Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Temat: DPF likwidacja ?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    Byłem w piątek na przeglądzie technicznym, ostatni termin przed CEPIK 2.0 Stacja już gotowa na nowe przepisy - nowy komputer do niego podłączone urządzenie do pomiaru zadymienia i OBD do sprawdzania ekologi w autach (sam im pomagałem to instalować bo chłopaki nie ogarniają komputerów). Diagnosta mówi, że za rok mogę mieć problem, brak DPF może spowodować zbyt duże zadymienie i wynik negatywny. Więc mówię sprawdzamy - czujnik w w rurę i testujemy. Średnia z testu 1.4 a dozwolona dla auta z 2007 roku to 3.0, test ekologi kablem OBD negatywny, ale to już 4 auto które dziś robili i we wszystkich taki wynik więc pewnie oprogramowanie coś im nie działa. Mówię do pana, że u was to chyba od poniedziałku połowa aut nie przejdzie przeglądu. Mamy u nas 4 stacje, ale ta zawsze wszystko zgodnie z przepisami. W tamtym roku jak mi nie działała żarówka, to musiałem wyjechać, wymienić i z znowu na ścieżkę. Nie można na ścieżce diagnostycznej dokonywać napraw kochane przepisy!!!

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    czyli zmiany ida. dobra, u Ciebie jest 1.4, norma 3, ale inne auta nie przejda bo cos tam jeszcze bedzie niedomagalo (wtrysk, jakis czujnik?) a brak DPF nie pomoze. bedzie fun jak ludzie zaczna z powrotem montowac DPFy bo nie beda umieli poradzic sobie z niedomaganiami 10 letnich aut.
    [MENTION=74144]dpar[/MENTION] - u mnie smieci segregowane raczej ludzie oddaja (pelne worki), ale w zimie czuc ze sa odstepstwa od reguly, bo smierdzi I jest smog. BB jest tak polozone I uksztaltowany ma teren, ze niestety czesto nie ma przewietrzania odpwiedniego I mega stezenia syfu wisza w powietrzu. mamy amatorska stacje PM10 I PM2.5 doslownie 200m od domu, I na niej normy potrafia byc przekroczone np 1300%, podczas gdy oficjalna miejska stacja pokazuje 400% (ale jest umieszczona obok osiedli z blokami, na gorce obok ogrodkow dzialkowych, w miejscu gdzie jest w miare dobry przewiew, stad znacznie nizsze wyniki.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Ostatni czas na pozbycie się diesla. Nawet ze sprawnym DPF
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #24
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    bedzie fun jak ludzie zaczna z powrotem montowac DPFy bo nie beda umieli poradzic sobie z niedomaganiami 10 letnich aut.
    Fun to dopiero będzie gdy się okaże, że ten ponowny montaż nic im nie dał i gdy właściciele benzynowych zaczną odchodzić z SKP z niepodbitym przeglądem.

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Fun to dopiero będzie gdy się okaże, że ten ponowny montaż nic im nie dał i gdy właściciele benzynowych zaczną odchodzić z SKP z niepodbitym przeglądem.
    taka opcja tez jest, nie ma co zalowalc bo moze w koncu znikna auta ktore za soba zostawiaja chmure dymu

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    witam szkoda że nie mogę dodać z zdjęć z telefonu udał o ni się wyrwać dpf na podjazdach co odradzam bo tragedia żeby się ruszyć A co ciekawe rozcielem dpf A on pusty w środku masakra !!!

  7. #27
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    taka opcja tez jest, nie ma co zalowalc bo moze w koncu znikna auta ktore za soba zostawiaja chmure dymu
    A wraz z nimi cała reszta, szczególnie samochodów relatywnie młodych.
    Z rozmowy z diagnostą kiedyś wyszło, że nie badają czystości spalin, bo jak fura jest 6 lat i starsza, to i tak już żadnych norm nie spełnia. Tym bardziej jak jest od Niemca, który nadupcza 100 000 km rocznie, a w Polsce z pół miliona robi się magiczne 140 000 km. Większość klientów musieliby odprawić z brakiem pieczątki a wtedy poszliby z torbami, bo nikt nie chciałby u nich przeglądu robić. Konieczność przeprowadzania pomiaru jakości spalin wykosi z rynku większość pojazdów - tym bardziej biorąc pod uwagę, że średnia wieku auta użytkowanego w Polsce to 14 lat.

    A co ciekawe rozcielem dpf A on pusty w środku masakra !!!
    A to jest kolejna strona medalu. Skąd mam wiedzieć co poprzedni właściciele wstawili albo wycięli z mojego samochodu? Ja jeszcze to sobie sprawdzę, ale niejedna Grażyna czy Janusz, kompletnie bez pojęcia motoryzacyjnego, jeżdżą już po kilka lat z brakiem świadomości faktu, że ich samochód pozbawiony został katalizatora, DPF, EGR czy innych upierdliwych eko-wodotrysków. Żyjemy w kraju w którym ludzie się dziwią, że przy kolizji ich pojazd rozpadł się na dwie części (wspawana połówka) lub, że zamiast poduszek powietrznych mieli gazety i mikro kontroler włączający kontrolkę w zestawie wskaźników.
    Ostatnio edytowane przez dpar ; 14-11-2017 o 17:07

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V
    Postów
    75

    Domyślnie

    Czyli ktoś tam był przed Tobą, heh

  9. #29
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    witam szkoda że nie mogę dodać z zdjęć z telefonu udał o ni się wyrwać dpf na podjazdach co odradzam bo tragedia żeby się ruszyć A co ciekawe rozcielem dpf A on pusty w środku masakra !!!
    Czyli wyjdzie taniej
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    czy ja wiem koledzy czy taniej ktoś go wyciął ale nie wyprogramował przez co co 600 - 700 km miale m takie same objawy jak z filtrem tak czy siak za szybko złapałem za gumowke wystarczyło w oczko spojrzeć czy prześwit jest więc musiałem ta sama procedurę wykonać co przy wyciąganiu filtra tylko zastanawia mnie jednej motyw nie było żadnego śladu cięcia aby ktoś przedemna przy nim grzebał i to mnie zmyliło zastanawiam się czy przypadkiem niema do kupna samych atrap bo na to mi ten mój wygląda środek byl pusty i jedyne co to garść sadzy ! teraz biorę się za egr zobaczymy co mnie zaskoczy ale raczej tu ja ja rozdziewicze ponieważ nie dawno czujnik od doładowania wymieniłem i nie było śladów zaślepki bo odkrecałem egr do wymiany . komp juz jest u elektronika i miałem okazję z nim pogadać o zwiększeniu mocy koszt dpf / egr i 30 km + wychodzi 700 zl on to nazywa pakietem wracając do tych 30 km stwierdził że on auta nie widzi więc nie może ocenić i jeśli ja nie mam żadnych zastrzeżeń co do stanu technicznego to żebym dał mu jutro odpowiedź o godzinie 8 dodał ze auto będzie bardziej elastyczne itd. I teraz zostaje mi się zastanowić czy pozostać tylko przy dpf I egr I podarować jej 30 km na święta tylko troszkę trzyma mnie fakt ze może się okazać że ten prezent może być w przyszłości kosztowny co o tym sądzicie?

Podobne wątki

  1. Wnętrze - likwidacja tylnych foteli.
    Utworzone przez przemek.1969 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 18:15
  2. likwidacja szkody - rozterki&pytania
    Utworzone przez adasco w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory