Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 75

Temat: KUPNO 159 2.4 210km

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    n/d
    Postów
    12

    Domyślnie

    i tu problem na necie raczej do 20 lub powyżej 35

  2. #22
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    czasem mija się to z tym co w instrukcji
    Bo w instrukcji podawana jest masa pojazdu gotowego do drogi ze zbiornikiem paliwa napełnionym w 70%. To chyba norma DIN. Norma EU każe podawać masę pojazdu z uwzględnieniem kierowcy (75 kg) (z tego powodu, nominalnie BMW E90 2.0d jest cięższe od Alfy 159, ale w przypadku BMW masa liczona jest z kierowcą, a w przypadku AR bez). W każdym przypadku, masa własna nie zawiera wyposażenia dodatkowego - i stąd pewnie rozbieżności. 1.9 JTDm w wersji podstawowej toczył się na 16" stalówkach. Już wyposażenie w 17" aluminiowe felgi dodaje podobno 20 kg. Wymiana standardowego zestawu naprawczego na dojazdówkę to kolejne kilkanaście kilo. Wersje podstawowe nie miały np. świateł przeciwmgielnych, elektrycznych szyb tylnych, klimatyzacji automatycznej, nawiewów na tylne siedzenia, podłokietnika tylnej kanapy, trzeciego zagłówka czy składanego oparcia tylnej kanapy. Swoje ważyć też muszą elektrycznie regulowane fotele, otwierany dach czy zestaw nagłośnienia BOSE.
    Ale to dotyczy każdego pojazdu.

    Pocieszać się można za to tym, że np. wartości przyspieszeń od 0-100 km/h w przypadku włoskich aut są zawyżone. 2.0 JTDm 170 KM osiąga setkę, zgodnie z instrukcją, po czasie 8,8 sekundy. W praktyce to około 8,5 sekundy. Natomiast Niemcy zaniżają. BMW E90 320d (177 KM) fabrycznie osiąga setkę po 7,9 s, a rzeczywiście po około 8,2.

  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    150 KM jeździ przyzwoicie, jeśli będzie mało to zrobisz chip tuning i wtedy na pewno będziesz zadowolony. Koszty utrzymania też będą niższe niż 2.4.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    n/d
    Postów
    12

    Domyślnie

    macie może jakieś godne obejrzenia propozycje ?

    - - - Updated - - -

    Jeszcze jedno ktoś tutaj może jest z Śląska tak co by ewentualnie ( oczywiście nie za darmo) przejechać się ze mą by sprawdzić ewentualne auto?

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar marcin_ldz
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.75 Tbi QV
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał skikut Zobacz post
    macie może jakieś godne obejrzenia propozycje ?

    - - - Updated - - -

    Jeszcze jedno ktoś tutaj może jest z Śląska tak co by ewentualnie ( oczywiście nie za darmo) przejechać się ze mą by sprawdzić ewentualne auto?
    Jak byś poszukiwał w kwocie ca 30 tys mógł bym polecić moją

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    n/d
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_ldz Zobacz post
    Jak byś poszukiwał w kwocie ca 30 tys mógł bym polecić moją
    I tu pytanie czemu sprzedajesz?

  7. #27
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar marcin_ldz
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.75 Tbi QV
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał skikut Zobacz post
    I tu pytanie czemu sprzedajesz?
    Sprzedaje tylko dlatego, że mam okazję kupić od znajomego Giuliette Tbi Qv bo nie długo odbiera Giulie i będzie sprzedawał a zawsze miałem na nią chęć Jest to jedyny powód sprzedaży, moja 159 nie jest ulepem czy coś podobnego dlatego nie mam ciśnienia na sprzedaż, stąd też cena... Po prostu jak znajdzie się jakiś zainteresowany to sprzedam i zakupie Giuliette a jak nie to zostanę przy 159

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Swoją drogą 159, o której pisałeś na początku tego tematu nie jest z 2008 roku, tylko co najwyżej z 7, i to na pewno nie z końca roku. Auto jest przed liftem. Pewnie pierwsza rejestracja była w 2008.
    Brakuje emblematów GIUGIARO Design na przednich błotnikach, ktoś szarpał się z wykładziną pod deską rozdzielczą po stronie pasażera

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    n/d
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_ldz Zobacz post
    Sprzedaje tylko dlatego, że mam okazję kupić od znajomego Giuliette Tbi Qv bo nie długo odbiera Giulie i będzie sprzedawał a zawsze miałem na nią chęć Jest to jedyny powód sprzedaży, moja 159 nie jest ulepem czy coś podobnego dlatego nie mam ciśnienia na sprzedaż, stąd też cena... Po prostu jak znajdzie się jakiś zainteresowany to sprzedam i zakupie Giuliette a jak nie to zostanę przy 159
    przemyślę twoja propozycje i jeśli będzie jeszcze aktualna to się odezwę


    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Swoją drogą 159, o której pisałeś na początku tego tematu nie jest z 2008 roku, tylko co najwyżej z 7, i to na pewno nie z końca roku. Auto jest przed liftem. Pewnie pierwsza rejestracja była w 2008.
    Brakuje emblematów GIUGIARO Design na przednich błotnikach, ktoś szarpał się z wykładziną pod deską rozdzielczą po stronie pasażera
    Właśnie o takie uwagi z ust doświadczonych ludzi mi chodziło wielkie dzięki

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    W związku z tym co kolega Pływak na początku napisał to jak się kupi zaniedbaną 2.4 to i kilka tyś. złotówek może nie wystarczyć . I tych myślę też by się trochę znalazło. Ja osobiście cofając się o rok do tyłu to teraz mocniej bym się zastanowił nad 1.9. [notranslate]Alfa[/notranslate] 2.4 jest naprawdę super ale w kiepskim stanie pochłonie worek kasy na doprowadzenie do fajnego stanu. Ja osobiście polecam 2.4 nawet drożej ale z pewnych rąk. No i tylko ludziom co robią dłuższe dystanse niż średnio 5km do roboty i spowrotem. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] [2,4 210KM] Pytanie o intercooler
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 12:58
  2. [159] 2.4 210KM końcówka wtryskiwacza
    Utworzone przez szejk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 14:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory