Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 146

Temat: TBi - lekkie podszarpywanie rozwiązane + 1.5L mniejsze spalanie?

  1. #121
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    chipowanie w tym kontekscie sam biorę pod uwagę, że mieszanka jest uboższa, może inne kąty wyprzedzenia zapłonu, siłą rzeczy inne ciśnienie w cylindrze (podniesione doładowanie) itp, i może jak wtrysk albo połączenie cewki troszkę niedomaga to przy zmodyfikowanych mapach łatwiej o szarpnięcie? W tym kontekscie brałbym pod uwagę tylko wpływ samego chipa - wiadomo to zawsze przesunięcie granicy i zmniejszenie marginesu jaki zostawił producent i łatwiej o problemy wynikające z innych niedomagań.

    mam jednego podejrzanego - pokrywę plastikową - przyglądnąłem się właśnie jej od spodu - są wytarcia na plastiku dokładnie w miejscach wtyczek a na wtyczkach też są przytarcia. napewno dobremu kontaktowi czy temu żeby wtyczki sobie spokojnie siedziały na cewkach nie sprzyja fakt że jakiś duży osobny element, który ma swój zakres ruchu (gumowe mocowania) i całkiem inne własności związane z drganiami/rezonansem mechanicznym itp, je jakoś dodatkowo poruszał/wyginał itp.
    popatrzcie sami na zdjęcia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180330_205922.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	56.3 KB
ID:	243273Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180330_205937.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	96.7 KB
ID:	243274

    więc docinąłem wtyczki ile się da, złapałem trytytkami o cewki żeby były nieruchomo i nie zakładam narazie plastikowej pokrywy (najwyżej coś przerobię w niej albo w bolcach na których się ją mocuje, żeby nie uderzała o wtyczki):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180330_210354.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	111.0 KB
ID:	243275
    ot taka kolejna niedoróba projektowa w TBi...

    zrobiłem póki co 2 przejażdzki po 5km i znowu wydaje się być wszystko idealnie. co prawda nie startowałem z całkiem zimnego silnika (~2h po jeździe, a u mnie szarpanie największe raczej występuje przy całkiem zimnym silniku). Będę testował i informował.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 30-03-2018 o 22:29
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #122
    Użytkownik Świeżak Avatar oran
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159 1750 Turbo Benzina 2011 rok, sedan
    Postów
    107

    Domyślnie

    Od razu ci mówię, że nic ci to nie da. Ja jeździłem bez pokrywy. Przebieg mam 50 tysi i mam to samo co ty. Rocznik 2011, i pół internetu zwiedziłem i wychodzi, że im młodszy rocznik tym częściej to jest. Ja mam już prawie silnik identyko jak w giulieccie - bo nawet fabrycznie jest osłona na tej rurce tam (już nie pamiętam gdzie...), od turbo? Na wężu? No na 99% silnik identyko oprócz mapy.
    Alfa Romeo 145 1.4 Boxer
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD

    Alfa Romeo 159 1,75 TBi

  3. #123
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no dobra, ale podgiąłeś też styki, złapałeś wtedy wtyki trytytkami żeby były nieruchome i dociśnięte do cewek, a to wszystko przy braku pokrywy? możliwe jest że to co się dzieje w TBi to zestaw różnych niesprzyjających czynników i dlatego tak ciężko to znaleźć - raz jedną rzecz się próbuje a wynik losowy, raz poprawa na chwilę, innym razem brak, potem coś innego i znów to samo. tak jak pisałem, nie zakładam że to tylko to, ale po wczorajszych oględzinach i filmiku popołudniowym jestem przekonany że coś jest i tam na rzeczy. zobaczymy, jak nie da skutku to będę przerabiał coś we wtyczkach lub cewkach, tak żeby konektory nasunęły się głębiej na piny w cewce, bo obecnie to wchodzą ledwo co - może ok 3.5mm przy czym pierwszy 1-2mm i tak nie biorą udziału w kontakcie. wiem że nawet nie będę próbował sprzedawać auta (a za parę miesięcy chcę sprzedać bo Giulia w drodze) zanim nie rozwiążę problemu, bo raz że bedzie ciężko sprzedać, dwa że dostanę mniej, a trzy że ten problem już mnie tak zirytował że wszedł mi na ambicję

    mapę masz stockową rozumiem?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #124
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] zmiana mapy nie rozwiąże problemu, a jedynie może przypudrować, że zjawisko stanie się mniej wyczuwalne. Mówiłem Ci kiedyś, że u mnie szarpanie pojawiło się po zamianie cewek miejscami. Gdy zamontowałem je jak wcześniej, szarpania nie było, a wadliwa cewka i tak wylądowała na półce. Miała pęknięte gniazdo, więc tutaj ewidentnie kwestia złego styku. Dziwne tylko, że na "swoim" miejscu nie szarpało.
    Dlatego w tym miejscu skłaniałbym się ku brudnym wtryskiwaczom. Słabsza iska nie w tym miejscu co trzeba mogła powodować nieprawidłowe spalanie w cylindrze.
    Patrzyłem na dostęp do wtryskiwaczy to szału nie ma, ale też nie powinno być większych trudności z ich demontażem.
    Ja póki co zalałem chemię do paliwa w nadziei, że profilaktyka zaprocentuje w przyszłości
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #125
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    o mapach myslalem myslalem bardziej jako czynniku powodujacym trudniejsze warunki i moze powiekszajacym problem.

    mozesz sprawdzic ( Ty acwlasciwie tez inni koledzy) czy u Was tez obciera pokrywa pkastikowa o wtyczki wtryskow? moze Ci co maja problemy kazdy podgialby styki, zlapal wtyczki trytytkami i pojezdzil bez pokrywy?

    dzis jezdzilem kilkukrotnie i auto chodzi jak narazie idealnie. spalanie po miescie tez jakby z 1l mniejsze sie wydaje.

    ps.dodatki czyszczace wtryski dodawalem juz kilkukrotnie (rozne) i nigdy one nic nie poprawily.

  6. #126
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Sprawdziłem, u mnie brak śladów ocierania pokrywy o cokolwiek. Masz wszystkie identyczne bolce mocujące pokrywę? Może ktoś założył bolec od JTDm (jest niższy).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180331_154452.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	52.4 KB
ID:	243311
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #127
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Sprawdziłem, u mnie brak śladów ocierania pokrywy o cokolwiek. Masz wszystkie identyczne bolce mocujące pokrywę? Może ktoś założył bolec od JTDm (jest niższy).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180331_154452.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	52.4 KB
ID:	243311
    U mnie w delcie też nie widać śladów. Czy wy macie problem z tym wypadaniem tylko podczas jazdy przy przyspieszaniu? U mnie najbardziej czuć to po odpaleniu samochodu po kilku godzinnym postoju, potem chodzi normalnie. Czasem pojawia się bląd P0300 spalania stukowego 3 i 4 cylinder, ale licznika nie nabija. Ostatnio pojawił się błąd ale tylko w ecu. Marchewka nie wyskoczyła. P0133 lambda 1 sygnał powolny, wykasowałem i nie wraca. Byłem w ASO żeby zaktualizować ECU odpowiedź brak dostępnego oprogramowania. Wymieniłem też sondę przed katem na nową OE. Nie wiem jak jest u was ale wczoraj robiłem testa i po ostrej jeździe na postoju sonda przed katem pokazywała od 0.460 do 0.510, a ta sonda za katem od 0.064 do 0.200,przy temp 97 stopni, a wydaje mi się że powinna być 0.450 i w miarę stała. Znowu dzisiaj rano przed katem skacze od 0.454 do 0.536 czasem było 0.389, a ta za katalizatorem trzymała się na poziomie od 0.464 do 0.479. Czy tak powinno być?

  8. #128
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Sprawdziłem, u mnie brak śladów ocierania pokrywy o cokolwiek. Masz wszystkie identyczne bolce mocujące pokrywę? Może ktoś założył bolec od JTDm (jest niższy).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180331_154452.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	52.4 KB
ID:	243311
    mam te dlugie bolce. wczoraj i dzisiaj przejechakem lacznie ok 200km w roznych warunkach drogiwych/pogodowych roznym stylem jazdy i dalej nic nie szarpie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jacpab Zobacz post
    U mnie w delcie też nie widać śladów. Czy wy macie problem z tym wypadaniem tylko podczas jazdy przy przyspieszaniu? U mnie najbardziej czuć to po odpaleniu samochodu po kilku godzinnym postoju, potem chodzi normalnie. Czasem pojawia się bląd P0300 spalania stukowego 3 i 4 cylinder, ale licznika nie nabija. Ostatnio pojawił się błąd ale tylko w ecu. Marchewka nie wyskoczyła. P0133 lambda 1 sygnał powolny, wykasowałem i nie wraca. Byłem w ASO żeby zaktualizować ECU odpowiedź brak dostępnego oprogramowania. Wymieniłem też sondę przed katem na nową OE. Nie wiem jak jest u was ale wczoraj robiłem testa i po ostrej jeździe na postoju sonda przed katem pokazywała od 0.460 do 0.510, a ta sonda za katem od 0.064 do 0.200,przy temp 97 stopni, a wydaje mi się że powinna być 0.450 i w miarę stała. Znowu dzisiaj rano przed katem skacze od 0.454 do 0.536 czasem było 0.389, a ta za katalizatorem trzymała się na poziomie od 0.464 do 0.479. Czy tak powinno być?
    u mnie szarpalo przy umiarkowanym przyspieszaniu bo gdy but byl w podłogę to nie szarpalo.

    twoje bledy p0300 to ogolny blad zaplonu a nie blad spalania stukowego.

    co do napiec z sondy lambda nie wypowiem sie jakie powinno byc

  9. #129
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    czyli pomyliłem numer kodu, hmm no tak jak nam niskie obroty to tak nie równo przyśpiesza, przy pełnym bucie tego nie ma, ale to mi się wydaje że to od zawieszenia, bo coś mi stuka przy kierownicy i jedną oponę mam zjechaną

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jacpab Zobacz post
    czyli pomyliłem numer kodu, hmm no tak jak nam niskie obroty to tak nie równo przyśpiesza, przy pełnym bucie tego nie ma, ale to mi się wydaje że to od zawieszenia, bo coś mi stuka przy kierownicy i jedną oponę mam zjechaną
    P0330 miało być, a ruszanie wtyczkami u mnie nic nie zmienia

  10. #130
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacpab Zobacz post
    czyli pomyliłem numer kodu, hmm no tak jak nam niskie obroty to tak nie równo przyśpiesza, przy pełnym bucie tego nie ma, ale to mi się wydaje że to od zawieszenia, bo coś mi stuka przy kierownicy i jedną oponę mam zjechaną

    - - - Updated - - -


    P0330 miało być, a ruszanie wtyczkami u mnie nic nie zmienia
    miales updade softu ecu?w 2012r wprowadzili poprawke bo auta lapaly bledy spalania stukowego.

    pytanie czy to faktyczbe spalanie stukowevu ciebie występuje czy falszywe detekcje.

    sam czujnik przykreca sie podobno odpowiednim momentem bo ibaczej nie dziala prawidłowo.

    moze u ciebie problem jestcz czyms innym np wtryskiem i stad dochodzi do spalania stukowego w ktoryms cylindrze?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 08:52
  2. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  3. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  4. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory