Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Brak kanału. Jak sobie radzicie z pracami pod samochodem?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar achtung
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    AFLA ROMEO 159 1.9JTD 16V ELEGANT/SPORT AUTOMATIC
    Postów
    115

    Domyślnie Brak kanału. Jak sobie radzicie z pracami pod samochodem?

    Jak sobie radzicie, kiedy tak jak ja, nie posiadacie ani kanału ani podnośnika kolumnowego?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    2 kobyłki/najazdy i wystarcza.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar achtung
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    AFLA ROMEO 159 1.9JTD 16V ELEGANT/SPORT AUTOMATIC
    Postów
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    2 kobyłki/najazdy i wystarcza.

    Wydymione samsungiem.
    Po co najazdy, kiedy używasz kobyłek? Coś polecasz?

  4. #4
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał achtung Zobacz post
    Jak sobie radzicie, kiedy tak jak ja, nie posiadacie ani kanału ani podnośnika kolumnowego?
    Jechać do kogoś kto takowe przyrządy posiada. Najczęściej jest to po prostu mechanik. Komfort pracy nieporównywalny z jakimiś kobyłkami. Właściciel auta premium no dobra... średniej klasy i kobyłki przed domem, blokiem ? Ufff.... Cebularstwo. Dawno, dawno temu, kiedyś na prawie każdym większym CPN był najazd. Tłumik (i nie tylko) w 125p (również włoskie padło ! ) wymieniało się za friko oprócz oczywiście kosztu części. Ehhh... co to były za czasy.....
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 02-10-2017 o 23:30

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jest kilka ciekawych rozwiązań, nie groszowych, ale i tańszych niż budowa kanału czy podnośnik warsztatowy:

    - https://www.quickjack.de/
    Plusy - jasne - przenośnie, małe, lekkie , łatwe
    minusy : nie za wysoko, wyczytałem o problemach z pompą, i narzekaniach że to chińska produkcja

    - https://www.holden.co.uk/displayproductEZcarlift.asp
    plusy jak wyżej, może mniej mobilne, plus taki że mechanika bez pompy, hydrauliki, mniej do zepsucia się , wyżej niż QJ
    minus - droższe

    - http://www.carlift-ramp-mr1.com/
    plusy - tanie, proste, niepsujące
    minusy - nisko , sporo miejsca zajmuje

    - http://www.restorationramps.co.uk/
    - plusy powyższego, ale wyżej znacznie
    - minusy powyższego zwielokrotnione - niezbyt mobilne

    Najfajniejsza chybna EZ Car Lift, i od niedawna w sprzedaży w Europie, tyle że jeszcze vat dochodzi, przesyłka...

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Cytat Napisał radsky Zobacz post
    Jechać do kogoś kto takowe przyrządy posiada. Najczęściej jest to po prostu mechanik. Komfort pracy nieporównywalny z jakimiś kobyłkami. Właściciel auta premium no dobra... średniej klasy i kobyłki przed domem, blokiem ? Ufff.... Cebularstwo. Dawno, dawno temu, kiedyś na prawie każdym większym CPN był najazd. Tłumik (i nie tylko) w 125p (również włoskie padło ! ) wymieniało się za friko oprócz oczywiście kosztu części. Ehhh... co to były za czasy.....
    Jeden ma Mustanga z '67 roku i robi go sam, drugi ma Alfe z 2007 i też chce robić ją sam- z pasji. Są też i tacy, którzy wolą sami zrobić drobne lub większe naprawy bo:
    - jest masa matołów, którzy mają czelność nazywania się mechanikami,
    - owi "mechanicy" zawsze zrobią jedno, a popsują drugie (np. nie przykręcą wszystkich śrubek do np. osłon bo im się nie chce),
    - po co płacić mechanikowi 100zł za durną naprawę, skoro można to zrobić samemu i mieć dodatkowo satysfakcję,
    - chcą zaoszczędzić zwyczajnie 100zł...

    Cebularstwem jest wypominanie innym tego, czego się samemu nie potrafi lub z lenistwa nie chce
    Na dodatek Twój post niczego nie wnosi.


    Jeśli o mnie chodzi- na zwyczajnie mam podnośnik typu "żaba" i kobyłki.... i to mi wystarcza.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Najazdy + kobyłki i większość ogarniesz. Zależy od prac, czasem belka do podwieszenia silnika może się przydać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Ostatnio wymieniłem sprzęgło swoim Mini Cooperze korzystając z kobyłek i podnośników. Cały wózek trzeba odkręcić i dałem radę.
    Ma to niestety swoje wady...zacząłem z podnieceniem kolekcjonować różnego rodzaju specjalistyczne narzędzia i oglądać programy typu mój wymarzony garaż
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar mroku
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 Berlina 2.4jtd
    Postów
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał radsky Zobacz post
    Jechać do kogoś kto takowe przyrządy posiada. Najczęściej jest to po prostu mechanik. Komfort pracy nieporównywalny z jakimiś kobyłkami. Właściciel auta premium no dobra... średniej klasy i kobyłki przed domem, blokiem ? Ufff.... Cebularstwo. Dawno, dawno temu, kiedyś na prawie każdym większym CPN był najazd. Tłumik (i nie tylko) w 125p (również włoskie padło ! ) wymieniało się za friko oprócz oczywiście kosztu części. Ehhh... co to były za czasy.....
    Żadne celulactwo. Ja przykładowo nie mam za grosz zaufania do mechaników i wszystko co dam radę robię przy aucie sam. Co do najazdu to jak ktoś jest z Krakowa to tu https://goo.gl/maps/Q44RnkmnJEG2 jest dostępny za niewielką opłatą.
    Ostatnio edytowane przez mroku ; 03-10-2017 o 15:15

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał radsky Zobacz post
    Właściciel auta premium no dobra... średniej klasy i kobyłki przed domem, blokiem ? Ufff.... Cebularstwo.
    Jak się jest tępym ciołkiem to się jeździ do mechanika. Na dodatek bogatym. Ja wolę sam robić większość, bo wiem że zrobię to lepiej niż większość mechaników co na widok Alfy rozkłada ręce.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Jak sobie radzicie z twardą wodą?
    Utworzone przez BoL w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-05-2016, 21:00
  2. [159] Miękki lakier w naszych dziewiątkach, jak radzicie sobie z odpryskami na masce?
    Utworzone przez _Mariusz_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-05-2016, 16:49
  3. Jak radzicie sobie z szybami przy mrozach?
    Utworzone przez khad w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 23:27
  4. Jak sobie radzicie z syfem rzucanym spod kół?
    Utworzone przez pls w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-06-2011, 11:19
  5. [Brera] 1750 TBi - jak sobie radzicie ze sprawdzaniem poziomu oleju bagnetem?
    Utworzone przez pafka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 13:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory