Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: 159 Q4 3.2 JTS - bardzo wysokie spalanie + niepełne osiągi/moc (?)

  1. #21
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie wierzysz w to, co mówi Paweł?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Kolego jakoś szczególnie CI się chyba nie spieszy z rozwiązaniem tego problemu W kwietniu pisałeś o sondach a dzięki bogu mamy prawie wrzesień

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar ericsson
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 Q4
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie wierzysz w to, co mówi Paweł?
    Wierzę, tylko sondy których on używał (na częściach Boscha) nie są już dostępne - a dedykowana Boscha jest jedna "gdzieś w kraju" do ściągnięcia na zamówienie.

    Cytat Napisał Kimi1988 Zobacz post
    Kolego jakoś szczególnie CI się chyba nie spieszy z rozwiązaniem tego problemu W kwietniu pisałeś o sondach a dzięki bogu mamy prawie wrzesień
    Jakoś nad wyraz mi się nie śpieszyło, gdyż przebywam i pracuję za granicą - a auto ma być moim tutejszym wozidłem.
    Teraz z racji tego, że od niedawna mam sposobność częściej bywać w domu i mogę w końcu zająć się autem, to temat wrócił na tapetę.
    Przy tym wszystkim pomijam już fakt, że próbowałem jakoś "zdalnie" rozwiązać sprawę, ale jak pisałem na poprzednich stronach - wiele osób wyrażało chęć od przeprowadzania diagnostyki w tym samochodzie (nie wiem czy z braku chęci, czy czasu).
    A z kolei teraz, kiedy już do tego udało się przysiąść to zrodził się problem z dostępnością jakichkolwiek sond - bo dedykowanych brak, a z uniwersalnymi 3.2 JTS ponoć niezbyt chętnie współpracuje..
    Ostatnio edytowane przez ericsson ; 30-08-2017 o 01:21

  4. #24
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    A już nawet od biedy na serwisie byś nie znalazł?

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Ja z powodu uszkodzenia mechaniczengo wymieniałem drugą i uniwersalna jeszcze działa (ok 20kkm).
    Pierwsze tylko ori lub dedykowany BOSCH, drugie dodatkowo uniewersalna BOSCH
    sonda almbda 1 55204058 (BOSCH 0258007333)
    sonda almbda 2 55204059 (BOSCH 0258006910) BOS0258986602

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    Ja bym nie wykluczał tu rozrządu, delikatne przestawienie może powodować różne anomalia. Super mechanik też może się pomylić, zresztą robiłem u niego już kilka alf i taki super to on nie jest jak go piszą.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar ericsson
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 Q4
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kimi1988 Zobacz post
    A już nawet od biedy na serwisie byś nie znalazł?
    Od biedy (czy raczej bogactwa ) pewnie można, tylko ciekawe jaką cenę zaśpiewają w autoryzowanym serwisie..

    Cytat Napisał fx25 Zobacz post
    Ja z powodu uszkodzenia mechaniczengo wymieniałem drugą i uniwersalna jeszcze działa (ok 20kkm).
    Pierwsze tylko ori lub dedykowany BOSCH, drugie dodatkowo uniewersalna BOSCH
    sonda almbda 1 55204058 (BOSCH 0258007333)
    sonda almbda 2 55204059 (BOSCH 0258006910) BOS0258986602
    Drugie sondy to wiem, że nie mają niewielkie znaczenie i przy niech bym się specjalnie nie zastanawiał.
    Jeśli chodzi o dwie pierwsze przed katalizatorami to jak pisałem jest jeden dedykowany Bosch "gdzieś w kraju" na zamówienie.
    Pozostaje jeszcze ewentualnie rozejrzeć się gdzieś za granicą (ebay, sklepy internetowe itd.).

    Cytat Napisał elelmo Zobacz post
    Ja bym nie wykluczał tu rozrządu, delikatne przestawienie może powodować różne anomalia. Super mechanik też może się pomylić, zresztą robiłem u niego już kilka alf i taki super to on nie jest jak go piszą.
    Auto bardzo równo pracuje, przy przestawionym rozrządzie pewnie by trochę bujało/szarpało silnikiem (choć też zależy jak byłby przestawiony - "dół" czy "góra").
    Dodatkowo świece są nieco okopcone (jakby nie przepalały mieszanki) - więc zważając, że przy podobnych do mojego przebiegach padają sondy to w pierwszej kolejności trzeba je wykluczyć.
    A co do Pawła - jasne, że nikt nie jest nieomylny i nie twierdzę, że to niemożliwe, by zdarzyła się wtopa (szczególnie, że przecież nie wszystko wykonuje własnymi rękoma). Jednak z tego co mówił zawsze ma orientacje co się dzieje w warsztacie, a ważniejsze rzeczy albo robi sam, albo je nadzoruje.
    Z całokształtu współpracy, rozmów i jego podejściem do tematu odniosłem bardzo dobre wrażenie. Forum jest po to, żeby się dzielić/wymieniać opiniami, więc jeśli miałeś jakieś negatywne skutki z serwisowania auta w PabloGarage, to myślę, że śmiało możesz je opisać (i też dać mu się do tego odnieść) - zapewne taka wiedza ułatwi komuś podjęcie decyzji przy wyborze warsztatu. Sam też jestem ciekawy na jakie problemy natknąłeś się u niego w serwisie.

  8. #28
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    tylko ciekawe jaką cenę zaśpiewają w autoryzowanym serwisie..
    No to zapytaj. Po wielu przygodach z ASO stwierdzam, że czasem bywają znacznie tańsi niż stereotypowy mechanik Mietek z warsztatem w stodole. Oczywiście w zakresie usług, bo części wiadomo - drogie.

  9. #29
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    No to zapytaj. Po wielu przygodach z ASO stwierdzam, że czasem bywają znacznie tańsi niż stereotypowy mechanik Mietek z warsztatem w stodole. Oczywiście w zakresie usług, bo części wiadomo - drogie.
    No to właśnie miałem na myśli. Jeden telefon i wszystko wiesz. Czasem jest taniej niż używki na allegro. A czasem może być nieduża różnica w cenie np. a masz na miejscu i pewne że ma działać.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar ericsson
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 Q4
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cena jaką uzyskałem w ASO to ~1600zł za sondę, dedykowany oryginalny Bosch z hurtowni motoryzacyjnej ~669zł (bo trzeba sprowadzać zza granicy) - więc sam sobie znalazłem za granicą za niecałe 500zł.
    Czekam na przesyłkę, w międzyczasie modląc się by sondy wykręciły się w jednym kawałku (przy okazji nie uszkadzając gwintów w swoich podstawach), bo w przeciwnym wypadku robi się operacja śmierci łącznie z koniecznością demontażu kolektora wydechowego..

    Może któryś z kolegów ma jakieś doświadczenie / sprawdzone patenty i sposoby na wykręcenie sondy ze zminimalizowaniem ryzyka tragedii?
    Ostatnio edytowane przez ericsson ; 14-09-2017 o 12:45

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 11:27
  2. AR 147 2.0. TS - bardzo wysokie spalanie
    Utworzone przez piotr_p w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 20:05
  3. bardzo wysokie obroty nawet powyżej 2000
    Utworzone przez daro1800 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 19:33
  4. Bardzo wysokie spalanie
    Utworzone przez TheBartman w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 12:05
  5. [156] Osiągi i spalanie
    Utworzone przez DzIdEx7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-02-2008, 13:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory