Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 146

Temat: TBi - lekkie podszarpywanie rozwiązane + 1.5L mniejsze spalanie?

  1. #51
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Super, dzięki! Ja też mam pęknięcie przy wtyczce właśnie. Wg katalogu ta cewka pasuje też do Julki 1.4 TB, czyli tak jakby Pływak miał rację i wybór zamienników jest większy.
    Ja szukałem zamiennika już dużo wcześniej i wedle kilku katalogów właśnie one są przeznaczone też do TBi. Zresztą na allegro zamienników od dawna było dużo. W sklepie kolegi sprawdzałem i po wpisaniu VIN wyskakiwała cała litania cewek z kilku firm.

  2. #52
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zamienników teoretycznie nie ma do tego silnika co potwierdził Bosch tylko przez błędny (lub nieświadomy) cross numerów jednego producenta zwróciłem uwagę na bliźniaczo podobne cewki. Pewnie przez ten sam cross numerów cewki z allegro widnieją jako zamienniki. Jak pasują to fajnie.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja dodam mały update odnośnie szarpania. niestety po niecałym tygodniu od całej akcji opisywanej w pierwszym poście trochę zaczęła znowu szarpać i trwa to już kilka dni. nie tak mocno jak wcześniej, i w pewnych sytuacjach nie szarpie, ale jednak nie jest tak jak było zaraz po wyczyszczeniu/pryśnięciu sprężynek i styków.
    spróbuję jeszcze mocniej rozciągnąć te sprężynki i jeszcze raz założę na próbę. w zależności od rezultatu, będę coś dalej myślał, możliwe że wymieniał cewki (albo podmienię z żony Giuliettą)
    Ja znów zacznie szarpać wyzeruj ustawienia samo-adaptacyjne w MES i sprawdź nie robiąc nic innego czy szarpie.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 19-11-2017 o 14:59

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    po ostatnim zabiegu chwilowo mam wrażenie ze nie szaprie, ale jeszcze będę testował. kiedyś próbowałem samo zerowanie parametrów adaptacyjnych, ale wtedy jak szarpało tak szarpało - tyle że to mogło być jak był problem z kontaktem. moze teraz jak nie ma, to znów powtórzę. każda jedna iteracja wymaga conajmniej kilku dni testowania niestety, dlatego bardzo powoli idzie drążenie tematu
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Probowalem tez zadzwonic do dzialu technicznego Sentecha kilkakrotnie dzisiaj, ale nikt nie odbieral.

    Zadzwonilem do sklepu ktory jest podlinkowany na stronie Sentecha jako glowny ktory prowadzi sprzedaz dla nich. Gosc wyszukal po numerze OEM jak i Bosch - powiedzial ze Sentech nie robi zamiennika tej cewki, ale ze moze mi zaoferowac Meat&Doria po 200zl/szt jak wezme komplet 4.
    Sprawdzilem na stronie MD I wyskakuja 2 cewki:
    https://www.meat-doria.com/oem_meat/55214926
    numer 10543 jako genuine part I 10543/1 jako quality part - chyba niczym sie nie roznia?
    wg M&D to cewka do wszelkiej masci TBi (159/Brera/Giulietta/4C), ale jednak nie do 1.4TB.

    Poki co testuje ostatnie poprawki/rozciaganie sprezyn, ale jak nie zda to egzaminu na dluzej to bede temat bardziej drazyl z Sentechem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Probowalem tez zadzwonic do dzialu technicznego Sentecha kilkakrotnie dzisiaj, ale nikt nie odbieral.

    Zadzwonilem do sklepu ktory jest podlinkowany na stronie Sentecha jako glowny ktory prowadzi sprzedaz dla nich. Gosc wyszukal po numerze OEM jak i Bosch - powiedzial ze Sentech nie robi zamiennika tej cewki, ale ze moze mi zaoferowac Meat&Doria po 200zl/szt jak wezme komplet 4.
    Sprawdzilem na stronie MD I wyskakuja 2 cewki:
    https://www.meat-doria.com/oem_meat/55214926
    numer 10543 jako genuine part I 10543/1 jako quality part - chyba niczym sie nie roznia?
    wg M&D to cewka do wszelkiej masci TBi (159/Brera/Giulietta/4C), ale jednak nie do 1.4TB.

    Poki co testuje ostatnie poprawki/rozciaganie sprezyn, ale jak nie zda to egzaminu na dluzej to bede temat bardziej drazyl z Sentechem.
    Ale po co Ty się pytasz kogoś, kto tylko macha po klawiaturze i nie koniecznie ma coś wspólnego z realiami?
    Ja mam tą cewkę od soboty i jest ok. Zrobiłem ponad 300 km i zero problemów. Prąd idący na cewkę jest w 1,4 TB prawie identyczny. Sprawdzał mi to człowiek z niemieckiego forum, który takie rzeczy ma w 1 palcu i pisał, że nieraz różnice między wtyczkami w jednym silniku bywają większe, niż między TBI a 1,4 TB. Parametry świec są zbliżone. Poza tym ja to mam u siebie i działa! Nie szukałem po cewkach a po katalogach IC, DL i kilku innych sprawdzonych hurtowni z branży tym bardziej, że cena była symboliczna po rabatach i zastanawiałem się nad zakupem 4. Stwierdziłem, że dopóki nie przetestuję tej jednej, nie będę inwestował bo jakieś tam ryzyko błędu było.
    Skoro w tym silniku, tak wrażliwym na wszelkie anomalia działa to bdb, czego więcej chcieć?
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 28-11-2017 o 10:26

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jak pisałem w ostatnim poście, chciałem pogadać z gośćmi z Działu Technicznego Sentecha - ot tak w ramach zrobienia sobie przerwy w pracy w razie czego ruszyć ruszyć za wczasu u nich temat - żeby sprawdzili coś więcej, podrążyli parametry itp. ponieważ nie odbierali telefonu, to zadzwoniłem do niby ich sklepu, ale licząc na to że tam pogadam z kimś kto ma kontakt z gośćmi z Sentecha - tak nie było, okazało się ze to zwykły sklep/hurtownia który oferuje Sentecha, ale również masę innych rzeczy i jak piszesz tylko podali to co im system pokazał.

    czytałem Twój wpis. wymieniłeś jedną cewkę. nic nie wspominałeś o jakimkolwiek gościu z niemieckiego forum czy sprawdzaniu parametrów wcześniej, a piszesz trochę jakby to miało być oczywiste. no, nie jest. polecieć kupować jeszcze nie zamierzam, raz że sam piszesz że dopiero testujesz zanim kupisz 4, a ja też że póki co testuję poprawki połączeń.

    ale faktycznie, z doświadczenia wiem, że często różnice w różnych wersjach produktu są żadne albo nieznaczne ale nie wpływające na pracę, dlatego totalnie mnie to nie zdziwi pełna zamienność tych cewek mimo tego że niby oficjalnie nie są zamienne choćby wg Sentecha. daj znać jak założysz 4 i trochę pojeździsz.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Ja kupiłem dwie nowe cewki i założyłem z firmy ridex, wszystko pasuje na poczatku myślałem że nie będą pasować bo mają krótsze gumki. Ale działają, nadal mam problem z lekkim poszarpywaniem przy odpalaniu oraz podczas delikatnej jazdy. Dodatkowo dziś pokazała się żółta kontrolka ale nie wiem co ona oznacza, przejechałem autem z 5 km wróciłem do domu i zaraz podłączyłem komputer ale błędów brak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_1310361949093113.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	52.3 KB
ID:	238056

  8. #58
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jakiś problem z wtryskiem paliwa. Ciekawe czy ma związek z tymi cewkami.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #59
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Panowie to nie jest kontrolka od żadnego wtrysku. Skoro podłączenie pod ECU nie daje błędu to proste, że trzeba się z inną centralką połączyć. Tutaj będzie to prawdopodobnie problem aktywnego zawieszenia...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    j

    czytałem Twój wpis. wymieniłeś jedną cewkę. nic nie wspominałeś o jakimkolwiek gościu z niemieckiego forum czy sprawdzaniu parametrów wcześniej, a piszesz trochę jakby to miało być oczywiste. no, nie jest. polecieć kupować jeszcze nie zamierzam, raz że sam piszesz że dopiero testujesz zanim kupisz 4, a ja też że
    Ja się konsultowałem przed zakupem bo żadnych parametrów cewki nie mogłem znaleźć w schematach elektrycznych. Skoro kilka katalogów pokazało tego Sentecha i Delphi, jako cewkę do TBI i on potwierdził podobne napięcia/natężenia stwierdziłem, że kupię i niech sobie leży za te pieniądze. Teraz mam już 99% pewność, że pasują do 1,75.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 21-11-2017 o 22:24

  10. #60
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    fajnie że ją sprawdziłeś, też mnie to utwierdza że różnice nawet jeśli są to pomijalne i pewnie można zamieniać z cewkami Giulietty. planujesz może zmianę pozostałych w najbliższym czasie, czy tylko chciałeś rozwiązać problem z pęknięciem jednej?

    najwyżej jak znajdę trochę czasu i pogoda będzie sprzyjała, to podmienię swoje cewki z TBi z żony Giuliettą TB - niestety dzisiaj troszke poszarpała mi TBi - mam wrażenie że za każdym razem jak ruszę coś przy nich, to jest dzień/dwa idealnie, potem dobrze, a potem coraz gorzej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 08:52
  2. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  3. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  4. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory