Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Problem z odpaleniem

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiven
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    Brera 2.2 JTS
    Postów
    60

    Domyślnie Problem z odpaleniem

    Witam,
    dziś rano pojawił się problem z odpaleniem auta.
    Po włożeniu kluczyka, zaświeceniu się kontrolek oraz wciśnięciu pedału sprzęgła, przycisk Start/Stop nie odpala samochodu.
    Nie dzieje się konkretnie nic, nawet nie zakręci.
    Po wciśnięciu przycisku słychać tylko"pyknięcie" i nic się nie dzieje.

    Ktoś ma pomysł co to może być?

    Jeżeli był już taki temat to sorry za zaśmiecanie.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    londyn
    Postów
    83

    Domyślnie

    Sprawdz akumulator

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zapewne masz uwalony lub zgnity przewód masowy silnika (łączy skrzynię z podłużnicą). Dość popularna usterka ujawniająca się późną jesienią.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    pykniecie skad slychac? jesli z rozrusznika moze elektrowylacznik na rozruszniku pada, albo jakis syfek dostal sie do rozrusznika I bendiks nie przesuwa sie wystarczajaco?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dawsik
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    27

    Domyślnie

    Temat już się przewijał na forum, ale złotego środka nikt nie podał. Jednym pomogła wymiana rozrusznika ( co ciekawe przeważnie problem pojawiał się ponownie po skończeniu się gwarancji), innym pomogło przeczyszczenie masy pod akumulatorem, jeszcze ktoś oddawał do elektryka i omijał jakoś przycisk start/stop ( mogę się mylić w tej sprawie). U mnie ten problem, prawie już nie występuje a jedyne co się zmieniło to temperatra a występowało u mnie przeważnie gdy było gorąco latem a ja np. jadąc na zakupy zatrzymuje się pod kilkoma sklepami gasząc silnik i zostawiając go na krótką chwile, to pod którymś sklepem w końcu bella pokazała focha. Ja bym sprawdził kabel masowy jak będzie ok to bym szukał przyczyny w rozruszniku.

    - - - Updated - - -

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ie+rozrusznika tu w temacie kolega kizior podał jak rozwiązał problem.
    Ostatnio edytowane przez Dawsik ; 08-11-2017 o 11:18

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    166 2.4JTD , 159 2.4JTD automat, Fiat Doblo 1,9JTD
    Postów
    164

    Domyślnie

    U mnie też występował ten problem, czasami trzeba było kilka razy wcisnąć start zanim załapało, długo się z tym borykałem i już miałem zamiar targać rozrusznik z auta, aż pewnego dnia po długim postoju padł mi akumulator, normalnie bym doładował prostownikiem, ale że bardzo mi się spieszyło wsadziłem inny (używany), jakież było moje zdziwienie gdy zauważyłem że problem z odpalaniem zupełnie zniknął! Z ciekawostek dodam że mój stary akumulator trzyma napięcie 12-13V i do dzisiaj jeździ w innym aucie. Z czystej ciekawości po jakimś czasie włożyłem go z powrotem do AR, kilka odpaleń OK ale po ok. 2 dniach jeżdżenia znowu to samo!
    Magic??

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Kolega [MENTION=24373]songokudj[/MENTION] opisał dość dokładnie, gdzie był problem u niego. Być może to tylko problem w jego samochodzie, ale bardziej jestem skłonny uwierzyć, że po prostu przekaźnik rozrusznika jest źle dobrany.

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1871035

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiven
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    Brera 2.2 JTS
    Postów
    60

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
    Naprawa rozrusznika i wymiana akumulatora rozwiązały problem.

Podobne wątki

  1. Problem z odpaleniem 1.8 ts ;-(
    Utworzone przez Radek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-11-2014, 12:01
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  3. [159] Problem z odpaleniem 9ki
    Utworzone przez xzip w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 14:23
  4. Problem z odpaleniem JTD
    Utworzone przez rafaddd w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 18:51
  5. Problem z odpaleniem JTD
    Utworzone przez Marcuss w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-03-2012, 10:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory