrakcyjnej cenie zeby sie pozbyc klopotu, a nie bujac sie nastepne pol roku liczac na zarobek na tym
    Poza tym chodzilo mi o kilkustronicowy raport po 10 letnim uzytkowaniu przez jednego wlasciciela od nowosci w aso (ktory uznales za ewenement - chyba wsrod ofert tutaj tylko) , a nie raport cenowy - rzeczywiscie innego modelu silnika- przyznaje moj blad.
    I za takie auto z taka prawdziwa historia mozna dac wiecej - nawet jak jest cos w nim na teraz do wymiany (nie oszukujemy sie ale w kazdej uzywce cos sie znajdzie do wymiany), a nie za auto , ktore ktos wypolerowal i wymienil zarowki - sciagniete z zachodu - najczesciej po jakims biciu i z przebiegiem conajmniej x 2 niz jest na liczniku
    Reasumujac uwazajcie tez na poleasingowki, czy po wynajmach dlugoterminowych (glownie z nimi zwiazana jest jak mniemam zmiana przepisow do 6 lat bezwzglednego wieznia za krecenie licznika), gdyz jak sie dowiedzialem niedawno, w zwiazku z faktem ze maja one tez limity km: to czesto maja krecone liczniki a jak ? o to przyklad:
    zakladajac ze serwis ksiazkowo-olejowy auto ma co 20 tys km, delikwent robi tak:
    1. po 20 tys km sam wymienia olej
    2. po 40 tys km (cofka licznika na 20 tys km) i serwis olejowy w aso z wpisem
    i tak co drugi przegladzik sam, a co drugi w aso
    i autko ma legalny, papierowy przebieg po 3 latach np. 100 tys km, podczas gdyz fizycznie ma najechane 200 tys km
    Banki, leasingodawcy sie pokapowali - gdyz zaczynaja miec problemy potem z odsprzedaza takich aut - stad jak mniemam te nadchodzace zmiany w przepisach.

    p.s. a wracajac do tematu przewodniego czyli wodorowania, po maszynach chociaz widac roznice : ta z autokliniki (w ktorej Ty robiles ta usluge niby) wyglada na spora, ma jakis baniak z boku, natomiast te z autonagar wygladaja z deka biednie: jeden guzik+ jeden wyswietlacz z drugiej str jak widac czyszcza rowniez nie tanie auta - pyt. czy ryzykowaliby ich uszkodzeniem np. owa rdza w silniku?

    troche mnie dziwi Tw wypowiedz ze 2 stowki to mozesz za taka usluge dac ale 8 to juz bys nie dal - to troche mi przypomina ludzi co kupuja te magnetyzery nakladkowe za 50-100, bo na te przeplwywowe za 20 x tyle to juz nie bo za drogo, czyli warto wg Cb wydac mniej nawet na cos co nie dziala lub niewiele dziala niz zaplacic odp. kase do odp dzialajacej uslugi?
    to troche dziwne w stos do tego co piszesz o cenie swojego auta - bo w tym akurat przypadku uwazasz ze warto dac wiecej
    Ostatnio edytowane przez prymek ; 11-12-2017 o 13:20

  8. #68
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    troche mnie dziwi Tw wypowiedz ze 2 stowki to mozesz za taka usluge dac ale 8 to juz bys nie dal - to troche mi przypomina ludzi co kupuja te magnetyzery nakladkowe za 50-100, bo na te przeplwywowe za 20 x tyle to juz nie bo za drogo, czyli warto wg Cb wydac mniej nawet na cos co nie dziala lub niewiele dziala niz zaplacic odp. kase do odp dzialajacej uslugi?
    to troche dziwne w stos do tego co piszesz o cenie swojego auta - bo w tym akurat przypadku uwazasz ze warto dac wiece
    Ponieważ ja zapłaciłem 200 zł (a nawet 120, bo wtedy była promocja) i jestem zadowolony. Dlatego uważam, że wydatek 800 zł za to samo może być bez sensu.
    Na stronie autonagar.pl jest napisane, że jest to czyszczenie za pomocą wodoru i dodatków... A jeszcze pół roku temu na filmach była obecna tylko jedna maszyna. Jak widać technologia idzie do przodu.

    Przy okazji trafiłem na swój komentarz
    http://auto-klinika.pl/autonagar

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    to troche dziwne w stos do tego co piszesz o cenie swojego auta - bo w tym akurat przypadku uwazasz ze warto dac wiecej
    Porównujesz dwie różne kwestie. Poza tym ja nie uważam, że chcę za auto za dużo. To już Twoja prywatna, niczym nie uzasadniona opinia (i brak znajomości AR 159, kwestii silnikowych i wyposażenia). Skończmy ten temat.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #69
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post

    Porównujesz dwie różne kwestie. Poza tym ja nie uważam, że chcę za auto za dużo.
    Patrzac na zainteresowanie nim - to inne slowo niz "za duzo" nie przychodzi na mysl
    Chyba ze ten silnik to taka wtopa - ale wkoncu sie na tym nie znam przeciez

    Wiesz co to hipokryzja?

    Za jedna usluge chcesz placic grosze, twierdzac ze to taka sama jak tamta drozsza, ale w kwestii auta (swojego) juz twierdzisz ze to drozsze nie jest takie samo jak tamto tansze bo ...?
    No i wlasnie problem w tym ze nie znajduje zadnego bo... typu:
    - pl salon,
    - jeden dlugoletni wlasciciel
    - tona faktur na czesci czy uslugi aso
    - raport z aso
    itp. co mogloby potwierdzic historie a co za tym idzie stan auta, czyli suma sumarum tą cenę np. wyższą niż ta pocarabinierska

  10. #70
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Panowie ,
    piszecie nie na temat

Podobne wątki

  1. czyszczenie egr, a drgania silnika
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 18:43
  2. Czyszczenie komy silnika
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 09:21
  3. Czyszczenie bloku silnika
    Utworzone przez jacco w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 07:32
  4. Czyszczenie pokryw silnika
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 12:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory