Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Stukanie/stukot podczas odpalania bez wciśniętego hamulca. /1.9 JTDm 8v 120km

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar phuturerez
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm v8 120km
    Postów
    2

    Unhappy Stukanie/stukot podczas odpalania bez wciśniętego hamulca. /1.9 JTDm 8v 120km

    Witam,
    Zakupiłem kilka miesięcy temu Alfę 159 która ma dziwną (?) przypadłość ; podczas odpalania jej muszę mieć wciśnięte sprzęgło i hamulec w przeciwnym wypadku odpala i wydaje z siebie straszliwie głośny stukot :/ . który brzmi mniej wiecej jak w tym filmiku :
    youtube.com/watch?v=qj15fV_yHgM

    Miałem tak z 3 razy i szybko w popłochu wyłączyłem zapłon. Po ponownym uruchomieniu z dociśnietym hamulcem ,silnik odpalał zupełnie normalnie . Generalnie silnik pracuje cicho i równo mimo ,ze pierwsza taka sytuacja miała miejsce juz z 3 miesiace temu .
    Przewertowałem internet i nie znalazłem kogoś z podobnym problemem ,wyczytałem natomiast ,że podczas niedociśniecia sprzegła bądz hamulca powinny zgasnac kontrolki.

    Co może być powodem takiego stanu rzeczy?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przecież masz odpowiedź w tytule filmu - obrócona panewka
    Strzelam, że u Ciebie bendiks w rozruszniku zawiesza się podczas uruchamiania silnika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Color
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    64

    Domyślnie

    Miałem podobną sytuację jak na filmiku, też podobnie silnik stukał. Zdarzyło się to kilka razy. Zauważyłem, że u mnie miało to miejsce zawsze na rozgrzanym silniku. Gdy wyłączyłem silnik a kluczyka nie wyjmowałem i po około 10-20 minutach wcisnąłem jednorazowo przycisk kontrolki zapaliły się rozrusznik zaczął kręcić silnik odpalił i właśnie wtedy był taki dźwięk. Zwykle robię tak, że gdy wcześniej kluczyk jest włożony to wciskam przycisk start na chwilę zapalają się kontrolki czekam około 3-4 sekund (nawet jeśli świece żarowe się nie włączą) i ponownie wciskam start. Przy takiej procedurze nie miałem sytuacji żeby silnik klekotał. W moim przypadku wydaje mi się, że jest to problem komputera który nie uaktywnił się prawidłowo(miał za mało czasu) i wtrysk paliwa nastąpił w niewłaściwym momencie. Przy tym klekotaniu musiałem od razu wyłączyć silnik bo dźwięk był taki jak silnik miałby się rozsypać.

    Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar phuturerez
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm v8 120km
    Postów
    2

    Domyślnie

    U mnie świece i kontrolki zapalają się już przy włożeniu kluczyka (zawsze). Naciśnięcie przycisku "START/STOP" zawsze oznacza start rozrusznika i zapłon (lub wyłączenie silnika i wszelkich kontrolek). Taka stukowa praca (klekotanie,jak to nazwał Color) związane jest z niedociśnięciem hamulca . Podejrzewam ,że jest tam jakiś czujnik który powinien w tym momencie uniemożliwiać zapłon ale jest uszkodzony. Tak czy inaczej ,co może mieć niedociśnięcie hamulca do takiej pracy silnika ? Czym może zaszkodzić i czy już nie zaszkodziło? . Color nie miałeś w poźniejszym czasie problemów z jednostką?
    Ostatnio edytowane przez phuturerez ; 08-03-2017 o 00:33

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Color
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    64

    Domyślnie

    U mnie świece i kontrolki również zapalają się tuż po włożeniu kluczyka. Ale tu sytuacja była jak już pisałem nieco inna. Podjeżdżam pod sklep wyłączam silnik przyciskiem kontrolki gasną kluczyka nie wyjmuje żona idzie do sklepu ja zostaję w samochodzie gra tylko radio które wyłączy się automatycznie jak wyjmę kluczyk. Mija z 15 minut żona przychodzi uruchamiając naciskam przycisk jeden raz czyli wciskam i przytrzymuje zapalają się kontrolki rozrusznik zaczyna od razu kręcić silnik odpala i przy takiej procedurze miałem opisaną wyżej sytuację "klekotania".W sumie zjawisko wystąpiło 3 razy w kilkumiesięcznym odstępach czasu. Podczas uruchamiania zawsze wciskam tylko sprzęgło. Nie zauważyłem żeby z jednostką były jakieś problemy.

    Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Wysokie chwilowe spalanie. podczas jazdy bez wciśniętego gazu
    Utworzone przez richi102 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 17-02-2018, 13:03
  2. [159] Problem podczas odpalania
    Utworzone przez roord w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2016, 16:25
  3. [159] Odpala bez wciśniętego sprzęgła, hamulca
    Utworzone przez hipcio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 05:59
  4. trzesienie podczas odpalania i ruszania
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 28-09-2013, 16:01
  5. Huk podczas odpalania.
    Utworzone przez yarp2326 w dziale 166
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 22:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory