Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Brak przekaźnika fan1 i fan2

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie Brak przekaźnika fan1 i fan2

    Od paru dni jestem posiadaczem Alfy 159 2.0 JTDM 2010r. , nurtują mnie dwie rzeczy.

    1- brak spryskiwaczy reflektorów, sprawdzona pompka, przekaźnik, bezpiecznik. Po rozebraniu przekaźnika i złączeniu styków pompka działa, psika na lewy reflektor, prawy nic, czyli do wymiany pewnie trójnik. Ale nie wiem dlaczego nie włączają się automatycznie, może jest to wyłączone w komputerze?? Jest taka możliwość?

    2- po zajrzeniu do skrzynki bezpieczników obok aku brak przekaźnika fan1 i fan2, na desce zero błędów, przy klimie wentylator chodzi, temperatura podczas jazdy okej, czy tak powinno być? Czy może są umieszczone w innym miejscu??

    Polecacie może kogoś z opolskiego, kto byłby w stanie ogarnąć te rzeczy, oczywiście nic za darmo. Boję się podjechać do pierwszego lepszego mechaniora.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli przekaźnika nie ma, a chłodzenie działa dobrze, to nie zaczepiaj Może po prostu nie ma go tam być.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Chyba masz rację, znalazłem na allegro skrzynkę i tam też pozycja T06 i T07 (fan1 i 2) są wolne //allegro.pl/alfa-159-bezpieczniki-puszka-przekazniki-2-0-jtdm-i7031929766.html#imglayer. Pozostanie w takim razie tylko kwestia spryskiwaczy

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    W nowych 159 sterowanie wentylatorów chłdnicy realizowani za pomocą PWM.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Dzięki Panowie!!
    Odetchnąłem , pozostaje kwestia spryskiwaczy reflektorów, szkoda, że nie ma kanału, samemu by się ogarnęło

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichalOZ Zobacz post
    1- brak spryskiwaczy reflektorów, sprawdzona pompka, przekaźnik, bezpiecznik. Po rozebraniu przekaźnika i złączeniu styków pompka działa, psika na lewy reflektor, prawy nic, czyli do wymiany pewnie trójnik. Ale nie wiem dlaczego nie włączają się automatycznie, może jest to wyłączone w komputerze?? Jest taka możliwość?

    Pozdrawiam
    Jak zobaczysz ile zużywają płynu, to sam je wyłączysz... Przynajmniej ja tak zrobiłem, jak po 300km cały płyn mi zużyło
    Sprawdziłeś dobry bezpiecznik?
    Bo jest jeden do pompki na szybę, a drugi do reflektorów.

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a tam - fajnie sie psika na 8 dysz :-) ( kto wymyslil zeby spryskiwac np postojowki czy migacze ... tego nie wiem ) ale maske mozna umyc przy okazji :-)








  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Bezpieczniki sprawdziłem. Obydwa są ok. Jak przycisnąłem blaszkę od przekaźnika to jeden spryskiwacz zadziałał (od strony kierowcy, mowa o przekaźniku t17, jest tam wsadzony jakiś o oznaczeniu A727 20A).

    Bardziej chodzi mi o to, żeby w razie kontroli lub przeglądu były sprawne, ewentualnie później mogę je wyłączyć, niestety nie sprawdzę, czy są wyłączone w FESie, jeszcze nie jestem obeznany (autko świeże, kupione w sobotę).

    Jedyne co posiadam to moduł bluetooth elm327 i OBDII Torque z drugiego samochodu (Mitsubishi). Dlatego musiałbym jakiegoś mechaniora poszukać

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    a tam - fajnie sie psika na 8 dysz :-) ( kto wymyslil zeby spryskiwac np postojowki czy migacze ... tego nie wiem ) ale maske mozna umyc przy okazji :-)
    Coś czuję, że właśnie te spryskiwacze są głównym powodem Twojej decyzji o zmianie auta - - - Updated - - -
    Cytat Napisał MichalOZ Zobacz post
    Bezpieczniki sprawdziłem. Obydwa są ok. Jak przycisnąłem blaszkę od przekaźnika to jeden spryskiwacz zadziałał (od strony kierowcy, mowa o przekaźniku t17, jest tam wsadzony jakiś o oznaczeniu A727 20A). Bardziej chodzi mi o to, żeby w razie kontroli lub przeglądu były sprawne, ewentualnie później mogę je wyłączyć, niestety nie sprawdzę, czy są wyłączone w FESie, jeszcze nie jestem obeznany (autko świeże, kupione w sobotę). Jedyne co posiadam to moduł bluetooth elm327 i OBDII Torque z drugiego samochodu (Mitsubishi). Dlatego musiałbym jakiegoś mechaniora poszukać
    Może głupie pytanie, ale światła miałeś włączone przy próbie? Bo muszą być włączone.
    Ostatnio edytowane przez Klonek ; 07-11-2017 o 11:38

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Oczywiście, że były włączone

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2015, 14:59
  2. Brak przekaźnika, zastosowana złączka
    Utworzone przez kolekszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-03-2015, 16:37
  3. [145] Brak przekaźnika, wentylator chłodnicy nie działa na 1szym biegu
    Utworzone przez currahee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 09:05
  4. Symbol przekaźnika za ICS
    Utworzone przez Dariush w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 21:07
  5. nr.przekaźnika halogenow
    Utworzone przez tomekleczycki w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 15:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory