Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Problem z doładowaniem turbo

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To ciśnienie całkowite, tj. dynamiczne (wytwarzane przez turbosprężarkę, które obserwujemy na wskaźniku) plus ciśnienie atmosferyczne.
    A na 1. biegu tego kopa nie czujecie? Przy ok. 2800 obr?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Żeby dokładnie zobrazować o co mi chodzi zamieściłem link do filmiku na Youtube. Przyśpieszam tam na drugim biegu i hamuje i tak kilka razy. Widać jak wskazówka od turbodoładowania idzie płynnie do góry i opada.

    https://youtu.be/rmnnvd4Qi-E

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    A to opadanie tej wskazówki to na filmiku widać że dzieje się to w różnych zakresach. Raz pod sam koniec skali , a raz wcześniej. A do tego raz zafalowała 2 razy. Tak ? Czy wtedy odpuściłeś gaz.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Opadanie wskazówki występuje tylko jeden raz przy ciągłym przyśpieszaniu. Na różnych biegach zakres obrotów też jest inny. Według mnie moment opadania wskazówki zależny jest od obciążenia.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Overboost do wymiany ewentualnie wyczyszczenia, puszcza podciśnienie a nie powinien. A jak mes pokazuje ciśnienie mierzone i wymagane??

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    mi się wydaje ze turbo jest coś nie tak.ja zmieniłem dwa overbosty czujnik doładowania i dalej tosamo było.trochę się poprawiło jak zawiozłem turbo do poprawy bo mam po regeneracji,trochę sie poprawiło ale troszkę opadnie wskazówka.najbardziej jak dobija do maksimum skali wtedy troszke opadnie.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    A ja zmieniam swoje zeznania. Dziwne. Postanowiłem to sprawdzić u siebie i kiedyś miałem tak że opadała ale teraz ładuje do 1.4 i trochę na każdym biegu . Przynajmniej biegi 2-5 bo te mi się udało sprawdzić.i faktycznie nie opada. Na stowe kiedyś było inaczej. Ostatnio robiłem pokrywę filtra powietrza bo jedna śruba była urwana i nie dociskała cała powierzchnią. Może to pomogło. Sam nie wiem.teraz zgłupiałem. Pozdrawiam

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Poszukałem trochę na forum i z takim problemem borykało się już kilku użytkowników 1.9 jtdm. Problemem prawdopodobnie jest zawór overboost lub zapieczona zmienna geometria. Najczęściej pomagało czyszczenie turbo. Po ostatniej wizycie u mechanika i mocnym butowaniu turbo aby mechanik mógł usłyszeć prawdopodobną nieszczelność w dolocie problem jakby trochę zmalał. Jakby coś się odblokowało lecz nie całkowicie.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    U mnie podczas wciśnięcia pedalu w podłogę,wskazowka idzie prawie do samego końca,po czym delikatnie spada. Auto przyspiesza normalnie i płynnie.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Szukam
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    To ciśnienie całkowite, tj. dynamiczne (wytwarzane przez turbosprężarkę, które obserwujemy na wskaźniku) plus ciśnienie atmosferyczne.
    A na 1. biegu tego kopa nie czujecie? Przy ok. 2800 obr?
    Ja mam to samo falowanie wskaźnika. Dodatkowo jak magil napisał auto na 1 biegu dostaje bardzo wyraźnego kopa przy gazie tak na 50% i przy około 2800 obr/min.

    Edit. Przy bucie w podłogę szarpania nie ma.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    u mnie w poprzedniej jtdm była taka dziura przy ok 2800obr, niczym nie udało się tego wyeliminować, dopiero Cinek rozprawił się z tym jak robił chip kilka lat temu. na wykresie z hamowni bardzo ładnie to było widać, z resztą porównajcie sami oba przebiegi momentu przed i po(pomarańczowe linie):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MOD.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	73.1 KB
ID:	234884
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Problem z doładowaniem 2.4 JTD
    Utworzone przez matiq1991 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-03-2017, 08:08
  2. [159] Problem z doładowaniem
    Utworzone przez boobas00 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 08-10-2016, 17:35
  3. Problem z doładowaniem 2.4 JTD 20v P1235
    Utworzone przez tomekk777 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 06:51
  4. [159] Problem z doładowaniem, co jest nie tak?
    Utworzone przez whitefunk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 10:07
  5. Problem z doładowaniem
    Utworzone przez karsto1982 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory