Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Auto nie chce odpalić

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    Epsonix staram się czytać to co napisałeś ale za dużo z tego nie rozumiem to już chyba za wysoki level jak dla mnie może znajdzie się jakiś fachowiec z okolic Zielonej Góry który będzie w stanie mi pomóc oczywiście odpłatnie

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Skoro wyskoczył taki komunikat, to spore prawdopodobieństwo, że epsonix ma rację i problemem jest sterownik blokady kierownicy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    czyli możliwa uszkodzona "stacyjka" lub sterownik blokady kierownicy. tylko czy przy uszkodzonym sterowniku blokady kierownicy po włożenia kluczyka nie pojawiało by się cokolwiek na wyświetlaczu ?

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał jsebach Zobacz post
    czyli możliwa uszkodzona "stacyjka" lub sterownik blokady kierownicy. tylko czy przy uszkodzonym sterowniku blokady kierownicy po włożenia kluczyka nie pojawiało by się cokolwiek na wyświetlaczu ?
    wlasnie nie pamietam. mozliwe ze wlasnie u brata raz to sie pojawilo a potem juz tylko logo. mozliwe ze pisałem w tym watku do ktorego cie odsylalem.

    prowizorycznie odblokujesz sam. naciac sruby o mechanizmu wtedy wykrecisz plaskim srubokretem, otworzysz obudowę, wywalisz czesc blokady, zewrzesz odpowiedni mikrostyk zeby auto chwilowo myslalo ze jrst odblokowane, i zalozesz z powrotem. 2h roboty pod domem. jedyna wada takiego rozwiazania to ze nie masz blokady i przy kazdym wyjeciu kluczyka bedzie komunikat vehicle protection not available, ale jezdzisz normalnie. z czasem sobie to naprawisz (pewnie wymienisz mechanizm, ale w aso to z 1000zl sama czesc).

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    prawdopodobnie uszkodzona jest stacyjka po rozkręceniu deski rozdzielczej w okolicach przycisku start/stop i stacyjki zdziwił mnie jeden kabelek który był do niczego nie podpięty. czy to normalne ? może to jakiś kabelek opcjonalny ? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18816887_1445533128803409_1802748159_n.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	66.1 KB
ID:	229373 drugie pytanie jeśli przełożę całą elektronikę do nowego zamka to wszystko będzie ok ?
    Ostatnio edytowane przez jsebach ; 30-05-2017 o 17:39

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja CI piszę o wyciągnięciu mechanizmu blokady kierownicy, a Ty grzebiesz przy stacyjce - masz co do niej podejżenia czy tak dla zabawy od niej zaczynasz?
    do stacyjki (TEG reader) można się podpiąć kompem jak blokada jest zablokowana (jedyny moduł do jakiego się wtedy da) i ją trochę posprawdzać.

    co do połączeń, to ściągnij sobie eLearn-a i popatrz na schematy co ma być podłączone do czego.

    nie wiem o jakim zamku piszesz.

    tu masz mój wpis w innym wątku:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1896046

    weź się dobierz do blokady, przestaw ją na odblokowaną pozycję, ewentualnie sprawdź mikrostyki - ten mniejszy ma być wciśnięty/zwarty, a większy rozwarty wtedy układ zakłada że jest odblokowana kiera i pozwala na włączenie zasilania.

    jak sam z tym opisem nie potrafisz to weź jakiegoś gościa kumatego co ogarnie schematy i ma minimum pojęcia o elektronice w samochodach żeby CI to zrobił. to naprawde jest prosta robota.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    We wtorek był u mnie serwisant z komputerem i powiedział że na 80% jest to błąd tzw. stacyjki... kiedy wsadził palec do środka wyskoczył błąd że niepoprawny klucz czy coś takiego. I powiedział że może to być uszkodzenie mechaniczne tej stacyjki. Był też błąd czujnika sprzęgła ale to i tak powinno coś wyskoczyć na komputerze tak jak to jest normalnie wtedy kiedy wsadzi się klucz. Dlatego pytałem czy jak przerzuce płytkę z elektroniką do nowego zakupionego zamka z allegro wszystko będzie dobrze czy jest tam coś ukrytego w plastikach czego nie widać ?

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jak wsadzil palec do stacyjki zamiast kluczyka to co w tym dziwnego ze wywalilo ze niepoprawny klucz.

    pytalem co masz na mysli piszac "zamek" - blokade kierownicy? jesli tak to myslalem ze w watkach juz parokrotnie jasno sie wyrazilem - musisz przelozyc glowna plytke elektroniki do nowej blokady (ale najlepiej ta mala plytke z mikroswitchami zostawic nowa, bo te mikroswitche tez sie potrafia psuc). tyle ze nowa blokada kolego to jakies 1000zl. przy podmianie glownej plytki zwroc uwage na gniazdo silniczka - w bardzo wczesnych blokadach bylo wlutowane na odwrot, wiec jesli bedziesz tu mial roznice, to przelozyc musisz kable nowego silniczka we wtyczce zeby polaryzacja byla poprawna

    pisalem Ci ze poki co da sie oszukac stara I jezdzic autem - po prostu wyjmujesz czesc mechanizmu blokady, zwierasz na stale maly mikroswitch, montujesz, I auto odpala - jedyna niedogodnosc to ze przy wyjeciu kluczyka wywala na chwile Vehicle protection system not available - dlatego ze mikrostyki sa ustawione w pozycji odblokowanej no I oczywiscie nie masz blokady - ale da sie bez tego zyc.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 31-05-2017 o 09:42
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    zabiorę się jutro za tą blokadę kierownicy jeżeli z tą stacyjką nie pójdzie a możesz mi powiedzieć co to jest za kabel i czemu nie był do niczego nie podłączony czy jest on ważny i się odpiął czy jest to jakiś kabel opcjonalny ? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18816887_1445533128803409_1802748159_n.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	71.0 KB
ID:	229440

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie mam pojecia. otworz elearna, sprawdz jakie wtyki sa w tej okolicy i sprawdz po kolei wyglad wtykow dla wszystkich numerow jakie w tej okolicy pokaze elearn.

Podobne wątki

  1. Auto zgasło nagle i nie chce odpalić błąd P0190
    Utworzone przez remer w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 20:08
  2. Nie chce odpalić 2.0 JTS
    Utworzone przez Bladzior w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 20:55
  3. Auto po zgaszeniu nie chce odpalić. Akumulator nie daje prądu
    Utworzone przez Krzychu25wroc w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 12:15
  4. [146] Nie chce odpalić
    Utworzone przez czesław1987 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 15:47
  5. [155] odmowa współpracy - auto nie chce odpalić
    Utworzone przez J 155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory