Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Temat: powracam do AR wersja TI kilka pytań przed zakupem

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Przepłacisz jeśli będziesz chciał przerobić zwykłą wersję na wersję TI. Dopłacając do wersji TI nie płacisz jedynie za znaczek na klapie i błotnikach, ale za wiele, wiele więcej. Skądś ta cena przecież się bierze.
    Zależy od wersji. Moja różni się w środku od TI:
    - innymi fotelami,
    - brakiem nakładek aluminiowych na pedałach,
    - innymi listwami ozdobnymi progów.

    Natomiast z zewnątrz jak każda inna. Hamulce, progi, zawieszenie, lusterka, felgi. Przy czym najtańsza TI z mojego rocznika, i tym samym silnikiem, była blisko o 10 000 zł droższa, a w tej samej cenie były modele 2 lata starsze, z dwa razy wyższym przebiegiem i gorszym wyposażeniem.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 1,9JTDm 16V 150KM, 2008
    Postów
    84

    Domyślnie

    Do wyboru mam:
    2,0JTDm 170KM TI 2010, 107 000 tkm biala z "zolta" skora, w 156 miala tytul chyba bananowa, najdrozsza,
    1,9 JTD 150KM TI 2008, 128 000 tkm czarna z czarnym wnetrzem, najtansza, sporo tansza
    2,0 JTD 136KM TI 2011, 122 000 tkm, biala z czarnym wnetrzem, nieduzo tansza od najdrozszej

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Zależy od wersji. Moja różni się w środku od TI:
    - innymi fotelami,
    - brakiem nakładek aluminiowych na pedałach,
    - innymi listwami ozdobnymi progów.

    Natomiast z zewnątrz jak każda inna. Hamulce, progi, zawieszenie, lusterka, felgi. Przy czym najtańsza TI z mojego rocznika, i tym samym silnikiem, była blisko o 10 000 zł droższa, a w tej samej cenie były modele 2 lata starsze, z dwa razy wyższym przebiegiem i gorszym wyposażeniem.
    Po lifcie, gdy weszły wersje Sport Plus, różnica między Ti nie była już tak znacząca jak w przedliftach. Stąd przerobienie na Ti wychodzi taniej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Crazy_Joe Zobacz post
    Do wyboru mam:
    2,0JTDm 170KM TI 2010, 107 000 tkm biala z "zolta" skora, w 156 miala tytul chyba bananowa, najdrozsza,
    1,9 JTD 150KM TI 2008, 128 000 tkm czarna z czarnym wnetrzem, najtansza, sporo tansza
    2,0 JTD 136KM TI 2011, 122 000 tkm, biala z czarnym wnetrzem, nieduzo tansza od najdrozszej
    Przebiegi aż oczy pieką
    Pokaż linki.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Po lifcie, gdy weszły wersje Sport Plus, różnica między Ti nie była już tak znacząca jak w przedliftach. Stąd przerobienie na Ti wychodzi taniej.
    No ale Sport Plus pewnie też nie będą z tych tańszych i ogólnie mało tego było (wprowadzone tylko na niektórych rynkach i chyba dopiero w drugiej połowie 2010r), nie ma w czym wybierać zbytnio. Z resztą jak były Sport Plus, to panele w Ti były akurat Carbonowe.

    Głupie listwy progowe dołożyć to koszt ok 1500zł jak się samemu je zawiezie do lakiernika, przyklei itp. felgi i opony zrobią tez koszt. Fotele i boczki do Ti znaleźć w dobrym stanie ciężko a jeszcze jaki koszt?
    Ja nie mogłem znaleźć dla siebie wersji Ti/Sport Plus TBi SW przez parę miechów (ale nie chciałęm czarnej ani białej, a takich akurat było pełno), skończyło się na standardowym Distinctive, zmianach felg, dokładaniu ksenonów/sprysków/poziomowania, PDC przód, B&M. Kupa roboty i koszty chorendalne. Nigdy więcej nie kupuję auta w specyfikacji która mi nie odpowiada.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Przebiegi aż oczy pieką
    Pokaż linki.
    nie ma reguły. na forum jeden kolega ma od nowości 2.0JTDMa z 80tyś km. moja była 1.9 JTDM z 2005r ma dzisiaj 152tyś nalatane (11 lat auto na drogach). niedawno też ktoś kupił na forum 2.0JTDm Ti z bodajże 2011r z przebiegiem 38tyś.

    trzeba sprawdzać samochód i tyle. z resztą przebieg po autostradach 200tys i tak auto będzie w lepszym stanie niż jak ktoś zrobi 100tyś ale tylko na krótkich odcinkach.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Nigdy więcej nie kupuję auta w specyfikacji która mi nie odpowiada.
    Czekałem kiedy to napiszesz
    BTW przetarłeś za to szlaki w niektórych kwestiach, jak chociażby dołożenie biksenonów i za to szacun!
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    dokładanie instalacji to żaden rocket science tylko niestety żmudna robota była żeby to zrobić solidnie. tylko myślę że przy sprzedaży niejeden się znajdzie co będzie marudził bo przerabiana instalacja albo że nie zgadza się specyfikacja z tym co po VINie w ASO pokaże itp.

    dlatego teraz uważam, że owszem jakąś jedną rzecz można tam dołożyć, czy zmienić felgi, ale przerabiać auto na inne (np pełem Ti) jest mało opłacalne i niegdy nie będzie tego efektu (coś tam się uszkodzi przy demontarzu, jakaś uzywka kupiona nie będzie taką igiełką jak w opisie itp).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Jeśli moje Ti na 17 przejeżdża przez zaspę to przejedzie każde inne auto. Jeśli ja nie trę na 18 osłoną o koleinę to nie trze żadne inne auto.Drugą osłonę już wykańczam. Czasem denerwuje , bo ciężko z panną zboczyć z drogi w trasie . Zgadzam się z epsonix. W poprzedniczce modyfikacji multum. Teraz tylko pomalowałem felgi, dołożyłem dokładkę z cupry i przyciemniłem szyby.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar sailor
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    AR159 SW TBi Ti
    Postów
    81

    Domyślnie

    Cześć! Czy obie Twoje osłony silnika to ori, czy np.: druga była już jakimś zamiennikiem? Pzdr.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 1,9JTDm 16V 150KM, 2008
    Postów
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Po lifcie, gdy weszły wersje Sport Plus, różnica między Ti nie była już tak znacząca jak w przedliftach. Stąd przerobienie na Ti wychodzi taniej.

    - - - Updated - - -


    Przebiegi aż oczy pieką
    Pokaż linki.
    No mnie też bolą te duże przebiegi ale auta z małymi przebiegami są droższe.

    Pierwsza i trzecia mają pierwszych właścicieli, druga chyba drugi lub trzeci.

    ..... przebiegi są sprawdzone a auta doinwestowana. Skąd wiem że sprawdzone? A to nie powiedziałem że mieszkam w Norwegii i tutaj podczas każdego przeglądu, każdej wizyty w warsztacie przebieg auta wpisywany jest do ogólnodostępnego systemu internetowego gdzie każdy może wejść i zobaczyć/prześledzić datę i przebieg auta? No to mówię teraz.

  10. #20
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Czasem denerwuje , bo ciężko z panną zboczyć z drogi w trasie .
    Tylna kanapa i tak się do tego nie nadaje. Przez profil siedziska w środkowej części, strasznie później krzyż boli.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Julka z 2016... kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Vieworld w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 397
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 12:29
  2. [147] kilka pytań przed zakupem.
    Utworzone przez Drifter w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 07:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory