Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 84

Temat: Jaka 159 będzie dla mnie najlepsza ?

  1. #71
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał radsky Zobacz post
    2004-2011 w tym okresie to praktycznie ten sam samochód. Popierdułkami się różni po lifcie. Nie zawsze trafionymi zmianami.
    Jeżeli zmiana napędu (z 1.9 na 2.0, skrzynia biegów) to popierdółka to ciekawe co dla Ciebie znaczy duża zmiana? Inna choinka zapachowa?

    Druga sprawa. Czy gdzieś jest napisane jaki samochód nadaje się do firmy (np. działalności gospodarczej) a jaki się nie nadaje. Fabia lub inne Clio idealnie sprawdza się w korpo na niższym szczeblu (bo jest tania), a już nie sprawdzi się jako auto prezesa. Duster idealnie sprawdzi się w firmach budowlanych, geodezyjnych, weterynarii itp. ale prezes kupi coś innego. A8, S, lub 7 sprawdzą się dla szefów ale nie do śmigania od sklepu do sklepu. Podobnie [notranslate]Alfa[/notranslate]. Jeżeli informatyk musi pojeździć po okolicy to nie musi mieć terenówki, fabii. Może mieć każde auto, które mu odpowiada i do którego zmieści laptopa i kilka kartonów. Jeżeli odpowiada 159 to znaczy, że nadaje się do działalności gospodarczej. Poza tym przyjęło się narzekać na praktyczność 159. Owszem - Berlingo to to nie jest ale tragedii też nie ma.

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Ja z kolei jestem ciekawy co jest mniej trafionego po lifcie? Mniejsza masa? Otwieranie bagażnika nie tylko z kluczyka? Naprawiony zbiorniczek płynu kierowniczego? Czterotłoczkowe hamulce?

  3. #73
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Ja z kolei jestem ciekawy co jest mniej trafionego po lifcie?
    W polifcie jak w polifcie, ale w nowszych egzemplarzach nie ma domykania szyb z pilota, ryglowania, czujników przygniecenia zamykaną szybą - niektórzy twierdzą, że mniej wygodne są również tylne fotele.

  4. #74
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tylna kanapa faktycznie. Mało z tyłu jeżdżę, ale wolałem przedliftową. Zaciski na plus, ale generalnie lift polegał na okrojeniu auta w celu zmniejszenia kosztów produkcji.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #75
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Jeżeli informatyk musi pojeździć po okolicy to nie musi mieć terenówki, fabii. Może mieć każde auto, które mu odpowiada i do którego zmieści laptopa i kilka kartonów. Jeżeli odpowiada 159 to znaczy, że nadaje się do działalności gospodarczej. Poza tym przyjęło się narzekać na praktyczność 159. Owszem - Berlingo to to nie jest ale tragedii też nie ma.
    to przeczytaj pierwszy post, bo ja się odnosiłem do potrzeb Kolegi , który chce kupić 159

    Teraz kilka słów o moich potrzebach:
    Jestem informatykiem obsługującym kilkadziesiąt oddzialików jednej firmy rozsianych na terenie województw Zachodniopomorskiego, Pomorskiego, Lubuskiego, Wielkopolskiego. Roczny przebieg ok. 50 000km/rocznie, czasem 70 000 km/rocznie
    Faktycznie ten informatyk będzie śmigał po okolicy, ale Polski, zamarzył sobie używki 159 2.4 pewnie jeszcze od "znawcy marki" ;-) Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 02-10-2017 o 21:58

  6. #76
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Ja z kolei jestem ciekawy co jest mniej trafionego po lifcie? Mniejsza masa? Otwieranie bagażnika nie tylko z kluczyka? Naprawiony zbiorniczek płynu kierowniczego? Czterotłoczkowe hamulce?
    A to przed liftingiem otwieranie bagażnika było tylko z kluczyka? Dziwne... ciekawe do czego służy ten przycisk we wnętrzu...
    A i czterotloki były przed liftem

    Wysłane z mojego SM-T555 przy użyciu Tapatalka

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    tak się radsky zastanawiam po co się na tym forum wypowiadasz. wg ciebie włoska motoryzacja jest do bani (1.9JTDm wg Ciebie to pozytywny wypadek przy pracy, fiat 125p to "włoskie padło" - wątek o kanale..). Chcesz na siłę udowodnić swoją rację bo twoja ukochana kupiła (może ty jej pomogłeś) trupa i nie radzisz sobie z autem? Twoja metoda to na siłę udowodnić swoje chore racje. Czym człowieku jeździłeś w latach 70 i 80 skoro miałeś porównanie i wiesz, że 125p to padło? Może na kanciaka nazbierałeś dopiero w XXI wieku to wtedy rzeczywiście niewiele fiacików było w dobrym stanie. Teraz postanowiłeś krytykować alfę bo znowu masz minę. Czy jest jakaś marka która wg ciebie się nie psuje, nie ma defektów, jest idealna i przypasuje wszystkim? Jeżeli tak to napisz co to jest. Na pewno zamienię swoje alfy na tą igiełkę.

  8. #78
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Bo żona kazała mu kupić i teraz chłop musi się wyżyć
    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A to przed liftingiem otwieranie bagażnika było tylko z kluczyka? Dziwne... ciekawe do czego służy ten przycisk we wnętrzu...
    A i czterotloki były przed liftem

    Wysłane z mojego SM-T555 przy użyciu Tapatalka
    Chodziło raczej o to, że wszystkie egzemplarze po lifcie miały przynajmniej małe Brembo.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Tylna kanapa faktycznie. Mało z tyłu jeżdżę, ale wolałem przedliftową. Zaciski na plus, ale generalnie lift polegał na okrojeniu auta w celu zmniejszenia kosztów produkcji.
    typowe w koncernie fiat , na początku na bogato , im później to coraz większa bida , tak jak np w stilo , miałem stilo 2003 i był niezły grubas jak na swoje lata i konkurencję swych czasów , teraz poliftowe stilo i większa bida , dobrze że go sobie samodzielnie doposażyłem hehe
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  10. #80
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    159 SW Q4 2.4 JTDM @235HP 505Nm Bez klap, egr i dpf :-)
    Postów
    257

    Domyślnie

    Napiszę od siebie jako posiadacz 2.4 Q4 - polecam szczególnie na dlugie trasy i właśnie ten roczny przebieg o którym piszesz. Po wyrzuceniu Eko i wirusie spalanie w moim przypadku wynosi od 7,5 do 15l na 100km i te 15l to nie miasto tylko 400 km autostrady A4 pokonane w niewiele ponad 2 godziny. Dynamika, elastyczność i wrażenia słuchowe z tego silnika są nieporównywalne z żadnym innym dieslem montowany w 159. Ryzyko jest jedno - pęknięcie głowicy i reguły żadnej nie ma albo strzeli albo nie. Jeśli chodzi o serwisowanie to olej i filtry co max 15kkm (ja zazwyczaj zmieniam po ok 12kkm) bo 30kkm zalecane przez AR to poprostu mordowanie silnika i niestety jeśli ktoś pisze że serwisowana w ASO to właśnie takich interwalow można się spodziewać, rozrząd co 120kkm - komplet ricambi/Mopar można bez wysiłku kupić za ok 500pln. Gdybym miał teraz sprzedać swoją 9-tke i kupić kolejna to tylko 2.4 Q4

    Naskrobane przez Galaxy S7 EDGE

Podobne wątki

  1. Jaka najlepsza trasa nad morze?
    Utworzone przez Karol147 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27-02-2016, 23:22
  2. Jaka instalacja będzie najlepsza do Alfy [159]
    Utworzone przez KrasnyBil w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 08:19
  3. Alfa jest najlepsza ale co mnie jeszcze czeka.?
    Utworzone przez konrad alfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 21:36
  4. [145] jaka wersja najlepsza?
    Utworzone przez Feniks77 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 18:37
  5. LPG? Jaka sekwencja jest najlepsza do TS?
    Utworzone przez wasyl22 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 11:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory